Dorostencům utekla první třetina

Tomáš Nejedlo, Václav Trávníček • 14.11.2008

M l . B o l e s l a v - První třetina dnes rozhodla o porážce vsetínských juniorů v Mladé Boleslavi. Domácí dokázali úvodní dvacetiminutovku vyhrát 3:0 a zbytek zápasu si hlídali vedení. Deset minut před koncem sice Lukáš Kozák snížil na 4:2, ale jak na jeho zásah, tak na branku Reného Kajaby Mladoboleslavští odpověděli dalším gólem. Po siréně tak na světelné tabuli mladoboleslavského stadionu svítil výsledek 6:3. Zítra změří vsetínsští dorostenci síly s dalším týmem z Čech - Libercem.

- 19.kolo pá 14.11.12:00
BK Mladá Boleslav
6:3(3:0, 1:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 1. Hrouda, 9. Škop (Babický), 14. Korim (Koudela), 35. Anděl (Hyka), 54. Mozík, 59. Anděl (Hrouda) - 31. Synek (Gromus, Kitzberger), 51. Kozák (Bolfík), 59. Kajaba (Žabčík). Rozhodčí: Vokřál - Komárek, Žemlička. Vyloučení: 9:8 + navíc Hurtík (VSE) 20 minut OK. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 45. Střely na branku: 35:28.
BK Mladá Boleslav: Will (52. Sejpal) - Chalupa, Vrba, Korim, Anděl, Holada, Mozík, Bičiště, Kadeřábek, Lhoták, Škop, Hrouda, Babický, Frolík, Jankovský, Štěpánek, Koudela, Hyka
VHK ROBE Vsetín: Nechvátal (Dohnálek) - Žabčík, Pelc, Hurtík, Trška, Mlýnek, Tyralík, Studený, Synek, Ondra, Daněk, Kitzberger, Krucký, Bolfík, Horehleď, Podešva, Slováček, Kozák, Klimek, Kajaba, Gromus

Boleslavší na svého soupeře doslova vlétli a již ve třinácté vteřině zápasu musel brankář Nechvátal lovit puk ze své sítě. Pěknou samostatnou akci předvedl Zdeněk Hrouda a vsítil první branku tohoto duelu - 1:0. V 6. minutě přišel velice ošklivý faul hostujícího Hurtíka. Hlavní rozhodčí Vokřál neváhal ani vteřinu a vsetínského hráče poslal okamžitě předčasně do sprch za naražení zezadu. Mladá Boleslav využila dlouhou pětiminutovou přesilovku ke vstřelení druhé branky. Babický přiťukl Luďku Škopovi, který prostřelil Nechvátala podruhé - 2:0. Ve 14. minutě inkasovali zkoprnělí hosté další tvrdý úder. Reprezentant Koudela přihrál Karolu Korimovi, který střelou od modré zhodnotil tuto nabídku ve třetí branku mladoboleslavkého celku - 3:0. Hosté do konce první části již nic nevymysleli a oba týmy tak do kabin šly za stavu 3:0 pro Boleslav.

Druhá třetina byla již poněkud vyrovnanější a i hosté ze Vsetína začali vystrkovat drápky. Na jejich střídačce bylo na počátku 31. minuty opět o něco veseleji. To totiž kombinaci Gromuse s Kitzbergrem přetavil ve snižující branku Richard Synek - 3:1. Radost ze snížení však hostům příliš dlouho nevydržela. Hráči z města Škodovek totiž dostali příležitost přesilové hry a to také náležitě využili. Tomáš Hyka našel kapitána Václava Anděla, který využil malého zaváhání vsetínského gólmana, jenž si nepohlídal místo u tyčky, a opět vrátil bílo-zeleným barvám tříbankové vedení. O to Boleslav hosté již do konce druhé třetiny nepřipravili a i po druhé části by stav o tři branky pro Boleslavské veselejší.

Třewtí třetinu nezačali svěřenci trenérů Arnošta a Hyky příliš šťastně. Byli totiž vyloučeni za přiliš mnoho hráčů na ledě, ale oslabení přečkali bez úhony. To se však nedá říci o situaci v čase 50:02. Vsetínský Jiří Kozák si najel do výhodné střelecké pozice a švihem propálil Willa - 4:2. V 52. minutě hostující Horehleď spadl na brakáře Willa, který si poranil krční páteř a musel být vystřídán Sejpalem. Tříbrankové vedení domácím borcům opět vrátil obránce Vojtěch Mozík, jenž na modré zavřel oči a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 5:2. Na rozdíl dvou branek v čase 58:43 opět snížil René Kajaba, který doslova propasíroval puk mezi betony Sejpala a vykřesal alespoň jiskřičku naděje - 5:3. O deset vteřin později v přerušené hře hosté po time-outu odvolali gólmana, ale Hrouda vyhrál buly na hůl Václava Anděla, který střelou přes celé hřiště do opštěné branky dal razítko na boleslavskou výhru 6:3. Pro Anděla se jednalo o druhou branku v zápase a jako správný kapitán šel týmu tím nejlepším možným příkladem.