Ani napodruhé to nevyšlo. Juniorka se Salcburkem padla rozdílem dvou gólů

Anna Pavlína Sedláčková • 17.09.2022

V předehrávce druhého kola se junioři den po prvním utkání představili na ledě favorita ze Salcburku. A nemohlo očekávat nic jednoduchého, vždyť i loňský finalista z Písku prohrál v Rakousku rozdílem třídy a problémy mělo také Kladno. A Valaši se drželi statečně. V první třetině byli v několika pasážích lepších týmem, ale nakonec je zradila vlastní přesilovka, v které inkasovali. Začátek druhé třetiny přinesl vyrovnání, ale pouze na pár sekund, než se domácím podařilo opět prosadit. Hráči Red Bullu pak své vedené ještě navýšili a ani druhá kontaktní branka nepomohla Vsetínu k disku prvních bodů.

Liga juniorů - 2.kolo ne 18.9.
EC Red Bull Salzburg
4:2(1:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 18. Wurzer (Simek), 23. Duller (Sandholzer, Cernik), 54. Simek (Sandholzer, Duller), 59. Vinzens (Stiegler, Wurzer) – 23. Heinrich (Matějíček, Stodůlka), 58. Rigo (Urge, Melenovský). Rozhodčí: Huber, Wimmler – Panholzer, Vierthaler. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 20. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

EC Red Bull Salzburg: Ankirchner — Sinn, Lexer, Duller, Repo, Lemke, Kirchebner — Brada, Wurzer, Cernik, Jelavic, Vinzens, Sandholzer, Ziesche, Stiegler, Bürgelt, Veilands, Mackner, Simek.
VHK ROBE Vsetín: Pavlíček — Mlčoch, Mojžíš, Mošnička, Hamřík, Fojtík, Zedek, Šedlbauer — Urge, Rigo, Jurek, Melenovský, Heinrich, Stodůlka, Budín, Matějíček, Fencl, Janíček, Juráň, Smetana.