Vstupenky online
PRODEJ VSTUPENEK A PERMANENTEK ZDE! | Počet prodaných permanentek: 1637

Diskusní fórum Registrace

Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 
 pamat.
 
prosím nevyplňovat
 
Filtr: výpis příspěvků uživatele "rst" |  vypnout filtr
 
<1234567891011>
rst | Vsetín
30.05.2022, 17:39
 
Mě to třeba mrzí (spíš bych přitvrdil ve výrazu), protože mám hokej, společně s fotbalem, jako jedničku mezi sporty, že platí:

ŽÁDNÝ JINÝ SPORT NEMÁ TURNAJ S VÍCE ZAVÁDĚJÍCÍM NÁZVEM, NEŽ JE MS V HOKEJI. *

Jako kdyby nemohli mít ms jednou za 4 roky, klidně za tři. Ne, oni to musí mít i v olympijské sezóně, což před 92. rokem taky nebylo.
Úplně mě irituje třeba vyzdvihování titulu z 2010, když přitom pár měsíců předtím s těmi nejlepšími impotentní malíček a spol. shořeli jak papír.
Nebo NHL jak dělá Zagorku s těma olympiádama či SP - nejlepší tam budou, nebudou, jo, ne, jo, ne, jak v MŠ nebo v družině.
Nic mě v hokeji jako diváka nebavilo víc než Kanadský pohár, později Světový, příp. OH s hráči NHL. A to je furt, jak se NHL vyspí.
Zažil jsem, resp. pamatuju:
CC 87 - u vytržení, Wayne, Mario, proti nim Makarou, Larionou, Krutou, Fetysou, Kasatonou, imho nic lepšího předtím ani potom v hokeji nebylo.
A Kanadu jsme možná mohli vyřadit, vedli jsme 2:0 a mít Hašan naganskou formu, no....(? Smajlík )
CC 91 - naši neskutečný první zápas s Rusákama, pak brutální Lindrosova vražda na Ručinského a Messierova na Kučeru - hnus.
SP 96 - výprask s Německem - to ale až nakonec, když už byla kabina rozložená. Turnaj předtím se hrála tuším pragobanka ve Zlíně, tam už hráli ti nejlepší i z NHL - byl jsem na Finy - nejlepší hokej, jaký jsem kdy viděl naživo.
OH 98 - Haškova One Man Show, kdy by to vychytal kterémukoli jinému z osmičky a možná i šestnáctky Smajlík
OH 02 - krásná záležitost. Chabibulin(?)
SP 04 - Havlát Výborný Eliáš a nejkrásnější hokej v bedně - semi s Kanadou - jaký jsem v podání českého nároďáku zažil.
OH 06 - taky super, tuším Lojzův bronz
OH 10 - nechápačka z nominace Jágra, neustálé lpění na jeho nególech, iritovalo mě to
ZOH 14, CC 16 asi - hokeje jak prase, hokejisté mi připomínali monstrózní supermany, dokonalý hokej v podání všech zúčastněných, bohužel na druhé akci zbytečné výběry navíc - Evropy a Severní Ameriky u23.

Sice se tyto akce nezovaly ms, ale pro mě jednoznačně MS byly.
Čili těchto akcí jsem zažil 10, srovnám - li s fotbalem, který má ms skutečné a ne tak moc light jak hokej, potom letošní ms bude rovněž desáté.
U hokeje bych si mohl počítat i CC 81 a 84 a u fotbalu Mundial 82, o nějaký týden jsem přišel o Argentinu 78, ale to vím již jen z obrázků a vyprávění. Smajlík


Plus u fotbalu jsou ještě ME, což bývá taktéž luxusní záležitost, s MS ve fotbale srovnatelná, s ms v hokeji nesrovnatelná.
Mimochodem kdysi bylo ME v hokeji: za časů osmičky v A skupině ms se mistr Evropy určoval jednoduše - každý rok - vyhrál ten, kdo byl nejvýše v základní části mistrovství. Tak se třeba stalo v roce 85, že mistry světa byli Čechoslováci, ale mistry Evropy hráči Sovětského svazu (zväzu), ktorí vyhrali zč tohoto turnaje. Opět v prorovnani s fotbalem - bizarní záležitost. Absurdní pak bylo, jak nám to rádio připomínalo co hodinu - mistři Evropy SSSR (CCCP), což nikoho nezajímalo, když jsme se na stejném turnaji stali mistry světa.
Jak a zdali se určuje mistr Evropy v hokeji dnes, vůbec nevím.

