Drama až do konce! Junioři v dohrávce udolali Chomutov

Helena Hegeďová • 22.10.2023

V neděli měli junioři na programu domácí dohrávku 6. kola proti Chomutovu. Piráti otevřeli skóre vyrovnaného duelu v přesilovce už v 6. minutě, domácí však ještě do konce první třetiny vyrovnali a následně skóre i otočili. Obdobný scénář se však opakoval i na druhé straně, když Piráti předvedli povedenou prostřední část druhé třetiny a dvěma rychlými brankami skóre opět strhli na svou stranu. Jenže ani tentorkát hostům vedení nevydrželo, protože v oslabení přidal svůj druhý gól Adam Koláček. Rozhodovala až třetí třetina, v které vítěznou branku z brejku vstřelil hrdina minulého zápasu Ondřej Hrdý. Tohle vše mimo jiné znamená, že Vsetín míří do čela tabulky!

Liga juniorů - 6. ne 22.10.14:30
4:3(1:1, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 10:59 Smetana (L. Stodůlka, Kovář; 5/5), 24:57 Koláček (Juráň, Zedek; 5/5), 35:14 Koláček (Mošnička, Kotala; 4/5), 48:40 Hrdý (Cakl, Urge; 5/5) – 05:06 Vostiňák (Starý, Hynek; 5/4), 27:54 Mišovic (Friš Lorber, Kincl; 5/5), 29:22 Starý (Vostiňák, Rindoš; 5/5). Rozhodčí: Pavel – Voznička, Frais. Diváci: 97. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 4:3. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3.

VHK ROBE Vsetín: Pytel – Mošnička, Machů, Hamřík, Kotala, Zedek, M. Stodůlka, Herman – L. Stodůlka, Urge, Smetana, Juráň, Kovář, Cakl, Pozděna, Ostrčil, Hrdý, Koláček, Heinrich, Urbánek.
Piráti Chomutov: Štěrba – Janda, Žižka, Ibl, Hynek, Filip, Česnohlídek – Klobouček, Hlaváček, Rindoš, Mišovic, Teterja, Pospíšil, Kincl, Vostiňák, Grosskopf, Bon, Friš Lorber, Starý.

Chomutov se v úvodních minutách střetnutí prezentoval aktivněji, čímž si vysloužil také přesilovou hru a první branku. Piráti předvedli skvěle sehranou početní výhodu, celou dobu se drželi v pásmu a po prvotních nezdařených střelách doputoval kotouč až ke kapitánovi Janu Vostiňákovi, který čekal u levé tyče, odkud také poslal kotouč po ledě mezi gólmanovy betony. Chomutov byl velmi rychle blízko další vstřelené brance. Domácí si nepohlídali rodící se přečíslení hostů a Chomutovští se tak najednou před Pytlem ocitli ve třech proti jednomu.

Z osy kluziště zakončoval Mišovic, proti jeho pokusu se domácí brankář stačil včas přemístit k pravé tyči. Vsetínští si pak vyzkoušeli i přesilovku pět na tři, ale vyrovnání přineslo až to, co se dělo po skončení početní výhody při klasické hře pět na pět. Lukáš Stodůlka měl za brankou soupeře nejen kotouč na hokejce, ale také hodně místa, a tak poslal zadovku do předbrankového prostoru. Tam si puk k sobě přitáhl hostující gólman, ale nebyl si ve svém počínání úplně jistý, čehož využil Václav Smetana, který kotouč na brankovišti získal a poslal jej k nebráněné pravé tyči.

A to nebylo ze strany Vsetína vše. Obránce Mošnička po přihrávce Smetany zakončoval z osy kluziště přečíslení tři na dva. Finální střela mu však úplně nevyšla a puk se pouze sklouzl po Štěrbově levém betonu. Pak sám proti gólmanovi mířil také Ürge, při zakončení ovšem přepadl přes jeho beton. Valaši byli vidět i ve druhé třetině, a to i přes vlastní oslabení. Po levém křídle unikl do brejku Kovář. Střelu z kruhu na vzdálenější tyč zastavil hostující brankář Štěrba lapačkou.

Oslabení domácí uhájili, i když jeden z rozhodujících momentů v početní nevýhodě měla přijít ještě o pár minut později. Pro tuto chvíli ovšem bylo nebezpečí zažehnáno a domácí hlavně dostali od svého soupeře na ledě příiš mnoho prostoru, což ihned potrestali druhou brankou v zápase. Matěj Juráň přenechal kotouč Adamu Koláčkovi, který nebyl nikým tesně bráněn, a tak neměl problém se po pravém křídle dostat až na kruh útočného pásma a prostřelit gólmana pokusem na bližší tyč.

Juráň pak střelou z první po Heinrichově přihrávce v přesilovce minul odkrytou levou tyč hostující branky. A když se vyloučený Klobouček vrátil na led, začaly se dít věci. Z levého křídla to nejprve zkoušel Matyáš Kincl, následně domácí brankář zastavil i střelu Tiana Friše Lorbera, jehož rána se opět odrazila na chomutovské hokejky. Úspěšnější už byl Dominik Mišovic, jenž dorážel k protější odkryté tyči. A Chomutov se velmi rychle dostal i do vedení. Přišel další obrat ve skóre.

Tentokrát uspěli Piráti v situaci tři na tři, kdy zavezli kotouč do útočného pásma a Martin Starý dostal přihrávku do předbrankového prostoru. Brankář Pytel na něj vůbec neviděl, a tak i když Starému bekhendová střela nesedla, skončila pod vyrážečkou domácího brankáře. Hosté najednou po dvou brankách v rozmezí necelých dvou minut opět vedli. Do konce třetiny jim ale náskok nevydržel. Přišla zmiňovaná vsetínská chvíle v oslabení. Nejprve byl vyloučen hostující Kincl, následně po minutě a půl i domácí Cakl.

Chomutov už byl v pěti, ale domácím se právě v oslabení povedlo srovnat. Kincl zrovna naskakoval na led, když Adam Koláček dostal ve středním pásmu přihrávku od Tobiáše Mošničky. Koláček následně obešel bránícího hráče Chomutova a z pravého křídla poslal puk přesně pod vzdálenější beton hostujícího brankáře. Třetí třetina už pak moc gólových šancí nepřinesla. Průběh posledního dějství ovlivnila častá přerušení vinou vyloučení. I tak se ale ve třetí periodě přece jen rozhodlo.

A byl to vsetínský hrdina posledního zápasu Ondřej Hrdý, kdo se postaral o vítěznou trefu. Vsetínská branka přišla víceméně z ničeho. Hrdý dostal od Ondřeje Cakla přihrávku za obranu do středního pásma, kde už proti němu stál jen jeden hráč Chomutova. Hrdý vystřelil z levého kruhu a s odrazem od brankovou konstrukci dostal kotouč do levého horního rohu Štěrbovy branky. To bylo ve 49. minutě a další gól už nepadl. Valaši tak mohli po závěrečné siréně oslavit těsné vítězstvím nad Chomutovem.