Junioři na první body proti Warriors nedosáhli. Góly padaly jen ve druhé třetině

Helena Hegeďová, Andrea Harmuthová • 10.09.2021

První zápas v nové sezoně má za sebou také juniorský tým VHK. Úvodní třetina utkání byla bezbranková, zato v té druhé se s góly a šancemi roztrhl pytel. Hosté se rychle dostali do dvoubrankového vedení, na které se Valachům podařilo okamžitě reagovat. Domácí snížili také po dalším gólu brněnského celku, ale až k vyrovnání se neprobojovali. Stav 2:3, který na tabuli svítil po konci prostředního dějství, vydržel až do konce zápasu.

Liga juniorů - 1.kolo pá 10.9.19:15
HCM Warriors Brno
2:3(0:0, 2:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Broža (Prčík), 36. Janíček (Jurek, Ramert) – 25. Rašovský (Horký), 27. Horký (Pigl, Mrkvica), 34. Novotný (Toman, Mrkvica). Rozhodčí: Škach – Wesley, Jurčík. Vyloučení: 7:8 + navíc Orsech (WAB) 5+OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.

VHK ROBE Vsetín: Janura – Mojžíš, Houser (C), Machů, Prčík, Sýkora, Čapka, Macík – Maštalíř, Čechmánek, Vrána, Sopek, Jurek, Bednařík (A), Ramert, Janíček, Horský, Broža.
HCM Warriors Brno: Vystavěl – Brokeš, Orsech, Kala, Milotinský, Mlčoch, Mahdal – Rašovský (C), Holotík, Pigl, Marčík (A), Toman, Mrkvica (A), Horký, Novotný, Staněk T., Staněk A., Heinrich.

V prvním zápasu sezony se proti VHK postavili HCM Warriors z Brna. Hned v úvodu se potvrdilo, že se nebude jednat o jednoduchý zápas. Oba celky do něj naskočily velice vyrovnaně. V úvodním buly se prosadil Rašovský, který měl šanci poslat Warriors do vedení, ovšem jeho pokus brzy zmařil valašský bek. Poté se hrálo především ve středním pásmu.

Oba týmy měly šanci otevřít skóre zápasu během několika přesilovek, ani tady ale nebyly úspěšné. Domácí si během oslabení dobře hlídali své pozice a podařilo se jim udržet hru ve středním pásmu. I přes to hosté vyvíjeli stále větší tlak na bránu. Nejednou musel zasahovat Janura se svou lapačkou. Žádnému z celků se však během první třetiny nepodařilo prosadit. Do kabin tak šli za stejného stavu.

Ve druhé třetině se s góly doslova roztrhl pytel. Hosté do ní vešli aktivněji a Vsacané měli plné ruce práce s blokováním jejich střel. Prostřelit Januru se povedlo až ve dvacáté čtvrté minutě Václavu Rašovskému. Domácí se snažili na inkasovaný gól rychle odpovědět, Maštalíř jen těsně minul branku. Hosté poté zformovali rychlý protiútok, ve kterém se prosadil Adam Horký po přihrávce Martina Pigla a Brňané tak odskočili do dvoubrankového vedení. Na Lapači tak začalo přituhovat. Vsetín ale druhý gól nijak nerozhodil a během rychlé souhry Petra Prčíka a Ondřeje Broži snížil skóre na 1:2. Tři rychlé góly výrazně zrychlily tempo hry.

Pigl s Tomanem využili nepozornosti domácí obrany a dostali se do přečíslení dva na jednoho. Naštěstí včas zasáhl Janura. Brzy se situace obrátila a dvě šance na srovnání měl Bednařík. Ani jednou se mu ale nepodařilo zavést puk bezpečně do brány. Warriors využili rychlé hry a vydali se do útoku, kdy se Januru snažil prostřelit Jan Toman. Jeho pokus ale domácí brankář vykryl. Kotouč se ovšem nešťastně odrazil na druhou stranu k Janu Novotnému, který střelou k pravému betonu navýšil náskok Brňanů na 3:1. V závěru třetiny snížili domácí na stav 2:3. Přes Vystavělovu výstroj se trefil Martin Janíček. Druhá třetina byla bohatá na góly a nechybělo mnoho a do šaten by se šlo za stavu 3:3. V závěru třetiny měl další šanci Bednařík, jehož střela se otřela o pravou tyč.

Třetí třetina nabídla hodně vyloučení na obou stranách. Diváci tak mohli vidět hru čtyři na čtyři nebo dokonce tři na tři, čemuž přispěli oba kapitáni sedící na trestné lavici. Nejzásadnějším vyloučení následovalo po zasažení Mojžíše do oblasti hlavy a krku. Valaši měli několik šancí prostřelit Vystavěla, Warriors ovšem puk bezpečně vyhazovali.

Kromě obránců měli ve třetí třetině plné ruce práce oba gólmani, kteří zblokovali nejednu střelu. Celá třetina se nesla v duchu napětí a oba celky bojovaly do poslední minuty. V posledních dvou minutách zkusil ještě Vsetín hru v šesti, ale ani ta nedokázala zvrátit výsledek zápasu. První utkání sezony tak zakončují Valaši prohrou 2:3 proti Warriors.

Juraj Jurík (VHK ROBE Vsetín): Bylo to klasické první utkání v sezoně. Zápas byl hodně nervózní a rozkouskovaný. Myslím si, že o dnešním výsledku rozhodlo proměňování brejkových situací, kde byl soupeř kvalitnější v zakončení. My jsme, bohužel, ze svých šancí branku nevstřelili a soupeř nás za to potrestal. To dnes rozhodlo, ale jinak si myslím, že víc než hokej, to byl boj.

Jaromír Korotvička (HCM Warriors Brno): Utkání bylo dramatické až do poslední minuty. První třetinu jsme hráli dobře, kluci měli strach a hráli zodpovědně. Po prvním gólu si ale mysleli, že to půjde samo a nedokázali se soustředit. Pokaždé jsme gól dali a hned dostali místo toho, abychom hru uklidnili a dostali se do pohody. Ve třetí třetině bylo největším problémem vylučování. Za stavu 3:2 musí být kluci disciplinovaní a nemohou s nechat takto vyloučit a oslabovat mužstvo, protože to stojí strašně moc sil. Na ledě se točili pořád ti samí hráči a vítězství bylo na vážkách. Vyhráli jsme my, ale mohl klidně vyhrát soupeř. Musím vyzvednout výkon našeho brankáře, který podržel tým v důležitých momentech.