Junioři obrátili zápas s Opavou z 0:3 na 7:3

Radek Bařina • 02.11.2014

Mizerný byl vstup juniorů VHK Vsetín do duelu s Opavou. Domácí působili ospale čehož hosté využili a po 13. minutách vedli už 3:0. Až za tohoto stavu se domácí začali probírat, opravdový budíček ale nejspíš přinesla až přestávková promluva trenérů. Do druhé třetiny totiž vstoupili Valaši jako vyměnění, během pěti minut otočili skóre na svou stranu a ve zbytku utkání už nad soupeřem, který na Lapač dorazil jen s jedenácti hráči do pole, jasně dominovali. Po porážce na ledě Prostějova si tak Vsetínští mladíci spravili chuť výhrou 7:3.

LJ - 15.kolo ne 2.11.10:30
Hokejový klub Opava
7:3(1:3, 4:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 19. Valter (Grygar, Vaněk), 21. Hryciow (Štědrý, Surý), 22. Grygar (Vaněk, Červínek), 24. Bumbál (Hryciow), 34. Kuchařík (Vašíček, Mikula), 44. Mikula (Stanislav, Stojar), 58. Kuchařík (Mikula, Zuzaník) – 5. Slavík (Vrabel), 12. Vrabel, 13. Hlista (Vrabel). Rozhodčí: Škrobák – Novák, Kurtin. Vyloučení: 8:10 navíc Hlaváček (OPA) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 105. Průběh utkání: 0:3, 7:3.
VHK ROBE Vsetín: Barvík (13. Stojar) – Španko, Surý, Hořanský, Hryciow, Bumbál, Svozílek, Vašíček, Konopka, Červínek, Mikula, Kuchařík, Zuzaník, Grygar, Štědrý, Stanislav, Valter, Vaněk.
Hokejový klub Opava: Drnda (22. Marek) – Hlaváček, Buflevič, Rohovský, Horák, Slavík, Hula, Hlista, Hon, Vrabel, Volf, Rybka.

Utkání, ve kterém byla juniorka Vsetína mírným favoritem, pro ni nezačalo vůbec dobře. Domácím se zle nevyplatila jejich ležérnost, se kterou do zápasu nastoupili, a brzy inkasovali z hole opavského Daniela Slavíka, který po chybě v domácí rozehrávce dorazil do branky střelu Vrabela. Slezan tato úvodní branka velice nabudila a předváděl dál účinný hokej, z něhož nakonec vytěžil i trestné střílení, když domácí bek fauloval Hulu, v úniku tváří v tvář Barvíkovi ve vsetínské brance. Sám faulovaný byl po nedovoleném zákroku a následném nárazu do zadního mantinelu otřesen, proto se k nájezdu postavil Martin Vrabel. Svou fintu provedl naprosto dokonale, a po originálním položení Barvíka zavěsil do horního kouta. Vsetín jak kdyby se nemohl vzpamatovat z krize. Hráči VHK byli i nadále dobře obsazováni opavskými a za necelou minutu inkasovali znovu. Barvíka poněkud překvapila lehká střela od levého mantinelu z hole Jana Hlisty a vyhnala ho z branky, ve které ho vystřídal Stojar. Už se zdálo, že se vsetínští dnes budou opravdu dlouho trápit, ale tento dojem vyvrátil v závěru první části Filip Valter, když po střele Vaňka od modré a následné dorážce Grygara, dokázal propasírovat puk do sítě skrz Drndovu výstroj.

Od začátku druhé části byl vidět jasný rozdíl v pohybu vsetínských. Lépe bruslili, vyhrávali osobní souboje, dostávali se do šancí a několikrát Slezany na dlouho uzamkli v jejich pásmu. Tento tlak nakonec vyústil ve tvrdou ránu Michala Hryciowa z pravého kruhu, kterou po nabídce Štědrého propálil vše, včetně brankáře Drndy. Domácí kontaktní branka ještě více vyhecovala, a netrvalo dlouho, kdy se skóre měnilo znovu. Vyrovnávací trefu zařídili Jakub Vaněk s Ondřejem Grygarem, když druhý jmenovaný poslal vyražený kotouč mezi tři tyče, a vyhnal tak Drndu z branky. Ani vystřídavší gólman Petr Marek však nedokázal zastavit rozjetý Vsetín. Ve vlastním oslabení puk ze vzduchu usměrnil do brány Pavel Bumbál, a poslal tak domácí poprvé v zápase do vedení. Vsetínští hokejisté i nadále kontrolovali hru, a na opavských hráčích se pomalu začala projevovat únava - přijeli totiž na Lapač jen s 11 hráči do pole. Pár minut po tom, co se utkání přehouplo do jeho druhé poloviny, se Valaši radovali znovu. Při přesilovce 5 na 3, stačil střelu Vašíčka tečovat Lukáš Kuchařík. Ve zbytku třetiny kralovaly obrany obou týmů a žádný z hráčů se už nedostal k nebezpečnější střele.

Do třetí části Slezané nastoupili v početní výhodě, jelikož na konci té druhé se nechal vyloučit domácí Španko. S vědomím, že tentokrát to musí být oni, kteří by měli měnit stav, pokud chtějí pomýšlet na důležité body, si v přesilovce vypracovali několik pěkných šancí. Stojar ve vsetínské bráně však neinkasoval. Opavané nicméně pokračovali v dobrém pohybu, a brzy dostali příležitost si přesilovku zopakovat. Ta se jim ale k jejich smůle vůbec nepovedla. A co víc - Stanislav ve vlastním oslabení viděl dobře rozjetého spoluhráče, nádherným obloukem přes dvě pásma mu poslal touš, a pro Josefa Mikulu už nebyl problém překonat bekhendovou kličkou brankáře hostí. Od této situace opadlo i nasazení Opavanů, a utkání se již jen dohrávalo. V posledních minutách stav ještě upravil Lukáš Kuchařík, po závaru před brankou soupeře. Slezanům se už nedařilo dostávat se ke střelám. Výjimkou byla situace v samotném závěru, kdy se do samostatného úniku dostal Hlista. Po jeho bekhendové kličce však zazvonila pouze levá tyč, a Valaši si už pohlídali své ubojované tři body.