Tedy, asterisk, Luky a spol.: Oproti fotbalu je to ms v hokeji nudné a nezáživné jak s Rusy, tak bez nich.Triple Golden Club:
Krásně zapadá do hokejových nesmyslů.
Tak jako by třeba při MS ve fotbale bylo nemyslitelné, aby se hrálo současně s turnajem třeba 10 toplig a tím pádem by na ms(!) absentovalo třeba 200 - 400 nejlepších hráčů na světě, tak tady ten triplgoldnklap, to je taky "něco" - tak frajer i kdyby vyhrál 20x Stanley Cup, členem tohoto se nemá šanci stát.
To je zase, jako kdyby se v tenise hrálo French Open a Wimbledon současně. Hovadina na entou.
--------------------------------------- (dlouhý řetězec byl zkrácen)
* Snad ještě basket možná?
 
rst | Vsetín
26.05.2022, 19:24
 
Jo a vyhrálo se tehdy 3:1
 
rst | Vsetín
26.05.2022, 19:22
 
Reakce na Zeerek: RST,,,,a já do dneška myslel že si Rad...
Nn, změnil směr jízdy puku. Kdyby nadskočil, puk by šel přes celé na gólmana Ústí.
A můžu se plést, ale v hlavě mám i to, že to přikopnutí šlo snad i slyšet.
Mmch možná nikdy jsem při nájezdu nepřál útočníkovi víc, aby dal gól, než tehdy. Aby ta akce byla korunovaná gólem.
Pokud historické prameny nelžou, stalo se tak 1. prosince 1993.
Rděvič byl fakt Maradona na bruslích - se vším, co k tomu patří. Smajlík
(Jack tedy autorem nejkrásnějšího gólu v historii Lapače plus nejdůležitějšího gólu v historii Lapače - vítězný na 2:1 v prvním finále se ZL, znamenající vyrovnání série na 1:1. )
 
rst | Vsetín
25.05.2022, 06:08
 
Ano, taky si nepamatuju, že by lidi nějak křičeli gól. Všichni s otevřenou pusou a vyvalenýma očima zírali, čeho právě byli svědkem.
 
rst | Vsetín
24.05.2022, 15:52
 
Přesnější je napsat na pravé křídlo Jackovi. Z Raděvičova pohledu to přikopával nalevo.
 
rst | Vsetín
24.05.2022, 15:36
 
Včera v utkání ČR - USA mi dal Vrána vzpomenout svou skvostnou patičkou na akci Jaškin - Raděvič - Jenáček z podzimu 93 z utkání proti Ústí nad Labem, kdy Raděvič, vraceje se zpět ( "vracaja sa dóm, od Betléma do Vsetína" :-) ), aby nebyl tehdy ještě ofsajd na červené čáře, po pasu zpoza naší brány od Jaškina přesně na červené čáře čelem k našemu gólmanovi patou mezi nohama přikopl puk do jízdy napravo volnému Jackovi.
Ten pak zavěsil a orazítkoval tak jednu z nejkrásnějších, ne-li přímo nejkrásnější akci v historii Lapače.
Raděvič - Maradona na bruslích; Vránič - doplňte si oblíbeného fotbalového virtuosa současnosti (v tom teďka tápu, prakticky znám jen Schicka) na bruslích.
Dodatek:
Vránič to měl krkolomné jsi, těžší, Raděvič to měl trošku jednodušší, o to ale elegantnější - po té akci si říkal každý, že to asi takhle provést bylo nejlepší možné, v tu chvíli však, navíc úspěšně, to napadlo možná jen Raděviče.
Povýšení na druhou celé akci dodalo, že se patička přihodila přesně na červené čáře, bylo to na centimetr, aby nebyl ofsajd, o to tabvsechna krása byla cennější.
Překrásné momenty. Jak tehdy, tak včera!
 
rst | Vsetín
19.05.2022, 21:06
 
V reportu zmíněn Jackův tata, Šimonův a Kubův děda. Smajlík
A v bráně Horst.
A na Bršlicu se chodilo tehdy podobně jako pak třeba na Korčuse....

