Dorostencům unikla první třetina a z Poruby se vrací bez bodů

Helena Hegeďová, Patrik Rošič • 05.10.2019

Vsetínští dorostenci do zápasu s poslední Porubou vstoupili naplno a dlouho svého soupeře drželi pod tlakem. Pak se ale domácí dostali do šancí, které dokázali proměnit, a po první třetině vedli o tři branky. To bylo ze strany Ostravy vše. V druhé i třetí dvcetimuntovce přidali Valaši po gólu, což však na vítězství nestačilo, a v Porubě tak padli těsně 2:3.

ELIOD Extraliga dorostu - 8.kolo so 5.10.13:15
HC RT TORAX Poruba 2011
3:2(3:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Stibor (Lambert), 15. Černý (Hlaváč), 18. Ślusarczyk (Stibor, Križ) – 39. Turek (Babeliak, Kočí), 59. Dědek (Kopřiva, Babeliak).
Rozhodčí: Dufka – Lukš, Zedník. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Černý, Križ, Macias Kac., Kosina, Borkovec – Hlaváč, Lambert, Koudelný, Ślusarczyk, Macias Krz., Hradil, Halata, Chovanec, Stibor, Stodůlka.
VHK ROBE Vsetín: Nešpůrek (18. Janura) – Velikovský, Kočí, Mikula, Dořičák, Kunst – Bednařík, Rybár, Kopřiva, Babeliak, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Jurek.

První třetinu začali lépe hosté. Vsetín měl hodně navrch a nebezpečných střeleckých pokusů nebylo málo. Vsetínští doslova kralovali ledu. Jenomže když vstřelil první gól zápasu domácí Martin Stibor, najednou bylo všechno jinak. Sice Porubští neměli na kontě tolik střel jako hosté, zato ale dávali góly. Druhou branku přidal Vojtěch Černý a necelé tři minuty před koncem první periody už svítilo na světelné tabuli 3:0 zásluhou Jakuba Ślusarczyka. Domácí si tedy do druhé části odvezli náskok tří branek.

Druhou tercii začali domácí přesilovkou, kterou nedokázali využít. Styl hry byl opatrný z obou dvou stran. Hra plynula nahoru a dolů, což se i domácím hodilo, protože čas ubíhal. Ale i nakonec se Vsetín radoval. Přibližně minutu a půl před koncem třetiny snížil na rozdíl dvou branek Adam Turek. Tenhle gól byl zajímavý, protože než ho hosté vsítili, tak jeden ze vsetínských hráčů narazil na mantinel Vojtěcha Černého, který se svíjel asi dvacet sekund v bolestech a hra nebyla přerušena.

Do třetí třetiny šli hosté s těžkým úkolem. Museli dohnat dvou brankovou ztrátu. Jenže výborně chytající Marek Slíž byl proti a všechny nebezpečné šance dokázal chytit. Čas hostům najednou rychle ubíhal a bodový zisk Poruby se blížil. Vsetín to zkoušel v závěru bez gólmana, a to se jim i vyplatilo. Minutu a půl před koncem třetí periody snížil na dostřel jediné branky Matyáš Dědek. Následně hosté zase odvolali brankáře, jenže Porubští v závěru ukázali velkou bojovnost a vyrovnat Vsetínu nedovolili. Porubští dorostenci si připsali druhou výhru v řadě a tu třetí budou chtít přidat proti Vítkovicím.