Dorost vybojoval první čtvrtfinálový bod. V Praze vyhrál po prodloužení

Helena Hegeďová • 15.03.2024

V séricíh hraných dva na vítězné zápasy se začíná na ledě hůře postaveného týmu a v prvním čtvrtfinále všichni favorité zjistili, jak těžké to je. Hned tři zápasy skončily rozdílem jednoho gólu, jen Wolves díky pětibrankovému náskoku nakonec zvítězili o dva góly. Nejtěsnější výsledek ale vybojovali Vsetínští, kterým se vstup do play-off zprvu vůbec nedařil. Hvězda Valachy do ničeho nepouštěla, všechny jejich akce v zárodku zastavila a vytvořila si dvoubrankové vedení. Šancí měl Vsetín pomálu, i tak ale ve druhé třetině dokázal vyrovnat. Domácí znovu odskočili, ale i v tomto případě hosté ze Vsetína srovnali. O vítězi rozhodovalo až prodloužení, kde Vsacanům zahrála do karet přesilovka. Tři sekundy po jejím konci, v 69. minutě utkání rozhodl kapitán Vsetína Václav Sadílek. Další utkání série hrají Valaši v sobotu 16. března od 13:00, a to na Lapači, kde by v případě výhry mohli slavit postup do semifinále.

Liga dorostu - ČF1 čt 14.3.17:30
HC Hvězda Praha
0:5p(1:0, 1:2, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 08:58 Dostál (Cvikl; 5/5), 21:04 Štěpánek (Houdek; 5/5), 42:59 Cvikl (Kadlec; 5/5) – 31:22 Drozd (Sadílek, Vaněk; 5/4), 39:02 Kučný (Vaculík, Paták; 5/4), 48:43 Dvořák (5/5), 68:32 Sadílek (Vaněk, Vinklárek; 4/4). Rozhodčí: Pastier – Jurak, Motl. Diváci: 119. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. Střely na branku: 3:4. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.

HC Hvězda Praha: Nováková – Šadrin, Štěpánek, Pořízek, Starikov, Štefík, Houdek – Pelikán, Dostál, Kadlec, Ducháček, Hlávka, Cvikl, Zidahnal, Žukovskij, Prichoďko, Iljuščenko, Krytinář.
VHK ROBE Vsetín: Hanzlík – Vaněk, Sadílek, Dubec, Kučný, Kužel, Hynek – Fusek, Elich, Zezulka, Dvořák, Drozd, Bláha, Němec, Malý, Paták, Vaculík, Vinklárek.