Vstupenky online

Diskusní fórum Registrace

Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 
 pamat.
 
prosím nevyplňovat
 
Filtr: výpis příspěvků uživatele "Gerard" |  vypnout filtr
 
1234567891011>
Gerard | Vsetín
15.10.2020, 10:05
 
Kronos: ani si nedovedeš představit jak rád bych se tady zase dohadoval s různými subnimi, busnimi, dajkirimi, hokejvsetinama a spol. o tak krásně banálních věcech jako bylo např. "Dopita (teď už Srdínko) není trenér.", "Hrycek a spol. do Valmezu", "Žoldáky sem nebrat" apod. Případně s Vajdikem řešit jestli ten tým bude mít na extraligu když konečně přivedeme ty dva pořádné gólmany, tři obránce a dva extraligové střelce... Smajlík .

To byla krásná doba.
 
Gerard | Vsetín
15.10.2020, 06:56
 
Flašar: Je mi Tě líto, Aleši. Jestli si myslíš, že je lepší si nasadit klapky na oči, strčit hlavu do písku a úplně ignorovat fakta, tak to tak klidně dál dělej. Ale realitě, kterou tu už opravdu brzo máme neunikneš.

Já mám naprosto čisté svědomí a absolutně nechápu o jaké pošramocené minulosti píšeš? A o nějakém fabulování jak by smet . Vždycky jsem tu ke covidu psal jenom fakta a data, která jsou naprosto dohledatelná. Teď jsou bohužel jenom ještě víc zkreslená a snížená totálním zkolabovaním testování a trasování a taky neochotou lidí na ty testy vůbec jít. A to mnohdy i tehdy, kdy mají zcela jasné příznaky.

Znovu to zopakuji... je mi Tě líto, Aleši.
 
Gerard | Vsetín
14.10.2020, 20:55
 
Flašar: Jooo, Luhačovice, tam je krásně... Jsi pašák, že jsi v létě dojel až tak daleko Smajlík . Jinak nevím jaké humorné historky z mých cest do Chorvatska bys tu chtěl psát, protože opravdu si žádnou nevybavuji, ale budiž budu to brát jenom jako takové plácnutí...

Nechci se s Tebou (a vlastně ani s nikým jiným) tady ale rozhodně nějak hádat, ohledně viníků a příčin, které pomohly takhle nekontrolovaně rozjet současnou velmi nepříznivou situaci. Znám Tě dobrých 35 let a i když máme asi poněkud odlišné priority a celkový náhled na život, tak proti Tobě nic zásadního nemám, ba naopak. Jak se někdy někde potkáme, tak to probereme osobně a třeba se spíše dobereme kompromisu, i když s Tebou ... to nikdy nebude jednoduché Smajlík .

Celková nálada ve společnosti je blbá, všichni od prezidenta počínaje, přes naše politiky, až po obyčejné lidi se snaží společnost jenom víc a víc rozdělovat a hájit si jenom své zájmy. Kdy jindy ale než teď by se měli lidi zase spojit a zabrat za jeden provaz. Ty nejbližší týdny a bohužel asi spíše i měsíce teď budou zatraceně těžké, jak pro jednotlivé podnikatelské obory, tak především pro naše zdravotnictví. Opravdu je již více než pravděpodobné, že už brzo budou jezdit sanitky s pacienty vyžadujícími urgentní přijetí, ale ono nebude kde a dost možná ani kým je přijat. V 21. století to zní skoro neskutečně, ale je to realita. Proto ať máte jakýkoliv motiv tuto situaci zlehčovat, tak se zkuste kousnout a nějakou dobu se chovejte opravdu obezřetně a odpovědně. Jestli se nám tady ty čísla nepodaří dostat do alespoň trochu rozumných hodnot, tak se v tom budeme plácat zatraceně dlouho a s příliš velkými následky.
 
