Hilšer dalším hattrickem sestřelil Porubu, junioři opět vítězí

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 24.11.2019

Hosté z Ostravy se dostali jako první do vedení, na dlouhou dobu to ale bylo z jejich strany vše. Vsetínští totiž během dvou třetin dokázali dát pět branek, přičemž o všechny se postarali Adam Hilšer s Danielem Klímkem. Hilšer si připsal už třetí hattrick za krátké časové období. Poruba pak sice využila chybu Vsetína a snížila, po vyrovnané třetí třetině však domácí celek vyhrál poměrem 6:3.

Extraliga juniorů - 20.kolo ne 24.11.15:45
HC RT TORAX Poruba 2011
6:3(2:1, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Hilšer (Vašenka, Pernický), 14. Hilšer, 31. Klímek (Babeliak, Holáň), 33. Hilšer (Klímek, Vavřík), 37. Klímek (Hilšer, Zeman), 51. Babeliak (Klímek, Vavřík) – 5. Barčák (Benka-Rybár, Anlauf), 38. Bochnak, 53. Morávek (Häring, Zajíc). Rozhodčí: Goňa – Poláček, Kociňák Vyloučení: 0:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 132. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3.

VHK ROBE Vsetín: Málek– Siner, Pernický, Zeman, Holáň, Kožený, Kunst – Zemánek, Vašenka, Pospíšil, Vrána, Vavřík, Hrnčíř, Babeliak, Hilšer, Klímek, Frimel.
HC RT TORAX Poruba 2011: Lambert – Pitucha, Topolanský, Debnár, Havlík, Smička, Zajíc – Pavlík, Benka-Rybár, Tvrdý, Barčák, Stodůlka, Anlauf, Morávek, Häring, Bochnak.

Domácí začali zápas dobře, ale Poruba byla první, kdo se prosadil, když Benka-Rybár vylákal vsetínského gólmana a Jonáš Barčák poslal kotouč na druhé straně do brány. Vedení hostům dlouho nevydrželo a po několika nezdařených pokusech se za Lambertova záda trefil Adam Hilšer. V 12. minutě došlo na vyloučení Poruby, čehož využil vsetínský útočník Adam Hilšer, který se okolo mantinelu dostal až k bráně, odkud vystřelil a dostal Vsetín do jednogólového náskoku. Domácím se poté dařilo udržet se v útočném pásmu, ale párkrát jim kotouč utekl a do šance se dostala Poruba. Do největší šance se dostal Benka-Rybár, jeho pokusu však zabránil Málek v bráně.

V první polovině druhé třetiny byl silnějším týmem Vsetín, kterému se také naskytlo několik šancí, ale nepodařilo se mu jich využít. Ani na straně Poruby nestálo štěstí, co se gólů týče. Druhá polovina třetiny přinesla gólové hody, když se v 31. minutě prosadil od pravého kruhu Daniel Klímek a navýšil tak náskok svého týmu. Adam Hilšer si na své konto připsal třetí hattrick v sezóně. V 36. minutě došlo na vyloučení v týmu Poruby, čehož Valaši o třináct sekund využili a zvýšili na 5:1 střelou Daniela Klímka. Wiktor Bochnak však snížil čtyřgólový náskok Vsetína pár minut před koncem třetiny.

Na začátku třetí třetiny se v útoku drželi spíše Valaši, ale jejich střely na bránu většinou skončili v Lambertově lapačce nebo odražené na druhé straně plochy, kde se kotouče zmocnila Poruba a útočila na Málka, tomu se však podařilo bránu ubránit. V polovině periody navýšil skóre Valachů dorostenec Boris Babeliak, který se ve včerejším zápase dorostu proti Zlínu blýskl hattrickem. V 53. minutě změnil stav Michal Morávek, který tečoval Häringovu střelu z mezikruží. Vsetínské to však nijak nezastavilo a i nadále byli aktivnějším týmem, ale gól se jim už vstřelit nepodařilo.

Juraj Jurík (VHK ROBE Vsetín): Pozitivum dnešního zápasu jsou 3 body a pěkné branky. Myslím si, že negativem byl přístup, který nebyl takový jako v zápase s Havířovem. Při silnějším soupeři by nás to mohlo stát výsledek, na tom budeme muset zapracovat.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Dnešní zápas hodnotím kladně. Co se týče našich hráčů, tak zápas odbojovali dobře. Soupeř vynikal v proměňování šancí. My jsme tam měli taky spoustu šancí, které jsme ale neproměnili. Soupeř bere tři body a my mu gratulujeme k vítězství.