Deváťáci sahali po bodech, Kometa byla nakonec nad jejich síly

Helena Hegeďová • 17.09.2023

Valaši měli povedený start do utkání a na ledě Komety byli v dohrávce prvního kola po úvodní dvacetiminutovce ve vedení. Jenže pak domácí ukázali svou sílu a čtyřmi brankami utkání otočili. Vsetín ale ukázal, že nic není nemožné a v posledních mitutách se dostal doslova nadostřel. Valaši sahali i po vyrovnání, ale risk bez gólmana nevyšel a svému soupeři nakonec podlehli 3:5.

Extraliga 9. tříd - 1. ne 17.9.13:00
HC Kometa Brno
5:3(0:1, 3:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 21. Petrčka (Selič), 26. Smrčka (Hartl), 35. Kavan, 42. Hartl (Hangstörfer), 60. Hartl – 15. Dubec (Kučerňák, Bláha), 57. Bláha (Dubec, Kučerňák), 59. Posád (Man). Rozhodčí: Čuňočka — Husák, Viskot. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. Diváci: 57. Střely na branku: 37:28 (10:7, 17:11, 10:10). Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 5:3.

HC Kometa Brno: Hrabinec — Hoďovský, Kremer, Jurný, Kotlařík, Mičánek, Kavan — Selič, Smrčka, Hartl (A), Komínek, Béreš, Hangstörfer, Linka, Chruslinski, Halaš (C), Petrčka.
VHK ROBE Vsetín: David — Šedlbauer, Koňařík, Dubec, Spitzer, Karola — Klimša, Man, Nedzynski, Kučerňák, Drozd, Posád, Bláha (C), Krupa, Planka.

Deváťáci začali utkání na ledě Komety skvěle a po výborné první třetině a brance Romana Dubce drželi jednobrankové vedení. Potom už ovšem favorit udeřil. Hned po startu druhé třetiny srovanl Tomáš Petrčka a po pěti minutách jej s obratem následoval Vilém Smrčka. Valaši se snažili, v určitých částech druhé třetiny byli aktivější než soupeř, ale na další branku ne a ne dosáhnout. Naopak se to podařilo domácím a Robin Kavan ještě nevýšil vedení Komety Brno.

Ve třetí třetině se dlouho nezdálo, že by mělo být něco jinak, navíc, když se hned z jejího hraje prosadil Michal Hartl. Jenže Valaši nesložili zbraně a ještě se ozvali. V 57. minutě skóroval vsetínský kapitán Pavel Bláha a v čase 58:44 dostal Vsacany na dosah bodů Ondřej Posád. Najednou byli Valaši ve hře a bylo to jen o jeden gól. Do konce základní hrací doby zbývalo málo přes minutu, Vsetín si vybral oddechový čas a zkusil hru bez gólmana. Risk nakonec nevyšel a Michal Hartl pečetil výhru domácích svým druhým gólem a trefou do prázdné branky.

Jan Dědek (VHK ROBE Vsetín): Výborně jsme odehráli první třetinu, do druhé jsme vstoupili takoví nesoustředění. Doplatili jsme na chyby. Musím ale říct, že ve třetí třetině jsme se zlepšili, byl tam větší důraz, napadání, také jsme víc pokrývali hráče v obranném pásmu. Myslím si, že jsme soupeře potrápili, škoda jen, že jsme neproměnili šance, které jsme měli.