Gerard | Vsetín
13.10.2020, 08:55
 
Flašar: sorry Aleši, ale já naprosto chápu, že pro někoho, kdo bez kinedrylu v autobusu blije již někde na Sirákově a řidičák si udělal až na prahu čtyřicítky aby mohl jezdit do Zbrojovky do práce a do Kaufu na nákup, tak že pro něj je už jenom samotná cesta do Chorvatska neskutečným rizikem a dobrodružstvím... Skoro jako let do Vesmíru. Ale jenom pro úplnost a doplnění faktů... Přes prázdninové měsíce se počty nově nakažených v Chorvatsku pohybovaly do 150 případů, u nás to bylo do 300. Ano ovlivňovalo to u nás částečně Karvinsko, ale pokud ses do toho Chorvatska nejel chovat jak utržený ze řetězů, tak Ti žádné velké nebezpečí nehrozilo. A ty importy nákaz z Chorvatska byly za celou dobu max v procentech a to ještě hlavně u té nejmladší skupiny lidí, kteří tu dovolenou pojali jako jednu velkou párty.

To přirovnání k sexu bez gumy je sice humorné, ale taky trochu pokulhává... Zase je to o způsobu chování každého člověka... A za mě je 100 krát bezpečnější si zajet "zahrkat" a klidně i "bez gumy" s vlastní manželkou, přítelkyní, milenkou (pochopitelně ne se všemi najednou, ale podle toho jak to kdo doma má Smajlík ) do Chorvatska, než jet " prcat" na nějakou swingersparty, nebo bordelu do Prahy. Tam Ti i ta guma může být slabou ochranou. Jo a tím neříkám, že by ta "Praha" nemohla být daleko zábavnější a dobrodružnější jízdou Smajlík .

A co se týká toho víkendového je.nutí Gerarda... Jestli myslíš ten plánovaný protest a demonstraci za hokej a fotbal, kterou chtějí uspořádat některé fanouškovské skupiny napříč republikou někde na Strahově nebo kde přesně??? Tak je.nout mě z toho neje.ne, ale myslím, že každý alespoň průměrně inteligentní člověk to musí v současné situaci považovat za projev slabomyslných a naprosto nezodpovědných lidí. Věřím, že ale zvítězí zdravý rozum. Jestli ne , tak bych jim poradil i pár pokřiků... "Pojďme se všichni promořit.", "Covid je jen chřipečka", "Radši mrtvý, než-li s rouškou", apod.

Znovu opakuji, pokud nezačne být odpovědný každý jeden z nás, tak se v této pitomé době budeme plácat pěkně dlouho a bude to mít o to vyšší zbytečné následky, jak zdravotní, tak ekonomické.
 
Gerard | Vsetín
12.10.2020, 23:33
 
Asterisk: toto by byla debata asi na dlouhé večerní hodiny, ideálně někde u piva. A k tomu teď asi nějaký týden nebude možnost, takže to asi nevyřešíme ;-). Proto bych tu samotnou politiku radši opustil a snažil se spíše apelovat na to, ať se každý začne chovat opravdu zodpovědně a obezřetně. Spočítat vše Babišovi bude později asi dostatek času.

Já bych ale teď spíše navázal na Rosťu a na naší vlastní zodpovědnost a spoluvinu nás všech, celé společnosti. Já jsem podobné debaty, jako tady, v posledních týdnech na živo vedl snad desítky. Snažil jsem se podobně apelovat na lidi, aby to nepodceňovali, aby poctivě dodržovali ty nejzákladnější opatření, ale pro mnohé jsem byl jenom ustrašený rouškař a Babišovec. Někteří se opírali o všechny své odborníky - Žaloudníky, Šmuclery apod., někteří byli schopni vytahovat konspirační teorie o farmaceutické mafii a Billu Gatesovi. Jiní zase operovali tím, že to jenom straší média a že už radši nic ani nesledují. Některé jsem nepřesvědčil, některé po nastínění jak se ta čísla vyvíjí a kam se řídíme ano a alespoň částečně se začali chovat zodpovědněji.