Jen dodám, že v té době byl tady sportem č. 1 fotbal a 4litrové návštěvy chodily spíše na Tyršovku za fotbišem.

Ale i na hokej chodilo dost a jestli psali 500, nedivil bych se, kdyby tam ty dva litry byly... (černé fondy).
 
rst | Vsetín
19.05.2022, 21:01
 
Jsem si říkal, že v těch sedmdesátkách jsme se s GT v čnhl museli potkat víckrát. A fakt že jo! GT totiž v 71/72 spadnul zpět a v 72/73 jsme s nimi hráli zase.

Více zde, je zkopíruji to sem celé, jen odkaz by to asi nepustilo...

1972-1973 Zbrojovka Vsetín - TJ Gottwaldov 3:4
Valašské derby mezi hokejisty Gottwaldova a Vsetína proběhlo na otevřeném stadionu Zbrojovky. Nevalná kvalita ledu hrála ve prospěch domácího družstva. S přihlédnutím k tomuto faktu byli hosté s jednobrankovým vítězstvím naprosto spokojení.

Hosté nastoupili v obvyklé sestavě a po nervózním začátku šli Stanislavem Přikrylem do vedení. Střeleckých příležitostí bylo na obou stranách dost, v průběhu první třetiny se však již nikomu nepodařilo skórovat.

Brankostroj Gottwaldova se naplno rozjel až v závěru druhé třetiny, kdy z velké převahy vytěžili ševci trefy Hanačíka, Doláka a Kožely čtyřbrankový náskok, který sliboval klidný závěr zápasu.

Tato prognóza se však nenaplnila.

Nejlepší hráč Zbrojovky, někdejší útočník TJG Bršlica nejdříve snížil na 1:4, pět minut před koncem vstřelil i druhý gól Vsetína a domácí se vzepjali k obrovskému finiši, z něhož padla ještě jedna branka zásluhou Michaloviče do sítě gottwaldovského Valáška.

Tím však i oni vystříleli svůj střelecký prach a ani závěrečná minutová pawer play na výhře hostů 4:3 nic nezměnila.

V týmu Gottwaldova zachytal velmi dobře Valášek, z obránců zahrála nejlépe dvojice Jenáček - Hanačík a v útoku tradičně dominovala Plíhalova řada. Líbil se také bojovný Maršík.

Před pětistovkou diváků dobře řídili Svoboda se Sobotkou. Mezi přihlížejícími byla i výprava gottwaldovských fanoušků, kteří přijeli své mužstvo povzbudit v boji o důležité mistrovské body.

V neděli hostí hokejisté TJG Slezan Opava. Čtyři kola před koncem soutěže zůstávají s pětibodovou ztrátou na druhém místě tabulky za VŽKG Ostrava. Příští středu hrají Gottwaldovští v Jihlavě, poté se doma střetnou s Prostějovem a poslední utkání letošní národní ligy sehrají na ledě Vítkovic.

24. kolo: 14. února 1973 Zbrojovka Vsetín - TJ Gottwaldov 3:4 (0:1, 0:3, 3:0)

Branky: Bršlica 2, Michalovič - Přikryl, Hanačík, Dolák a Kožela. Rozhodčí: Sobotka - Svoboda. Vyloučení: 4:7, navíc Hedvábný (Vsetín) na 10 minut. Diváků: 500.

Autor: Naše Pravda - Viktor Knap s úpravou Daniela Ostrčilíka

V okurce 73 došlo k reorganizacím, ke kterým pak docházelo prakticky co sezónu, nebo to tak aspoň vypadá, Vsetín nastoupil sestupnou tendenci zakončenou až v nám dobře známém "kraji".
Více k těmto zápasům by nám mohli říct pánové Z nový and Frank.


