Dorostenci opět našli recept na výhru. Náladu si spravili v Ústí

Hana Skupinová • 30.09.2023

Vsetínský dorost, který i před jednu prohru posbíral zatím nejvíce bodů z celé soutěže a vévodí východní skupině, se v sobotu vydal na led do Ústí. V první třetině si Valaši připsali jednu branku, ale jejich vedení trvalo jen tři minuty, než Ústí dorovnalo. Po zbytek první části ani jeden z týmů neskóroval, a tak druhá perioda začínala za stavu 1:1. Netrvalo to dlouho a Vsetín byl opět ve vedení, a nakonec svůj náskok ještě zvýšil na 3:1. V konečné části utkání se i přes snahu domácích dorovnat podařilo Valachům nejen ubránit náskok, ale také znovu skórovat. Při zaznění sirény byl na světelné tabuli výsledek 4:1. Další zápas odehrají Vsetínští už v neděli na ledě Chomutova, který je nyní lídrem tabulky západ.

Liga dorostu - 6.kolo so 30.9.15:00
HC Slovan Ústí nad Labem
1:4(1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 08:20 Buďa (Gelhof; 5/5) – 05:19 Meissner (Bláha, Sadílek; 5/5), 27:25 Šebesta (Fusek, Lyčka; 5/5), 31:24 Bláha (Lyčka, Paták; 5/5), 53:39 Lyčka (Malý; 4/4). Rozhodčí: Čamra – Kurtin, Svoboda. Diváci: 62. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Střely na branku: 1:4. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

HC Slovan Ústí nad Labem: Hruška – Polka, Šilhavý, Chlouda, Loukota, Pavlas, Konopásek, Vaněk, Šafařovský, Buďa – Gelhof, Porožňák, Horyna, Šmucr, Pecka, Danihelka, Vesecký.
VHK ROBE Vsetín: Cegliňski – Kužel, Dvořáček, Noga, Lyčka, Hynek, Kučný, Dubec, Sadílek – Vinklárek, Vaculík, Fusek, Paták, Malý, Šebesta, Bláha, Drozd, Meissner.