Juniorce střelecká převaha nestačila. Warriors zvítězili v nájezdech

Andrea Harmuthová, Anna Pavlína Sedláčková • 09.01.2022

Souboj tabulkových sousedů začal vlažně. V první třetině se oba týmy oťukávaly. Branky padaly až během druhé dvacetiminutovky. Nejprve skórovali Warriors, Vsacané dotahovali. Do třetí periody šel domací tým s jednobrankovým mankem, které ale rychle smazal. Stejná situace se pak opakovala ještě v závěru utkání a došlo až na nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Warriors.

Liga juniorů - 29.kolo ne 9.1.15:30
HCM Warriors Brno
3:4sn(0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 35. Bachánek (Fojtík, Horský), 57. Liss (Bachánek, Przybyla), 60. Liss (Bachánek, Broža) – 23. Staněk (Rašovský), 40. Marek (Rašovský), 58. Heinrich (Rašovský, Staněk), rozh. náj. Rašovský. Rozhodčí: Šico – Bezděk, Peluha. Vyloučení: 5:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na bránu: 54:20. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3.

VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Prčík, Matějíček, Machů, Sýkora, Fojtík, Liss, Čapka, Sviták – Janíček, Maštalíř, Jurek, Horský, Przybyla, Bachánek, Bednařík, Broža.
HCM Warriors Brno: Vystavěl – Mlčoch, Vacek, Orsech, Milotinský, Brokeš – Staněk, Marek, Láryš, Rašovský, Stárek, Kelbl, Heinrich.

V první třetině na žádný gól nedošlo, přestože se oba celky dostávaly do šancí. Ve velké příležitosti se například v 9. minutě ocitl Janíček u brněnské brány, když se pokusil využít podklouznutí obránce a z předbrankového prostoru se prosadit, vyslaná střela však šla nad. Po něm se pokusil skórovat i Bachánek, ale jeho prudkou střelu od pravého kruhu Vystavěl odrazil vyrážečkou. I Warriors se dostali ke střelám, ale ani jedné se jim nepodařilo využít. Došlo i na několik vyloučení, v kterých se do nespočtu šancí dostali jak Vsetínští, tak Brněnští.

Až druhá třetina přinesla první gól utkání, když se ve 23. minutě prosadil okolo pravé tyčky Tomáš Staněk. Poté došlo na několik vyloučení, během kterých se domácí snažili vyrovnat skóre. K tomu došlo až o několik minut později střelou Adama Bachánka. Vyrovnaný stav se však dlouho neudržel a necelou minutu před koncem periody se opět prosadili hosté, tentokrát díky střele Reného Marka.

Poslední třetina s sebou přinesla velké napětí. Zprvu se pouze vylučovalo a vypadalo to na jednoznačné vítězství Warriors Brno. Poslední minuty však přinesly zvrat, když Richard Liss vyrovnal na 2:2, a o minutu později byli ve vedení opět hosté střelou Davida Heinricha. Vsetínští však neztráceli naději a opětovnou střelou Richarda Lisse 22 sekund před konečnou sirénou poslali hru do prodloužení.

V prodloužení se dostalo velké šance vsetínskému celku, když se v 63. minutě dostal do přesilové hry 5 na 3. O konečném výsledku se nakonec rozhodlo až v samostatných nájezdech, v kterých hosté z Brna vsetínský tým porazili. Rozhodující nájezd patřil Václavu Rašovskému.

Aleš Bachánek (VHK ROBE Vsetín): Zápas se mi hodnotí to těžce, protože jsme prohráli. Myslím si, že jsme byli lepším týmem. Bohužel jsme prohrávali 1:0, což pro nás nebylo moc dobré. My jsme tlačili, oni z toho tlaku z brejku vždycky dali gól a strašně těžko jsme se prosazovali, nebyli jsme schopni dát gól. Měli jsme tam taky trošku smůly. Odražené puky k nám nepadaly. Nemůžu říct, že jsme hráli špatně, nebo že jsme něco neudělali. Po druhé třetiny jsme provedli pár změn, bylo to pak lepší. Přestříleli jsme soupeře 54:20, takže to je za mě vyhraný zápas.

Jaromír Korotvička (HCM Warriors Brno): Přijeli jsme s dvanácti hráči. Jediné co bylo na naší straně byla obrovská bojovnost. Nám se podařilo první třetinu uhrát na 0:0, nedostali jsme gól. Tím jsme se vlastně dostali do hry. Z vývoje to vypadalo, že jsme o krůček vepředu, ale v poslední minutě jsme dostali gól. Prodloužení je o náhodě, stejně tak jsou na tom penalty. Na penalty jsme byli lepší, myslím si, že ten druhý bod jsme si zasloužili. Už jenom tou bojovností a vůlí po vítězství.