------
Co se Vagónky Studénky týče, v kraji jsem ji měl za silný mančaft vedený vítkovicko legendou Milošem Holaněm, dle mě prvním hráčem, nebo aspoň prvním, u kterého jsem to zažil já, se řvalo, že je prase.
 
rst | Vsetín
19.05.2022, 16:29
 
Ten Vyškov mám v hlavě jako VSH - nepísknutý ofsajd, který viděli všichni kromě Vokurky.
Novum je pro mě info, že tehdy čároví vysílali signály bez píšťalek - bravurní postřeh.
Co se mi vybavuje, je stupňující se euforie s každou další vs. brankou, to byla paráda.
V té Karviné po vyrovnání Karviné na 5:5 Pavel Jiskra zlostí rozštípal na střídačce hokejku.
Kdo pamatuje po 2 třetinách 5:0, aby byl konec 5:5, toho už nemůže v hokeji ze vs. strany nic překvapit. Smajlík


Zeerek:
V 50. letech a pak v té 70/71.
 
rst | Vsetín
19.05.2022, 05:58
 
Karviná podzim 91 jednoznačně spadá do kategorie NAŠE SLAVNÉ REMÍZY.
Ti chachaři tam tehdy přijeli v průběhu zápasu z fotbalu Baník - Prešov 3:1.
Bronik koník si s jejich příchodem, kdy se ometali kolem vs. kotle, promptně počal zakrývat nápis přes celou jednu nohavici od riflí Sparta Praha (na druhé měl Zbrojovka Vsetín).
Vyškov doma, první domácí zápasy po postupu z kraje, potom patří do našich slavných proher.
 
rst | Vsetín
18.05.2022, 19:49
 
hušák/sazka arena, fuj
 
rst | Vsetín
18.05.2022, 19:48
 
Reakce na setteinz: Nejde ovšem nevzpomenout i Karvinou,...
Navíc mi v Karviné přijde klidně pro nejvyšší soutěž důstojnější zimák než leckteré moderní kpoblitíarény (Třinec, Liberec, KV).
 
rst | Vsetín
18.05.2022, 19:43
 
Reakce na setteinz: Nejde ovšem nevzpomenout i Karvinou,...
Karvinou jsem vzpomněl v sousloví "tehdy nadupané Karviné" !

A ano!

Na druhou stranu, nutno podotknout, 1. ČNHL, skupinu B, hráli asi "všichni" z Moravy a Slezska(?), 14 týmů.

Skupina A 1. ČNHL byla - z Čech, taktéž 14 týmů.

Krátce poté docházelo k různým reorganizacím, až se dospělo k třeba: druhá národní, skupina C, krajský přebor apod.
No ale třeba Přerov kde tehdy byl, těžko říct ... asi v pr.....

 
rst | Vsetín
18.05.2022, 19:15
 
Reakce na rst: Zajímavost: Když jsme hráli se Zlínem v p...
Tondu Zápotondu Havířov a dva Hodoníny ( Slovan a Duklu) jsem chtěl ještě napsat - prostě vysoce kvalitní sotěž! Smajlík
 
rst | Vsetín
18.05.2022, 19:12
 
Z dnešního pohledu je velmi zajímavé, že jak Vítky, tak Bánik hráli na 10tisícovém stadionu Kotas. A Vítkovice tedy v hokeji ten Baník, jak se pak v pokřicích třeba na fotbale řvávalo, skutečně ZRUŠILY.
 
rst | Vsetín
18.05.2022, 19:06
 
Zajímavost:
Když jsme hráli se Zlínem v první (národní) lize naposledy, hrál s námi mimo třeba TŽ Třinec, tehdy nadupané Karviné, Slezanu Opava, VŽKG Ostrava (Vítkovické železárny Klementa Gottwalda, nyní nikdo jiný, než Vítkovice) a dalších zajímavých, i raritních soupeřů, taktéž HC Baník Ostrava.
Někdy mi přijde, že mnohým tento klub

odkaz

chybí.

