Vstupenky online

Vsetín otočil bitvu s Havířovem a slaví další tříbodový zisk

Jan Tajzler • 28.09.2020

Při svátečním pondělí přivítal Vsetín na domácím ledě celek Havířova. Zelenožlutí byli v první třetině aktivní, ale hosté z minima těžili maximum a vypracovali si jednobrankový náskok. Prostřední dějství přineslo obrat ve skóre. Havířov ještě srovnal na startu třetí třetiny, ale domácí díky využité přesilovky brali náskok zpět a definitivní rozhodnutí obstaral Adam Hořanský. Zápas se povedl i Patriku Machačovi, jenž měl na svědomí hned dvě trefy Vsetína.

CHANCE LIGA - 6.kolo po 28.9.17:00
VHK ROBE Vsetín
AZ Heimstaden Havířov
4:2(0:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 22. Machač (Babka, Kucharczyk), 34. Kloz (Vlach, Ondračka), 49. Machač (Gorčík, Pechanec), 56. Hořanský (Rehuš, Bartko) – 13. Adamský (Kotala), 42. R. Szturc (Rašner). Rozhodčí: Doležal, Ondráček – Hanzlík, Blažek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000 (vyprodáno). Střely na branku: 38:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Ondračka, Smetana, Kudělka (C), Bartko, Hryciow, Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – R. Vlach, J. Kloz, Rehuš – Machač, Kucharczyk (A), Babka – Hořanský, A. Zeman, Vítek – Klímek.
AZ Heimstaden Havířov: Stezka – L. Rutar, Kachyňa, Rašner, Lytvynov, Chroboček, Ševěček, Kočí – Kotala, Cihlář (A), Adamský – Doktor, L. Bednář, R. Szturc – Fridrich, Maruna (C), T. Rousek – O. Procházka, Horváth, D. Sklenář.

Vsetín se snažil do utkání proti Havířovu nastoupit aktivně, zpočátku však Valachy srážela nepřesnost v kombinacích. První vážnější příležitost se dostavila v 6. minutě, když domácí Pechanec poslal puk na hůl Gorčíka, ten pálil z voleje, ale nepovedlo se mu usměrnit puk za Stezku. Zelenožlutí vytěžili z aktivity možnost početní výhody, ale nedokázali se na delší dobu usadit před Stezkou, aby domácí přinutili k chybám. V plném počtu hráčů pak vystartoval za odraženým kotoučem Gorčík, jenž stačil připravit příležitost Březinovi, ale ani jeho snaha k otevření skóre nevedla. Následně slibně kombinovala třetí formace domácích, od Babky směřoval kotouč přes Kucharczyka na hůl Machače, jenž se z voleje opřel do puku, ale rozvlnil pouze boční síť. 

Havířov byl mnohem efektivnější, když z první vážnější příležitosti v utkání rozvlnil síť za brankářem Gábou. Kotala poslal z levého kruhu přihrávku Martinu Adamskému a extraligou protřelý borec dal o sobě vědět přesnou střelou z voleje. Vsetín ve zbytku první třetiny usiloval o srovnání, znovu se mu podařilo Slezany sevřít v obranném pásmu, ale i díky spolehlivému výkonu brankáře Stezky odcházeli po první dvacetiminutovce do kabin s jednobrankovým mankem. 

Do druhé třetiny nastoupil Vsetín aktivně a brzy se dočkal vyrovnávací branky. Po dobré práce Babky v útočném pásmu se ke střele z voleje dostal Patrik Machač a vyrovnávací trefou rozjásal domácí fanoušky. Havířov mohl jít zpět do náskoku díky dvěma po sobě jdoucími přesilovými hrami, ale Vsetín zodpovědně bránil a kromě nastřelené tyčky v podání Procházky se hosté k ničemu nedostali. Vsetín měl při vyrovnaném počtu hráčů na ledě více ze hry a v čase 33:30 skóre otočil. Do útoku vyrazil Jan Kloz podporován Vlachem, oba zkušení útočnici si dvakrát vyměnili kotouč a prvně jmenovaný umístil puk za bezmocného Stezku. Smůlu v zakončení měl znovu havířovský Procházka, jenž krátce před druhou sirénou znovu trefil tyč Gábovy branky. Po dvou třetinách tak Valaši drželi jednobrankový náskok. 

Start třetí třetiny se povedl hostům ze Slezska, když se brzy po výměně stran dočkali vyrovnávací branky, pro puk si do útočného pásma dojel Roman Szturc a po chybě ve vsetínské obraně se prosadil přesnou střelou k tyči. Havířov byl rázem na koni a zdálo se, že domácí dostane pod tlak. Hosty mohlo mrzet vyloučení Doktora, které Vsetín potrestal po pohledné souhře, když Pechanec poslal puk za branku Gorčíkovi a ten předložil před branku Patriku Machačovi, jenž svou druhou trefou v utkání vrátil Vsetínu náskok. Od této chvíle už domácí zápas kontrolovali a přidali i čtvrtou branku, kterou měl po střele Rehuše na svědomí Adam Hořanský, jenž šikovně tečoval z hranice brankoviště a s pomocí brankové konstrukce oslavil první branku v sezoně. Havířov mohl ještě jednou inkasovat, ale Gorčík v samostatném úniku po pasu od Hořanského neuspěl. Valaši však nakonec utkání dovedli do vítězného konce a v domácím prostředí Lapače zůstávají i nadále neporaženi. 

Ohlasy k utkání