Deváťáci porazili Jihlavu v nájezdech a zapsali důležité dva body

Hana Skupinová • 10.11.2023

Vsetínští deváťáci se v pátek večer utkali s Jihlavou, která aktuálně uzavárí postupovou čtveřici. Valaši by se rádi do konce základní části probojovali minimálně na její místo, proto patří souboje s Duklou k těm důležitějším. První perioda byla i přes snahu obou týmu bezbranková. Stejný průběh měla také druhá třetina, v které ale bylo k vidění více nadějných akcí. Prvního gólu se fanošuci dočkali až v 50. minutě, kdy se za Vsetín prosadil Simon Nedzynski, ovšem vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Za pět minut bylo srovnáno na 1:1. Do prodloužení Vsetínští vstupovali s přesilovkou, v které si vypracovali dvě pěkné akce, žádná ale neměla přesné zakončení. To naopak Valachům nechybělo v nájezdech. Dva proměněné nájezdy znamenají dva body do tabulky. Další utkání čeká na hráče VHK už zítra na ledě posledních Warriors.

Extraliga 9. tříd - 16. pá 10.11.18:45
HC Dukla Jihlava
2:1sn(0:0, 0:0, 1:1 – 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 49:54 Nedzynski (Bláha, Němec; 5/5), rozh. náj. Nedzynski – 55:13 Lexa (Novák; 5/5). Rozhodčí: Škrobák – Goňa, Voznička. Diváci: 76. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Střely na branku: 26:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1.

VHK ROBE Vsetín: Holaň – Dubec, Karola, Spitzer, Hynek, Koňařík, Šedlbauer, Vrbecký – Szturcek, Man, Korvas, Krupa, Bláha, Němec, Posád, Drozd, Fabián, Nedzynski.
HC Dukla Jihlava: Morava – Piskač, Tomica, Pospíšil, Trupl, Pokorný, Hájek – Novák, Matoušek, Lexa, Amcha, Hrůza, Hobza, Stupka, Anděl, Klíma.