Co mě ovšem zaráží na té covidové době snad nejvíc je to, jak strašně byla a je rozdělená na dvě skupiny ta nejpovolanější skupina, skupina zdravotníků. Mnozí poctivě používali roušky a respirátory již dlouhé týdny a měsíce. Mnozí ale všechno naprosto bagatelizovali a zlehčovali jak žádné nebezpečí neexistuje a nikdo je do nějakých roušek a respirátorů nutit nebude. Předminulý pátek jsem byl na jednom preventivním vyšetření, plná čekárna lidí, vesměs 65+, všichni roušky na půdě... Když jsem byl zavolán do vyšetřovny, tak doktor, sestry, všichni bez roušky, bez respirátoru a hned na mě: "Pane "Gerarde", klidně si ten respirátor sundejte, my si na to tady nehrajeme". Chvíli jsem o tom s doktorem podiskutovali, ale závěr byl takový, že on jako doktor přeci ví, že ten covid je defacto neškodný. A pak se můžeme divit, že tady máme tisíc nakažených doktorů a dva tisíce sester.

Jinak když jsem teď sledoval tiskovku vlády a teď následné debaty, tak je to totální katastrofa. Jak od, především Babiše, který já nic, já muzikant a žádný problém není a nebyl, ale kdybychom teď rychle nereagovali tak nastane katastrofa. Tak následně od novinářů a redaktorů, tak především teď hlavně od nové paní senátorky Němcové, která naprosto rozcupovala, jak je všechno úplně špatně, ve vládě jsou šimpanzi a negramoti a skončí to tragédií.

Tady z nich snad nikdo nechápe, že v této hraniční situaci obyčejní lidé potřebují cítit táhnutí za jeden provaz a pospolitost. Pokud si z toho ale zase vezmou tu neskutečnou rozpolcenost a že všechny opatření jsou zase jenom nesmysl, tak to ničemu nepomůže a nikam k omezení pozitivnich případů se nepohneme.

Ještě včera opozice říká, že situace je vážná a že je třeba dodržovat všechny opatření která přijdou a pak do toho Němcová a spol. hodí takové vidle.
 
Gerard | Vsetín
12.10.2020, 21:03
 
Asterisk, RST: co si budeme nalhávat chtít od opozice, aby se chovala korektně ve chvíli kdy se vzdáleně mohlo zdát, že máme vyhráno, by bylo naivní. A kdyby byly role prohozené a Babiš byl v opozici, tak vidím úplně živě jak úplně stejně tepe všechny ty dnes nejchytřejší Fialy, Bartoše a Pekarky Adamové, že jsou naprosto neschopní. Každý si honí své politické body a až teď, kdy už je opravdu všem jasné co tu budeme mít za 14 dnů jsou ochotni spojit síly a apelovat na veřejnost, protože ty dopady budou opravdu velké. Jsem totiž přesvědčen, že to Babiše v příštích volbách odstřelí (pokud se dřív pod tíhou svědomí a uvědomění si svého fatálního podcenění neodstřelí sám), a převzít vládu s pocovidovým outěžkem, pokud se tedy už bude skutečně dát bavit o době pocovidové, bude velmi nevděčná role.
 
Gerard | Vsetín
12.10.2020, 20:37
 
Asterisk: vzal jsi to strašně moc ze široka a přihřál sis u toho i svou určitou politickou polívčičku. Tím nechci říct, že jsi přímo politik, ale přímo z toho čiší až bych řekl nekorektní antipatie k Babišovi a celému jeho Ano. Já jsem ho rozhodně nikdy nevolil a volit nebudu, ale že by bylo všechno v covidove době z jeho strany špatně mi přijde taky nekorektní. Mně už zklamaly snad všechny politické strany a jejich leadeři, tak že se na vše dívám tak nějak apoliticky. A za to zvládnutí první vlny, včetně všech možných nedostatků bych ho rozhodně nehodnotil negativně. Navíc tak jak píše Rosťa, kdyby byli u koryta jiní vepříci tak by to, dle jejich postojů a výroků v březnu, dubnu dopadlo daleko hůře. To že následné zavádění všech pocovidových balíčků a pomocí ne vždy dopadla dobře a byly komplikované a složité, bylo z části z toho důvodu jak byly podané a nastavené, ale z velké části taky proto jak je u nás vše stále zkostnatělé, byrokratické a pomalé. A to je z části chyba této vlády, ale stejně tak i vlád předešlých.

