Dvoubrankový náskok dorostencům nestačil, favorizované Kometě podlehli

Jan Tajzler • 01.10.2020

Dorostenci Vsetína hostili v dalším kole Extraligy dorostu dosud neporažený celek Komety Brno. Valaši zahájili utkání slibně, když se dostali do dvoubrankového náskoku. Soupeř z moravské metropole však utkání ve druhé třetině otočil. Vsetínské mohly mrzet nevyužité přesilové hry, jinak byli zelenožlutí favorizovanému celku z Brna vyrovnaným soupeřem.

ELIOD Extraliga dorostu - 5.kolo čt 1.10.
HC Kometa Brno
2:5(2:1, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: . Rozhodčí: Grygera – Poláček, Blažek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Střely na branku: 30:39. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 2:5.

VHK ROBE Vsetín: Růžička (Čada) – Herman, Mikula, Fojtík (C), Machů (A), Valda, Maršálek – Koláček, Rigo, Adámek, Matějíček, Dědek (A), Turek, Hrdý, Čajanová, Vaněk, Tomek
HC Kometa Brno: Schnattinger (Kavan) – Svoboda, Šedlbauer, Máša, Ulbricht, Barčák, Němec (C), Eich – Pigl, Linka, Šantora, Nekvapil, Otava, Rakus, Horký, J. Nesvadba, Boltvan, V. Nesvadba

Utkání v úvodu doprovázela řada nepřesností na obou stranách. To platilo až do začátku 7. minuty, kdy se domácímu Vsetínu podařilo hosty z Brna uzamknout v obranném pásmu a po přihrávce Dědka otevřel skóre Adam Turek. Snahu Komety o brzké srovnání zbrzdilo vyloučení Šantory. Vsetínští sice početní výhodu nevyužili, ale jen pár vteřin poté těžili z územní převahy a po přihrávce Mikuly pálil mezi Schnattingerovy betony Adam Koláček. Následně se Kometě podařilo ubránit druhou početní výhodu Vsetína a do první sirény vstřelila i kontaktní branku. Psal se čas 17:13, kdy vsetínská obrana dala až příliš prostoru na hranici brankoviště Adamu Horkému, tomu se na třikrát podařilo propasírovat puk za brankáře Růžičku. Do první sirény už se skóre neměnilo.

Vstup do druhé třetiny se povedl brněnské Kometě. Hostům se podařilo vsetínské sevřít v obranném pásmu, avšak vyrovnávací branka se dostavila po povedeném protiútoku, když se po akci bratrů Nesvadbových trefil pod horní tyč Růžičkovy svatyně Ondřej Kos. Kometa byla pokropena živou vodou, Vsetínu se však postupně podařilo její nápor eliminovat. Valaši si také začali tvořit slibné příležitosti, za zmínku stojí samostatný únik Hermana nebo přečíslení v podání Fojtíka s Hrdým, obě akce domácího celku však dokázal brankář Schnattinger zneškodnit.

Kometa pak dostala příležitost přesilové hry a tu bleskově využil Adam Boltvan, když umístil odražený kotouč po střele svého spoluhráče Němce. Následně měl Vsetín hned dvě tutové příležitosti ke srovnání, nejprve po výzvě Adámka úřadoval na hranici brankoviště Turek, Schnattinger však na poslední chvíli kotouč zalehl. Hned na to stejná dvojice postupovala do přečíslení 2 na 1, tentokrát však Adámek volil střelu, ale na pozorného Schnattinger, který včas sklepl betony, nevyzrál. Po dvou třetinách tak najednou byla blíž k vítězství Kometa Brno.

Vsetín na startu třetí třetiny znovu nevyužil přesilovou hru. Kometa zorganizovala defenzívu a zabezpečila střední pásmo. Brňanům se navíc podařilo odskočit do uklidňujícího dvoubrankového vedení, když se po individuální akci v útočném pásmu prosadil Matěj Bělohlav. Valaši srdnatě bojovali až do posledních minut utkání, dokonce to zkusili i v brzké hře bez brankáře, ale poslední slovo měl hostující Adam Boltvan, jenž dopravil puk do odkryté vsetínské branky. Kometa na Lapači i přes úvodní trable naplnila roli favorita a odvezla si z Valašska kompletní tříbodový zisk a pátou výhru v řadě.

Marek Moskal (HC Kometa Brno): Čekali jsme těžké utkání, ve Vsetíně se vždy hraje těžce. První třetina z naší strany nebyla dobrá, upozorňovali jsme hráče, aby nebyli vylučování. Zbytečně jsme hloupě střídaly, pak jsme dostali dvě branky z předbrankového, na což jsme hráče také upozorňovali. Pak se naše hra zlepšila, i když soupeř si šance tvořil. Ve třetí třetině jsme si vedení pohlídali a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Soupeř byl však kvalitní, máme se Vsetínem ještě tři zápasy a určitě se na to budeme muset připravit.

Jan Dědek (VHK ROBE Vsetín): Vcelku vyrovnané utkání s řadou šancí na obou stranách. Hráčům nemůžeme vytknout snahu ani bojovnost. Bohužel nás v utkání trápili přesilovky a to byl dnes rozhodující faktor zápasu.