Deváťáci nestačili na Třinec

Hana Skupinová • 28.09.2023

Vsetínští deváťáci se ve čtvrtek utkali s Třincem, který se nyní v tabulce nachází přímo nad Vsetínem, tedy na 4. místě, nicméně je vzhledem k síle kádru považován za jednoho z favoritů skupiny. První část utkání se zdála vyrovnaná, jako první se prosadil Třinec, ale za deset minut se Vsetín vzchopil a dotáhl svoji ztrátu. Druhá perioda tedy začínala vyrovnaně, což trvalo jen minutu, než si Vsetín připsal další branku a dostal se do vedení. Třinec na to ale jasně odpověděl, a to hned dalšími čtyřmi brankami. Třetí třetina tak začínala za stavu 5:2, a přes všechnu snahu Valachů se jim nepodařilo třinecký náskok stáhnout. Domácí tým si ještě zvládl připsat další čtyři branky, a tak konečná siréna zněla při výsledku 9:2. Další zápas deváťáků byl naplánován na tuto sobotu, domácí utkání proti Vítkovicím se ale zatím z důvodu vysoké vsetínské marodky odkládá.

Extraliga 9. tříd - 6. čt 28.9.15:30
HC Oceláři Třinec
9:2(1:1, 4:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 09:56 Zamborsky (Sedláček, Kopčaj; 5/5), 24:42 Lazovský (Helis; 5/4), 30:54 Helis (Lazovský; 5/5), 33:20 Zamborsky (Sedláček, Niemczyk; 5/5), 37:01 Pečonka (Špaček; 5/5), 45:37 Sedláček (Fizek; 5/5), 47:39 Fizek (Kopčaj; 5/5), 51:29 Lazovský (Helis; 5/5), 58:25 Helis (Hanák, Lazovský; 5/5) – 19:54 Karola (Kučerňák; 5/4), 21:07 Kučerňák (Dubec, Man; 5/5). Rozhodčí: Onderka – Konvička, Klimek. Diváci: 60. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 41:22. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 9:2.

HC Oceláři Třinec: Krejčí – Niemczyk, Cymorek, Niedoba, Chalupa, Kopčaj – Helis, Sedláček, Pečonka, Szturcek, Špaček, Przeczek, Lazovský, Hanák, Fizek, Zamborsky.
VHK ROBE Vsetín: Holaň – Šedlbauer, Koňařík, Dubec, Spitzer, Karola – Klimša, Man, Nedzynski, Kučerňák, Drozd, Posád, Bláha, Krupa, Planka.