Junioři nestačili na Hradec Kálové a vstoupili do čtvrtfinále porážkou

Václav Trávníček • 06.03.2015

V pouhých čtrnácti hráčích do pole včetně šesti starších dorostenců odcestovali junioři Vsetína ke svému prvnímu čtvrtfinálovému utkání do Hradce Králové. Hlavní aspirant na postup do nejvyšší soutěže páteční duel zcela ovládl, když Valachům nasázel devět branek a před nedělní odvetou na Lapači se ujal vedení 1:0 na zápasy. Aby mohli Vsetínští pomýšlet na semifinále, musí v neděli zvítězit. Případný třetí, rozhodující duel by hostil znovu Hradec Králové.

LJ - ČF1 pá 6.3.18:00
Mountfield HK
9:0(3:0, 2:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 11. Plášil (Matějček), 18. Krátoška, 18. Pavlík (Nedvídek, Procházka), 24. Kopta (Košař, Uhlík), 32. Miškář (Matějček), 41. Pavlík (Procházka), 45. Pavlík, 50. Šeda (Uhlík, Kopta), 54. Nedvídek. Rozhodčí: Horinek – Špringl st., Špringl ml.. Vyloučení: 4:3. Využití: . V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 9:0.
Mountfield HK: Veselý – Plášil, Košař, Hercig, Bezděk, Piegl, Suda, Kastner "C", Šeda, Miškář, Hronek, Krátoška, Bartoň, Matějček, Procházka, Uhlík, Kovářů, Kopta, Dudák, Pavlík, Nedvídek.
VHK ROBE Vsetín: Stojar – Španko, Surý, Rýpar, Weintritt, Bumbál, Vašíček, Červínek, Mikula "C", Kuchařík, Zuzaník, Grygar, Kovář, Lainka, Vaněk.

Třebaže Hradečtí měli lepší vstup do utkání a sevřeli hosty v jejich obranném pásmu, brankový účet zápasu mohli otevřít paradoxně Valaši. S přečíslením 2 na 1 si však výborně poradil hradecký brankář Veselý a následná střela vsetínského hráče šla mimo branku. Poté odmítl vedoucí gól domácích z dobré pozice Plášil, jak se ale později ukázalo, hradecký obránce se teprve zastřeloval.

Již v 11. minutě Karel Plášil šikovně tečoval nahození od modré a poslal Mountfield do vedení – 1:0. Lvi i nadále dominovali a v 18. minutě rozšířil brankový účet Aleš Krátoška – 2:0. To však nebylo z úvodního dějství vše, neboť ještě v téže minutě pohlednou kombinaci elitní formace zakončil do prázdné branky Radovan Pavlík – 3:0.

Hosté se od začátku utkání spoléhali především na rychlé brejky a jeden takový zlikvidoval rybičkou obránce Matějček. Ve 24. minutě uplatnil svůj důraz na brankovišti Ondřej Kopta a v pádu rozvlnil síť za vsetínským brankářem Stojarem – 4:0. Východočeši byli i nadále aktivnější, Radovan Pavlík dvakrát ujel hostující obraně, brankář hostí se však vytáhl.

Obdobně dopadli se svými bekhendovými kličkami Uhlík a Krátoška. Jak si počínat ve vyložených šancích ukázal svým spoluhráčům Patrik Miškář, který si nejdříve pohrál se žlutozelenou obranou a následně nedal střelou do šibenice brankářovi šanci – 5:0. Ve FORTUNA aréně předváděli Lvi domácím fanouškům i nadále skvělou podívanou, skóre se však již nezměnilo.

Že i hradečtí mládežníci moc dobře znají nové pravidlo o hybridním icingu, dokázal na začátku třetí třetiny Radovan Pavlík, který dojel vyhozený kotouč a bekhendem zvýšil na 6:0. A věkem ještě starší dorostenec Radovan Pavlík završil o čtyři minuty hattrick, když střelou nad vyrážečku nedal Stojarovi šanci – 7:0. Už na rozdíl osmi branek zvýšil v 50. minutě na brankovišti důrazný Vlastimil Šeda – 8:0.

Valaši se i nadále spoléhali na rychlé protiútoky a po jednom takovém bylo nařízeno trestné střílení, se kterým si však strážce domácí svatyně Veselý poradil. Následně při vlastním oslabení ujel hradecký Lukáš Nedvídek a krásnou kličkou obelstil brankáře Stojara – 9:0. V nervózním závěru utkání, ve kterém se více vylučovalo, než hrálo, zůstal stav již nezměněn.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Myslím si, že jsme k utkání přistoupili zodpovědně. Byli jsme na něj připravení a od prvního do posledního střídání jsme měli zápas pod kontrolou a výsledek odpovídá námi předvedené hře, ba naopak, měli jsme ještě spoustu dalších šancí, které jsme neproměnili. Pro nás to byl první krok k tomu, abychom postoupili ze čtvrtfinále, a teď se již budeme připravovat na následující utkání ve Vsetíně.

Roman Čechmánek (VHK Vsetín):
Bylo patrné, že kvalita Hradce Králové je někde jinde než naše. Kluci jsou silní v osobních soubojích, umí si pokrýt kotouč, nahrát si. Hradec má kvalitou na špičku juniorské extraligy, ne na tuto soutěž.