Mmch sezóna 70/71, GT postup (v konkurenci Vítkovic velká věc), Baník pak ještě rok a pak již paběrkoval až ke svému zrušení.


 
rst | Vsetín
18.05.2022, 18:49
 
Pokud platí, že tady "Sasu Hovi chytal a v Brně jej milovali", odkaz Dikzatuvzpominku, potom asi dotyčný dopisovatel nezažil barage 06.
To byl mně jeden z nejmilejších!
Po tom posledním v UpL mi navrch píchnul na ledě brankářku - hokejku gólmanů, frajer, přes Kettu, tehdejší výjezďačku No 1 se dostala k tehdy mladičkému Ufonovi, nyní celebritnímu předvolávači vs. kotle.
Nvrch jsem si v kapse dovezl asi kilometrovou žlutou tkaničku od ŽT original, Kondora st., čímž jsem považoval překrásnou (ano, pro mě, v jehož tenkrát vylité hlavě pokřik oslavující Kondora st, vzniknul) historii tohoto pokřiku za uzavřenou. Ano, když sem přišel Kondor ml., pomyslel jsem si něco o mokrých snech patřících do říše splněných fanasmagorií.
Nelze zapomenout. Na Sasu. I na Luboše Roba.
Mladej (ŽT) makej! Smajlík
 
rst | Vsetín
18.05.2022, 17:54
 
Nejzlatějšího fondu !!
 
rst | Vsetín
18.05.2022, 17:52
 
V sobotu nebo kdy dávali sestřih z MS 97 ( "Nejcennější bronz" )
Vůjtek Patera Procházka a pak nedůstojné bití od Kanaďanů.
Všichni to pamatujeme.
Čechmánek díra jak hrom (ale neskutečná, vidět tady to prvně, nevěřil bych, že vychytá tento nějaký titul),
ale největší hlášky byly od komentátorů (Vichnar, Záruba)
99,9 %
gólů, jaké dnes padají běžně, bylo označeno za naprosto náhodné góly. Navíc z těch jejich řeči byla cítit jakási ublíženost, že tady takový by měl asi platit za půlóol, ne-li vůbec platit měl - velká psina
Ano, dříve se tomu říkalo "škaredé góly", dnes se bez nich mančaft (jakýkoli) neobejde.
Moc zajímavé.
Proto, nic proti šikulkům, ale dnes: per to na bránu, prakticky odkudkoliv, od chlapiska se to tam nějak doj.ebe, do té svatyně.
Třeba však říct, a věděl jsem to už tehdy - Vůjtek Patera Procházka patří do nejzkatejsiho fondu České hokejové školy; vlastně se.mi chtělo přitom zároveň smát i brečet, jak hokej dokázal/dokáže být nádherný.
----
S Rakouskem jsem čekal umolousanou výhru a prohru až s Lotyšskem, Češi překvapili, s Lotyšskem čeká 50:50.
 
rst | Vsetín
18.05.2022, 17:28
 
Hořanský do repre!
Z asteriskov slov jsem pochopil, že tým má průjem.
Pokud jo, tak platí Hlinkovo HLAVNĚ SE Z TOHO NEPOSRAT cca desetinásob.
Ne že by rozptýlení v podobě "ms v hokeji" bylo větší než třeba 10 let staré Ano, šéfe, nyní s absencí druhořadých (rozuměj vypadlycj že SC) Rusů tedy větší rozptýlení než Kouzelná školka, ale aspoň bychom věděli, o co tam jde.
A Výskoky Japonec (ano, Jalonen, vysoký Fin) by aspoň nemusel mlít píčoviny, protože Hořanský s Dinem by tu poslední minutu odehráli důstojněji (ano, viděl jsem jen tu, a bylo to neuvěřitelné).

Ještě zaujalo Zárubovi neustále KANÁL.
Bavilo, když to měl člověk jako kulisu.
 
Zobrazit od data:
Počet příspěvků na stránku:

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.