Dorost ve druhém domácím zápase přípravy podlehl Šumperku

Anna Pavlína Sedláčková, Helena Hegeďová • 14.08.2020

Dorostenecké týmy Vsetína a Šumperka se v letošní přípravě už jednou potkaly. Minulý týden Draci v domácím prostředí zvítězili 4:1 a aktivněji začali i v odvetě. Branky ale začaly padat až ve druhé třetině a trefovali se pouze hosté. Třetí část zápasu byla stejně jako ta první bezgólová, a tak Valaši podlehli Šumperku poměrem 0:2.

Přípravné zápasy dorostu - Příprava pá 14.8.18:00
HK MD Šumperk
0:2(0:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Haas (Slováček), 40. Panáček (Šucha). Vyloučení: 6:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2.

VHK ROBE Vsetín: Čada – Fojtík, Machů, Kotrla,Stodůlka, Zedek, Rigo, Ostrčil, Hrdý, Matějíček, Kovář, Juráň, Omelka, Vaněk, Koldrt.
HK MD Šumperk: Ondráček (31. Valenta) – Panáček, Cekr D., Saide, Verner, Peškar, Juřík, Hrdina, Šucha, Slováček, Haas, Zavoral, Coufal, Krňávek, Tomeš, Čunat, Zarmora, Cekr T., Kolář, Kapsa.

Hostující tým začal výrazně aktivněji a po pár sekundách už musel vsetínský gólman Čada kontrolovat Slováčkovu střelu zápěstím mířenou mezi pravý beton a lapačku. Valaši zabrali, možná paradoxně, až ve vlastním oslabení a od páté minuty jsme mohli sledovat vyrovnanou hru, ovšem bez větších gólových šancí. Ve druhé třetině přibylo vyloučení a více práce měli také brankáři. V šanci byli Haas nebo David Cekr, na vsetínské straně se ukázali Matějíček, Omelka, Kotrla a Rigo.

Branky ale začaly padat až po polovině duelu. Při vyloučení Juráně tečoval Slováčkovu střelu do levého dolního rohu Haas. A vyloučení stejného domácího hráče se Drakům podařilo potrestat ještě na konci druhého dějství, kdy Čadu překvapil Panáček. Po pauze mezi třetinami se Vsacané vrátili nabuzení, což dokazovala také jejich hra v první části třetí třetiny. Hra se ale postupem času vyrovnala, a i přes útočné snažení na obou stranách už žádná branka nepadla.