Dorost má první výhru nad Olomoucí! Svého soupeře rozhodně nešetřil

Helena Hegeďová • 05.01.2019

Předešlé dvě utkání s Olomouci vždy vyšla lépe soupeři, i když nebyl favoritem. Valaši si chtěli v prvním zápase nového roku vše vynahradit a podařilo se jim to opravdu dokonale. Po první třetině byl stav 1:0 pro domácí, ale ve druhém dějství začaly pravé gólové hody. Celkem se Valaši trefili v duelu devětkrát, poslední branku vstřelili v doplňkovém prodloužení, a hosté se prosadili jen jednou. Hattrickem se v utkání blýskl Štěpán Jurek.

ELIOD Extraliga dorostu - 5. kolo - 2. část so 5.1.13:30
HC Olomouc
8:1(1:0, 5:0, 2:1 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Babeliak (Dědek, Kunst), 24. Kuchařík (Velikovský, Adámek), 25. Jurek (Kunst, Babeliak), 28. Babeliak (Dědek, Jurek), 33. Kunst (Babeliak, Dědek), 38. Jurek (Dědek, Babeliak), 44. Jurek (Dědek), 45. Krajčík, 65. Kunst (Babeliak) – 53. Kusák (Spurný). Rozhodčí: Kovařčík – Bryška, Pospíšil.. Vyloučení: 0:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 91. Střely na branku: 58:28. Průběh utkání: 8:0, 8:1.

VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Mikula, Velikovský, Kočí, Dořičák, Kuchařík, Kunst, Krajčík – Bednařík, Rybár, Jurek, Babeliak, Matějíček, Adámek, Dědek, Turek.
HC Olomouc: Hořejší (25. – 39. Špunar) – Nesvadba, Spurný, Lambert, Přecechtěl, Stratil, Pekr, Holcman, Sedláček – Havel, Václavský, Kusák, Petřeková, Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný, Ruda.