Dorost neudržel vedení a Havířovu podlehl o dvě branky

Helena Hegeďová • 24.02.2022

Havířovští v této části sezony potřebují každý bod k tomu, aby se udrželi v extralize. Přesto už v šesté minutě s papírově slabším Vsetínem prohrávali a Valaši si toto vedení drželi až do 20. minuty. To hosté vyrovnali a do vedení se dostali po akci ve vlastním oslabení ve druhé třetině. Domácí měli možnost na kontaktní branku v dlouhé pětiminutové přesilovce, ale tu se jim proměnit nepodařilo. Početní výhodu naopak pět minut před koncem zápasu využil AZ a Vsetín doma s tabulkovým sousedem prohrál 1:3.

Extraliga dorostu - 17. kolo - 2. část čt 24.2.19:15
1:3(1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Koláček (Vaněk, Juráň) – 20. Svozil (Ungr, Toma), 34. Toma (Svozil), 55. Toma (Svozil, Zielinski). Rozhodčí: Held – Bartoň, Peluha. Vyloučení: 7:4, navíc Maršálek (Havířov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 62. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

VHK ROBE Vsetín: Konečný – Stodůlka, Kučný, Šedlbauer (A), Kotrla, Herman – Rigo, Bartoněk, Koláček (A), Juráň (C), Pořízka, Vaněk, Kovář, Škarka, Budín, Pejchal, Raušer.
AZ Havířov: Maňásek – Kisza, Valouch (C), Zielinski (A), Maršálek, Jurček, Pilíšek, Vadovič (A) – Ungr, Kubečka, Middleton, Jarolím, Jelének, Sedlák, Jung, Svozil, Zachariasz, Toma.

Valaši otevřeli skóre v 6. minutě utkání, když svůj celek dostal do vedení Adam Koláček. Nechybělo mnoho, aby si domácí náskok přenesli i do druhé periody, ale 23 sekund před sirénou vyrovnal Daniel Svozil. Prostřední třetina se nesla hlavně ve znamení vyloučení. Tresty se pravidelně střídaly na obou stranách a trefou ve vlastním oslabení otočil skóre utkání Jakub Toma. Vsetín si vyzkoušel i dlouhou pětiminutovou přesilovku, AZ zase hru pět na tři. Dalším úspěšným střelcem se ale stal opět Jakub Toma, a to až v 55. minutě, kdy po přihrávce Daniela Svozila využil početní výhodu. Vsetínští už se do konce zápasu neprosadili a z utkání odchází bez bodu.