Hattrick Erika Hrni nestačil, junioři prohráli v Pardubicích

Jan Hrabal • 02.11.2007

Celkem devět gólů viděla malá hala pardubické ČEZ Areny v utkání 19. kola juniorské extraligy mezi Pardubicemi a Vsetínem. Valaši vstoupili do zápasu lépe, skóre již ve 3. minutě otevřel Erik Hrňa. Východočeši ale pak otočili vývoj střetnutí, Hrňa sice dokonal hattrick, další gól přidal ještě Libor Haschka, ale na bodový zisk to nestačilo. Vsetín podlehl Pardubicím 4:5. Již zítra hrají Vsetínští v Hradci Králové.

- 19.kolo pá 2.11.18:00
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
5:4(3:3, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Stoklasa (Bláha), 6. Šnejdr (Jindřich, Kousal), 16. Semorád (Jindřich, Bláha), 21. Bláha (Semorád), 23. Semorád – 3. Hrňa (Haschka), 14. Haschka, 18. Hrňa (Haschka, Podešva), 30. Hrňa (Podešva). Rozhodčí: Hribík – Holeček, Plch. Vyloučení: 10:8. Využití: 2:1. Diváci: 29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 5:3, 5:4.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Landsman – Kučera, Drtina, Krejnus, Blažek, Fink, Šnejdr, Poskočil – Radil, Bláha, Stoklasa, Paučin, Kousal, Nykl, Buchtele, Dobiáš, Jindřich, Sodomka, Semorád, Šejba, Verner.
VHK ROBE Vsetín: Holomek – Fabián, Kapr, Farda, Haschka, Lukeš, Sznapka - Podešva, Kadlčík, Varga, Plachtovič, Hrňa, Švaňhal, Ševčík, Rachůnek, Červenka.
Na první gól zápasu se nemuselo dlouho čekat. V čase 2:43 se o něj postarala dvojice Libor Haschka a Erik Hrňa, který neměl s překonáním domácího gólmana žádný problém – 0:1.

Vsetín se z vedení neradoval dlouho. Přesně o minutu a vteřinu později se po asistenci Tomáše Bláhy prosadil přesnou střelou Filip Stoklasa – 1:1.

V 5. minutě byl vyloučen Jan Sznapa a nabídl domácím první přesilovku zápasu. Pardubičtí hráči se usadili v útočném pásmu a snažili se dostat do dobré střelecké pozice. To se jim povedlo v čase 5:08 se o vedoucí gól postarala souhra trojice Robert Kousal, Ladislav Jindřich a úspěšný střelec Jan Semorád – 2:1.

Dlouho se hrál vyrovnaný hokej bez gólů. Až v čase 13:59 Vsetín vyrovnal zásluhou individuální akce Libora Haschky – 2:2.

Pardubickým hráčům se podařilo opět bleskově odpovědět. V čase 15:25 se v přesilovce prosadil Jan Semorád po přihrávkách Ladislava Jindřicha a Tomáše Bláha – 3:2.

V 17. minutě byl vyloučen Robert Krejnus za napadení a hostům se podařilo v přesilovce prosadit a opět vyrovnat skóre. Bylo to v čase 17:46 po akci Martina Podešvy, Libora Haschka a Erika Hrňy, který si připsal už svůj druhý gól v první třetině – 3:3.

Do konce úvodní části zápasu se nic zásadního nestalo a do kabin se odcházelo za vyrovnaného stavu.

Do druhé vlétli domácí velmi aktivně a hned z toho byly dva brzké góly. Ten první už v čase 20:33 po akci Jana Semoráda a kapitána Tomáše Bláhy, který s přehledem svou šanci proměnil a dostal domácí opět do jednogólového vedení – 4:3.

V čase 22:26 bylo nařízeno trestné střílení po faulu Jiřího Fardy. K nájezdu se postavil Jan Semorád a blafákem Hynka Kudelu překonal. Jan Semorád si připsal druhý gól v utkání a dostal domácí do dvoubrankového vedení – 5:3.

Hra se uklidnila a Pardubice se snažily držet své vedení. V čase 29:43 se domácí obranou prohnala dvojice Martin Podešva a Erika Hrňa, který si připsal v tomto zápase hattrick a dal Vsetínu naději na vyrovnání – 5:4. Do konce druhé třetiny se skóre neměnilo.

Ve třetí části přes řadu vyloučení a obrovskou snahu hostů na vyrovnání žádný gól nepadl. Vsetínští si tak z Pardubic neodvezli ani jeden bod a pokusí se to napravit v sobotu v sousedním Hradci Králové.