Junioři jednoznačně porazili Šumperk

Radek Bařina • 20.01.2012

Druhou výhru v řadě zaznamenali ligoví junioři Vsetína. Duel se Šumperkem rozhodla první třetina, v níž byli Valaši jasně lepší a vytvořili si v ní dvoubrankový náskok. Draci od druhé periody sice vyrovnali hru, Vsetín se ale mohl spolehnout na výborného Hromadu, který tým několikrát podržel a po zásluze byl odměněn vychytanou nulou. Vsetín byl v koncovce mnohem úspěšnější a postupně zvyšoval skóre až do konečné podoby 5:0. Vsetín tak zdolal Šumperk poprvé v sezóně.

Liga juniorů, skupina Východ - 28.kolo pá 20.1.20:00
Draci Pars Šumperk
5:0(2:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Klimek, 17. Medvedev (Hradil), 31. Kubo (Daněk), 40. Šunkov (Vítek), 48. Kývala (Koutník). Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:7, navíc Vítek (VSE) 10 minut OT, Kubo (VSE) 10 minut+DKU. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 5:0.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Kubo, Šimon, Valentík, Daněk, Štrbík, Medvedev, Šunkov, Klimek, Koutník, Tyralík, Kývala, Žabčík, Hradil, Zbranek, Vítek, Studený, Horák, Tobola, Báchor.
Draci Pars Šumperk: Miriorz (32. Hoffmann) - Navrátil, Feledík, Fryč, Lyzák, Prokopec, Holinka, Drtil, Žalčík, Langr, Galuška, Nevrlý, Horák, Hodulák.

Úvodní minuty 28. kola ligy juniorů přinesly opatrnou podívanou. Nezáživnou oťukávanou bez šancí ukončila až sedmá minuta. Hosté sehráli výborně přečíslení tři na dva, Hromada ale proti střílejícímu soupeři předvedl výborný zákrok betonem a podržel svůj tým. Tímto zásahem mu zároveň pro úvodních dvacet minut skončila šichta, neb krom jedné či dvou nepříliš nebezpečných střel se dostal ke kotouči maximálně při rozehrávce. Již o necelou minutu později totiž začala dlouhá dračí marnost. Domácí šli do oslabení, již po několika sekundách ale David Klimek vypíchl na vlastní modré puk a precizně provedeným blafákem nedal Misiorzovi v brance Šumperka šanci.

Opaření hosté se ve zbytku přesilovky nezmohli na nic a Vsetín v dalších minutách opanoval hru. Ránu agilního Klimka v minutě třinácté ale zneškodnila Misiorzova vyrážečka a zvýšení nepřinesla ani minutová domácí přesilovka pět na tři. Co se Vsetínu nepovedlo v početní výhodě, podařilo se ihned poté, co byli hosté znovu v pěti. Při zakládání útočné akce totiž Šumperští zcela zapomněli na Alexandra Medvedeva, který, ač z úhlu, dokázal přesnou střelou k protější tyči zvýšit domácí náskok. Minutu a půl před sirénou mohl znovu skórovat Klimek, jeho pohotové usměrnění střílené přihrávky ale skvělým zákrokem zmařil Misiorz. Přesto byli po dvaceti minutách spokojenějším celkem domácí.

Dle předpokladů vstoupili hosté do druhé třetiny mnohem aktivněji. Již po několika sekundách zkoušel Hromadovu přítomnost Holinka, ve dvacáté druhé minutě pak jen pohotový reflex vsetínského brankáře zabránil vlastní brance při šumperské akci dva na jednoho. Valaši odpověděli o chvíli později Klimkem, který se po levém křídle protáhl až před Misiorze - ten ale vsetínského rychlíka výborně vybruslil a zakončení zneškodnil. Vzápětí si oba celky zahráli minutu v početní výhodě. Tentokrát se tato herní činnost povedla lépe Drakům a Hromada měl i trochu štěstí, když se mu povedlo Drtilovu umnou teč vytěsnit ramenem mimo tři tyče. Hosty přesilová hra nastartovala a po několik minut Vsetínu zle zatápěli. Hromada ale v této chvíli prokázal dobrou formu a veškeré šumperské pokusy neutralizoval.

V osmadvacáté minutě se hosté sami přibrzdili faulem. Přesilovku sice Vsetín nevyužil, byť Vítkově pumelici scházely jen centimetry, půl minuty po jejím skončení se ale přesto znovu radoval. Klimkův blafák sice Misiorz vychytal, domácí ale pokračovali v dobývání rozhozené hostující defenzívy a Martin Kubo nakonec z blízka dorazil puk za brankovou čáru. Ve dvaatřicáté minutě hokej na dvacet minut skončil. Ne, že by hráči rezignovali na své umění, ale jeden ze Šumperských hráčů atakoval mantinel tak zuřivě, až vysypal plexisklo. Do akce tedy museli ledaři a poté i rolba.

Když se po dvacetiminutové prodlevě znovu začalo hrát, postavil se do šumperské svatyně místo Misiorze Hoffmann. Hosté pokračovali v aktivní hře, ke snížení jim ale nepomohla ani přesilovka, Prokopcovu střelu z bezprostřední blízkosti totiž znovu lapil Hromada. V závěru třetiny Draci krátce po sobě předvedli dva nešetrné fauly a Vsetín hrál víc než minutu pět na tři. Dvojnásobnou výhodu sice nevyužil, v pokračující klasické přesilovce ale našel Vítek střílenou přihrávkou Sergeje Šunkova a tomu stačilo nastavit hůl. Po dvou třetinách tak vedl Vsetín 4:0.

Ze třetí třetin uběhla sotva půl minuta a Holinka se řítil sám na Hromadu – bekhendovou kličkou ale si ale na gólmana nepřišel. Takřka z protiútoku rozezvonili domácí tyč. Jinak vstup do třetiny patřil Drakům, kteří se nadále marně snažili alespoň o čestný úspěch. Postupně navíc začalo být patrné, že hostům, kteří dorazili jen se třinácti hráči do pole, přeci jen docházejí síly. Branka na 5:0, která padla v minutě osmačtyřicáté, pak definitivně zlomila jejich odpor. Střelu Koutníka ještě Hoffmann, vyrazil, u puku byl ale první Martin Kývala, který jej prostrčil kolem tyče do sítě.

Zbytek zápasu už Vsetín v pohodě kontroloval. Oba týmy si zahrály po přesilovce, nic vážnějšího z toho ale nevzešlo. V padesáté šesté minutě se své druhé branky nedočkal Kubo, jehož střelu Hoffmann chytil, aniž by sám tušil jak. V poslední minutě měl ještě Šumperk šanci připravit Hromadu o čisté konto. Dvojnásobnou přesilovku ale dobře nesehrál, po výsledku 5:0, tak opouštějí Draci Lapač bez bodu i bez vstřelené branky. Domácí si po zasloužené výhře připsali důležité dva body do tabulky.