Horor v poslední minutě. Deváťáci přišli o vítězství proti Vítkovicím v posledních sekundách

Hana Skupinová • 08.12.2023

Deváťáci nemají proti Vítkovicím úplně lichotivou bilanci, ale v páteční dohrávce byli blízko senzaci. První perioda otevřeli gólem Vítkovice, které si prozatímní náskok udržely až do konce dějství. Ve druhé části utkání zvládl domácí tým vyrovnat, tudíž byl stav 1:1. Vítkovicím se to ale nelíbilo, a tak si během jedné minuty připsaly hned dva góly. Tři sekundy před koncem této třetiny se Valaši prosadili, a tím stáhli náskok hostujících na 2:3. Závěrečná perioda začala gólem Vsetína, který dorovnal. Valaši si poté vybojovali další vstřelenou branku, a ještě minutu před závěrečnou sirénou sahali po tříbodovém zisku. Jenže přišel asi největší zvrat. Vítkovice vstřelily dvě branky v čase 59:17 a 59:56, Valaši tak čtyři sekundy před koncem definitivně přišli o body.

Extraliga 9. tříd - 7. pá 8.12.16:45
HC Vítkovice Ridera
4:5(0:1, 2:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 22:59 Man (Koňařík; 5/4), 39:57 Man (Krupa; 5/5), 41:18 Posád (Timko, Gebauer; 5/5), 55:06 Korvas (Rek, Gebauer; 5/5) – 03:11 Hrabina (Vik; 5/5), 31:06 Janošek (Douda; 5/5), 31:29 Kučerňák (Balvín; 5/5), 59:17 Juroš (Kozák, Kučerňák; 5/5), 59:56 Hrabina (Rattman; 5/5). Rozhodčí: Poláček – Marek, Tomeček. Diváci: 159. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:0. Střely na branku: 21:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3, 4:5.

VHK ROBE Vsetín: Holaň – Porubčan, Karola, Spitzer, Šedlbauer, Koňařík – Rek, Man, Strnádel, Krupa, Korvas, Gebauer, Posád, Drozd, Timko, Szturcek, Nedzynski.
HC Vítkovice Ridera: Ořechovský – Noworyta, Rattman, Kozák, Muczka, Chuda, Machač, Burjetka – Dudek, Balvín, Hrabina, Juroš, Kučerňák, Douda, Vik, Janošek, Kusak.