Dorostenci vysoko podlehl Litvínovu. I v příští sezoně budou hrát Ligu dorostu

Helena Hegeďová • 08.04.2023

Takhle si to dorostenci nepředstavovali. Po první třetině vedli v Litvínově 2:1, ale poté se jejich hra sesypala. Stačilo pár chyb, najednou byli domácí lepším týmem a Valaši nestačili. Celkem v utkání inkasovali osmkrát. Tábor vyhrál v Sokolově, což znamená, že se bodově dotáhl na Vsetín a díky lepšímu skóre zůstává v extralize. Valaši budou i v příští sezoně hrát Ligu dorostu.

Liga dorostu - B6 so 8.4.
HC Litvínov
8:3(1:2, 5:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Tůma (Winkelhöfer, Tomaník), 21. Koky (Bednařík, Raichl), 26. Pospíšil (Sander, Horský), 33. Soušek (Koky, Raichl), 36. Raichl (Winkelhöfer), 39. Koky (Kladivo, Bednařík), 42. Tůma (Prokeš, Peroutka J.), 60. Koky – 6. Koláček (OStrčil, Herman), 15. Pala (Windegger, Frolo), 48. Kovář. Rozhodčí: Valenta, Kosnar – Goltsch, Hošťálek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 203. Střely na branku: 41:19. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 7:2, 7:3, 8:3.

HC Litvínov: Trejbal – Břenda, Kladivo, Winkelhöfer, Liška, Soušek, Prokeš – Dostál, Peroutka M., Pospíšil, Koky, Tůma, Sander, Peroutka J., Raichl, Horský, Bednařík, Tomaník.
VHK ROBE Vsetín: Uhrin (39. Kroupa) – Herman, Stodůlka, Sadílek, Kučný, Pala – Kovář, Windegger, Bartoněk, Žárský, Ostrčil, Miklas, Frolo, Ostřížek, Drábek, Drozd, Vlk, Koláček.

Ohlasy k utkání

Marek Melenovský (VHK ROBE Vsetín): První třetinu jsme zvládli a vyhráli jsme ji 2:1. Plnili jsme to, co jsme si řekli. Vstup do druhé třetině se nám bohužel nepovedl a po deseti sekundách jsme okamžitě dostali gól. Tam byla zlomová situace za naší bránou, kde jsme špatně vyřešili situaci. Následně jsme dostali další gól z totožné situace a pak už se to zlomili. Hrozně se to na nás hrnulo a nedokázali jsme na to zareagovat. Zápas jsme prohráli o velký počet gólů a postup do Extraligy dorostu se nám tím strašně moc vzdálil. Budeme čekat na výsledek večerního utkání, ale myslím si, že to procento je hodně mizivé.