Derby SDO rozhodl Zlín pět minut před koncem

Helena Hegeďová • 24.09.2016

Starší dorostence dnes čekalo již druhé derby sezóny. První vzájemné utkání hráčů Vsetína a sousedního Zlína skončilo rozdílem jedné branky, dnes tomu bylo stejně. Již od prvních minut byli fanoušci svědky vyrovnané a atraktivní hokejové podívané. Jako první se zásluhou Lišky radoval domácí celek, Zlín však stačil ještě do zaznění první sirény srovnat. Skóre 1:1 se na tabuli drželo dlouho, vítěznou branku vsítil až v 56. minutě hostující Marek a svým gólem rozhodl zápas.

ELSD - 8.kolo so 24.9.13:30
Berani Zlín
1:2(1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Liška – 12. Dřímal (Dobiáš, Leška), 56. Marek. Rozhodčí: Libiger – Cabák, Hykel. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 121. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:2.

VHK ROBE Vsetín: Sachr – Ondračka, Paroušek, Kollár, Nadymáček, Pařízek, Klauda – Klenec, Zajíček, Klímek, Matiaško, Liška, Zetocha, Koňařík, Půček, Najvar.
Berani Zlín: Kořének – Janošek, Gába, Dřímal, Hamrlík, Dluhoš, Jenáček, Marek, Dobiáš – Zmeškal, Dvořáček, Chalupa, Pröschl, Lekeš, Sedláček, Fajkus, Kristek, Leška

Utkání Vsetína se Zlínem bylo napínavé od začátku do konce. V úvodních minutách Vsetínští nepouštěli svého soupeře ke kotouči, změna přišla až ve chvíli, kdy byl ve 4. minutě vyloučen Kollár. Domácí se však nezalekli ani početní nevýhody. Puku se chopil Dominik Liška, vyvezl jej do útočného pásma, kde měl volné pole působnosti a patřičně toho využil. Zlínský gólman si povyjel z branky, vsetínský útočník se dostal na jeho úroveň, a zakončil k levé tyčce.

Ani jednomu z týmů se nedařilo dostat do výhodné střelecké pozice a domácí hráči se několikrát mohli dostat do přečíslení. Zlínská obrana byla však proti, stejně jako jejich rivalové při pokusech na druhé straně. Vsetín nabídl Zlínu další přesilovku a tu už hosté využili. Tomáš Dřímal dostal od Vojtěcha Dobiáše přihrávku na modrou a příklepem prostřelil domácího gólmana, který v tu chvíli přes clonící hráče nic neviděl.

Zlín se po vyrovnání stal lepším týmem a držel se před Sachrem. V největší šanci byl Leška, když třikrát za sebou nastřelil brankářovy betony, jeho snažení ale domácí gólman vždy zastavil. Ke konci první třetiny se opět do šancí dostali i domácí hráči. Kořénkovi přidělali starosti Půček s Klímkem a jejich přečíslení, které skončilo pokusem druhého jmenovaného u levé tyčky.

Druhá třetina začala šancí Zlína, k vidění však byla opět vyrovnaná hra a činit se musel jak domácí brankář Sachr, tak jeho sok v bráně Zlína, Kořének. Vsetínu se dostalo výhody v podobě vyloučení na straně Zlína. Domácí si dokázali po celé dvě minuty držet tlak, vstřelené branky se však nedočkali. Stejně dobře si Vsetínští vedli i ve druhé přesilové hře, opět se stejným výsledkem. Při třetím vyloučení v týmu PSG už se hostům dařilo lépe a soupeře si nepouštěli k bráně.

Třetí třetina se ukázala jako rozhodující, při přechodu do druhé půlky závěrečné periody už to vypadalo, že závěrečnou nebude a zápas dojde minimálně do prodloužení. Odpovídala tomu i předváděná hra, ve které nebylo lepšího celku. V čase 55:01 se však kotouče chopil Jan Marek a zasadil jej nad levé rameno vsetínského gólmana. Vsetín to v závěru zápasu ještě zkoušel v šesti, ani při powerplay však na Kořénka nevyzrál. Naopak Zlínu se podařilo skórovat do prázdné brány, gól však nemohl, kvůli úmyslnému ofsajdu, platit a skóre tak zůstalo až do konce zápasu nezměněné.