Junioři pošesté porazili Porubu. Soupeře zasypali padesáti devíti střelami

Helena Hegeďová • 23.02.2020

Po předposledním kole juniorské extraligy je jasné, že Valaši skončí základní část na třetím místě. Vsetín jel do Poruby z poměrně hubenou sestavou, to mu však nezabránili v jasné výhře 6:0. Na branku soupeře navíc vyslala juniorka 59 střel! Čtyřmi body se na výhře Martin Baďura (1+3). Poslední utkání základní části čeká na zeleno-žluté v pátek, kdy na svém ledě přivítají Warriors. Brněnský celek je v tabulce poslední, bojuje však statečně a Havířov porazil 1:0.

Extraliga juniorů - 41.kolo ne 23.2.13:30
HC RT TORAX Poruba 2011
0:6(0:3, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Klímek (Baďura), 10. Pospíšil (Apolenář, Frimel), 14. Pospíšil (Baďura), 24. Baďura (Pernický, Klímek), 31. Vrána (Vašenka, Apolenář), 49. Vavřík (Baďura, Pernický). Rozhodčí: Velčovský – Czubaj, Gančarčík. Vyloučení: 6:3. Využití: 2:1. Diváci: 185. Průběh utkání: 0:6.

HC RT TORAX Poruba 2011: J. Lambert (14. Pawlas) – Havlík, Topolanský, Debnár, Pitucha, Zajíc – Pavlík, Stodůlka, Žídek, Barčák, Häring, D. Lambert, Benka-Rybár, Mrozek, Morávek
VHK ROBE Vsetín: Málek – Kožený, Pernický, Houser, Zeman – Veselý, Apolenář, Vašenka, Klímek, Pospíšil, Vavřík, Baďura, Vrána, Frimel

Valaši začali zápas rychlým gólem Daniela Klímka, jenž se sám dostal přes obranu Poruby a zamířil přesně do pravého horního rohu. Hosté byli lepší ve všech herních činnostech, po další individuální akci se nepovedlo prosadit Apolenářovi. Tím, kdo vsetínské vedení navýšil, byl Tadeáš Pospíšil, když střelou bez přípravy využil přihrávku Jakuba Apolenáře. Tadeáši Pospíšilovi se také podařilo dostat vyražený puk nad ležícího gólmana Ostravy. Všemu předcházeli střela Martina Baďury a pro Jana Lamberta v brance domácích to byla konečná. Nahradil jej Filip Pawlas.

Hned po startu druhé třetiny se do úniku dostal Žídek, Málka se mu ale vymíchat nepodařilo. Následně byla hra na přibližně patnáct minut přerušena, jelikož ledaři museli vyměnit poškozené sklo za vsetínskou brankou. Valaši pak pokračovali ve své hře a další góly přidali Martin Baďura, který se trefil nad lapačku, a Vojtěch Vrána, jenž stál na konci kombinace v přečíslení tři na jednoho. Dominance Vsetína pak pokračovala i ve třetí třetině, kdy se prosadil Michael Vavřík.