Dorostenci zvládli závěr utkání a před pauzou porazili Ústí

Helena Hegeďová • 28.10.2022

Dorostenci po prohře v prodloužení v minulém zápase opět najeli na vítěznou vlnu. V Ústí se jim povedl hlavně závěr druhé třetiny, během kterého se dostali do dvoubrankového vedení. Náskok Valaši ještě navýšili, ale čekal je ještě dramatický závěr, v němž domácí snížili na rozdíl jedné branky a zahrozili i v power play. Vsetínští si ovšem i v této situaci poradili a domů odjeli se třemi body.

Liga dorostu - 13.kolo pá 28.10.18:30
HC Slovan Ústí nad Labem
2:3(0:0, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 55. Pengl (Šilhavý), 58. Hudec (Pengl, Kurnat) – 37. Hladoník (Drábek, Kotrla), 39. Miklas (Kovář, Bartoněk), 54. Stodůlka (Herman, Bartoněk). Rozhodčí: Dyršmíd — Toman, Čamra. Diváci: 46. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Průběh utkání: 0:3, 2:3.

HC Slovan Ústí nad Labem: Korous — Houdek, Šilhavý, Hudec, Pengl, Konopásek, Vaněk — Hrubec, Pengl, Šustík, Kurnat, Surkov, Netík, Klír, Ivanenko, Kváš.
VHK ROBE Vsetín: Skácel — Stodůlka, Kotrla, Zeťák, Kučný, Kužel, Herman — Hladoník, Matějová, Drábek, Běták, Miklas, Ostrčil, Žárský, Bartoněk, Kovář, Drozd, Palan.

Více šancí si zprvu vytvářelo domácí Ústí a vidět byl hlavně Ivanenko, který se nejednou ukázal v brejku. Až do 37. minuty ale branka nepadla a skóre nakonec otevřeli Vsetínští. V situaci dva na nikoho uprchli Vít Hladoník s Alexem Drábkem, vyměnili si kotouč a prvně jmenovaný jej z ostrého úhlu poslal po ledě za ležícího gólmana. Utkání zpestřila také bojová vložka Hermana a Kurnata, po kterém hráli Valaši přesilovku.

Po vyhození oslabeného Ústí rozehrál brankář David Skácel přesně na hokejku Filipa Kováře, který odvedl kus práce, když přebruslil celé kluziště a poslal puk do předbrankového prostoru, kde už čekal David Miklas s připravenou hokejkou, kterou tečoval puk přesně mazi Korousovy betony. Závěr druhé třetiny se Vsetínu velmi vyvedl a kotouč létal kolem branky i nadále, ale přesnost nebyla silná stránka hostujícího týmu. Hra Slovanu se ve třetí třetině zvedla a opět to byl Ivanenko, na kterého si Vsetínští museli dát největší pozor.

Ale slavili opět Valaši, když Marek Stodůlka v přesilovce prostřelil val hráčů od modré čáry. Na tuhle branku Severočeši odpověděli, když po pravém křídle unikl Matěj Pengl a zavěsil přesně do vzdálenějšího horního rohu. Šance pro domácí na body z utkání přišla v úplném závěru, kdy hráli přesilovku pět proti třem, kterou využil Marek Hudec. Dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou byl rozdíl jednobrankový a v posledních šestnácti sekundých sáhlo Ústí po hře bez brankáře.

A k vyrovnání opravdu nechybělo mnoho, protože Ivanenko před odkrytou bránou nasměroval kotouč jen do boční sítě. Sváteční utkání se tak Valachům vydařilo a z dalekého Ústí si odváží tři body. Další utkání čeká vsetínské dorostence podle aktuálního programu až 20. listopadu, kdy pojedou do Prahy.