Dorost zabral pozdě. V Přerově prohrál o jeden gól

Helena Hegeďová, Petr Komárek • 26.09.2020

Dorostencům se v Přerově nepovedla první třetina, kterou prohráli 0:4. Do hry se dostali ve druhé dvacetiminutovce, kdy Šimon Rigo vstřelil první branku Vsetína. Valaši se ani za nepříznivého stavu 1:5 nevzdali, ve třetí části zápasu viditelně zabrali a stáhli náskok soupeře na jediný gól. Vyrovnat už však nestihli a všechny body tak zůstávají na Hané.

ELIOD Extraliga dorostu - 4.kolo so 26.9.
HC ZUBR Přerov
5:4(4:0, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 8. Veselý (Mašek, Hanák), 12. Kolařík (Švejda), 15. Toman (Polame), 18. Švejda (Kolařík, Svozil), 39. Svozil (Kuchta) – 32. Rigo, 45. Rigo, 55. Dědek (Adámek), 58. Turek (Adámek). Rozhodčí: Petr – Pavel, Přecechtěl. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 77. Střely na branku: 39:26. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:4.

HC ZUBR Přerov: Žurek – Pekr, Koblížek, Svozil, Polame, Kruták, Veselý – Holinka, Mašek, Hanák, Kolařík, Toman, Galnor, Kuchta, Hyža, Švejda, Buršík, Hlůšek.
VHK ROBE Vsetín: Růžička – Mikula, Zedek, Fojtík, Machů, Valda, Mošnička, Maršálek – Koláček, Rigo, Kovář, Adámek, Matějíček, Dědek, Turek, Hrdý, Čajanová, Vaněk.

Oba týmy vstoupily do zápasu aktivně. Před branku se protáhl Kuchta, Růžička jeho pokus vyrazil. Na druhé straně zakončoval nepřesně zblízka Matějíček. Přerov rychle využil přesilovku, střelou z levé strany otevřel skóre Marek Veselý. Ve dvanácté minutě přidali domácí druhou trefu. Důrazným napadáním si vynutili kotouč v útočném pásmu a z pravého kruhu se prosadil Ondřej Kolařík. Zubři soupeře přehrávali a Vojtěch Toman poslal puk přesně mezi rukou a tělem brankáře. Čtvrtý gól Hanáků obstaral po nahození Koblížka a přistrčení Kolaříka Petr Švejda.

Ve druhé třetině Vsetín přitvrdil a vyrovnal hru. Šance si ale vytvářel především Přerov. Švejda tahem přestřelil a Hyžu a Buršíka u tyček vychytal Růžička. Hostům nabídl snížení špatnou rozehrávkou domácí brankář Žurek, Šimon Rigo příležitostí nepohrdl – vymetl levou šibenici. Před Růžičkou pak selhal osamocený Hyža, minutu před druhou přestávkou vrátil Zubrům vedení o čtyři branky utaženou ránou David Svozil.

S třetí částí převzali otěže utkání hosté a po chybě obránců podruhé skóroval Šimon Rigo. Vzápětí jel trestné střílení Adámek, na Žurka si ale nepřišel. Přerov mohl uklidnit Hanák, Růžička jeho průnik zastavil betony. Valaši se znovu prosadili, když pod vyrážečkou Žurka dopravil kotouč do sítě Matyáš Dědek. Vsetín pak v závěru zadělal na drama, dvě minuty před koncem zavěsil do šibenice Adam Turek. Vyrovnání však Zubři nedopustili.

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme, jaký přijede soupeř. Ukázal nám svou sílu. Perfektně jsme zvládli první třetinu, kdy jsme vedli 4:0. Strašně nám pomohli kluci ze čtvrtého útoku, za což jim patří velký dík. Za vítězství v zápase děkujeme všem klukům. Až na třetí třetinu odehráli dobré utkání. Ve třetí části jsme polevili a pustili Vsetín do trháku. Každý ví, že rozjetý vlak se pak těžko chytá a zastavuje. Nám se to podařilo s přispěním všech hráčů. Od prvního do posledního to zvládli perfektně. Máme tři body a to je pro nás v tento okamžik nejdůležitější.

Jan Dědek (VHK ROBE Vsetín): Soupeř těžil z agresivního napadání a aktivní hry. Trestal naše chyby a po první třetině vedl 4:0. Ve druhé a třetí části jsme zlepšili pohyb, na našem výkonu to bylo znát. V závěru jsme zápas ještě zdramatizovali. Pozitivní je, že za stavu 4:0 a pak 5:1 jsme to nezabalili a hráli až do konce.