Junioři padli s Hradcem rozdílem třídy

Pavel Tajzler • 18.01.2015

Vsetínský Lapač dnes přivítal hradecký Mounfield, který bude usilovat o postup do extraligy juniorů. Ambiciozní tým trenéra Krátošky potvrdil svoji kvalitu a porazil vsetínské mladíky rozdílem pěti branek. I když Valaši vstoupili do utkání nebojácně a zásluhou Ondřeje Grygara se dostali do vedení, neudrželi se svým soupeřem krok. A zejména díky dvěma velmi přísným trestům do konce utkání pro Konopku a Kuchaříka, po kterých následovali pětiminutové přesilovky Hradce, nemohli domácí na body pomýšlet. Hradečtí se v nabídnutých početních výhodách dokázali prosadit celkem třikrát, čímž strhli vývoj zápasu na svou stranu.

LJ - 11NS ne 18.1.13:30
Mountfield HK
1:6(1:0, 0:2, 0:4)
Branky a nahrávky: 17. Grygar (Mikula, Kuchařík) – 32. Procházka (Miškář, Krátoška), 36. Hronek (Kovářů, Bartoň), 42. Hronek (Plášil, Bartoň), 43. Suda (Michálek), 51. Gančarčík (Miškář, Michálek), 56. Miškář (Kovářů, Hronek). Rozhodčí: Vaněk – Bryška, Švarc. Vyloučení: 7:8 Navíc Kuchařík, Konopka 5+OK, Španko 10min OT. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:6.
VHK ROBE Vsetín: Stojar – Hryciow, Svozílek, Vašíček, Konopka, Červínek, Šťedrý, Vaněk – Bůbela, Španko, Mikula, Kuchařík, Grygar, Bouda, Slováček, Zvonek, Valter.
Mountfield HK: Ašenbrenner – Faltýnek, Košař, Plašil, Suda, Hronek, Skála, Matějček – Gančarčík, Šeda, Miškář, Malinský, Krátoška, Bartoň, Michálek, Procházka, Pavlík, Kovářů, Pilař, Dudák, Kratochvíla

Ohlasy k utkání

Roman Čechmánek (VHK Vsetín):
Bylo to velmi bojovné utkání. Hradec se ukázal jako kvalitní tým, který velmi dobře bruslil a byl silný na kotouči. Myslím si, že jsme odehráli velmi dobrý zápas na hranici naších možností, s tím že duel velmi ovlivnila dvě přísná vyloučení, ve kterých nám Hradečtí dali tři branky, což rozhodlo. V závěru už jsme neměli dostatek sil, poté co jsme odehráli strašně moc času ve čtyřech hráčích.

Aleš Krátoška (Hradec Králové):
Po rozpačité první třetině, kdy jsme nebyli dostatečně důrazní v koncovce a neproměnili jsme naše šance, které jsme si vytvořili. Nakonec jsme dostali trošku smolný gól, kde se puk odrazil přímo před prázdnou branku. Výsledek zápasu odpovídá jeho průběhu, kdy si myslím, že jsme ve druhé i třetí třetině Vsetín přehrávali. Samozřejmě hodně nám pomohly přesilovky, které, nechci se k tomu moc vyjadřovat, bohužel pro Vsetín, byly odpískány a my v nich dali rozdílové branky.