To že Babiš, s Vojtěchem naprosto zaspali léto a nechali se uchlácholit tím, že vir pobili a jestli tady ještě je, tak mnohem slabší a méně nebezpečný. Ano, když řádil jenom mezi mladými, sportovci a horníky, tak prostě ty špitály neplnil, jako začal plnit teď, když už se šíří nekontrolovaně na příč generacemi.

Opatření, pokud je člověk alespoň trochu inteligentní a alespoň trochu zodpovědný, nebo naslouchá odborníkům a ne "odborníkům" byla docela jasná a srozumitelná. Roušky (přeci jenom je to kapénková nemoc), rozestupy (vyhýbat se zbytečně přeplněným místům a chovat se obezřetně) a ruce (nedezifinkovat pořád jak pi.omec, ale být obezřetný a opatrný). A ještě bych přidal respekt. Ano, asi ne každý má chuť sledovat co se děje ve světě a jaké měl kde covid dopady. Ale myslet si, že když na jaře totálně znemožnil Lombardii, Španělsko a New York, tak že nám se to nemůže stát, protože Amíci jsou úplně pi.tomí a Španělé s Taliánama neschopní a s mnohem horším zdravotnictvím, byl pěkná blbost a mnozí ji prosazovali jako jedinou pravdu. A nám se to nestane.

My tady teď doplácíme na lehký průběh jara, absolutní podcení situace vlády v létě a na největší spoluhráče covidu, pány Šmuclery, Pírky, Koláře apod., kteří velmi úspěšné přesvědčili širokou veřejnost, že nám nic nehrozí a že všechny opatření a nařízení jsou zbytečná a nesmyslná. A při naší vrozené nespokojenosti, kdy všechno a všichni jsou pi.tomí a jenom nám chtějí šahat na svobodu a práva, by podle mě tuto širokou veřejnost nepřesvědčil nikdo. My se tady prostě na to musíme podívat hezky z blízka a pořádně se spálit.

Je to opravdu složitá diskuze a je zbytečné tady neustále řešit co bylo... Teď bychom se měli všichni snažit společně vyřešit co bude a co nás čeká. Ne jenom zítra, za týden, za měsíc, ale i v příštích letech. Teď nám nezbývá nic jiného, než i opravdu dost drasticky vrátit šíření covidu, alespoň pod kontrolu. Zastavit ho bez pomoci vakcíny a změny chování nás všech to nepůjde.
 
Gerard | Vsetín
12.10.2020, 18:23
 
DíkZaTuVzpominku: nevím co Ti mám na to napsat... Já tu lidi nechci strašit, ale má cenu si nalhávat? Opravdu jsem sepsal jenom data, které mimochodem právě i teď prezentuje na čt24 Daniel Stach.
 
Gerard | Vsetín
12.10.2020, 18:16
 
BohseOnkel: proč by měli tu hlavu vytáhnout??? Protože naprostá většina společnosti to bagatelizuje ještě i teď, protože raději než epidemiologům, kteří jenom straší a říkají nepopulární věci, věří různým lékařům - odborníkům, kteří jim řeknou, že se o nic nejedná a je to jenom slabá chřipečka. Ti odborníci jsou ale odborníky na kolena, srdce a zuby a ne na viry a jejich šíření.

Věř, že Chorvatsko rozhodně nebylo problémem... pokud jsi tam jel jako rozumný člověk, trochu si odpočinout, užít moře a tepla a choval ses zodpovědně, tak to bylo míň nebezpečné než jít v čechách na plné koupáky. Pokud jsi tam jel jako nezodpovědný pi.omec pořádně zapařit a zachlastat, tak jsi dal hezký základ dnešním nárůstům. Stejně jako všichni ti, kteří se bez zábran bavili i v ČR v barech a na diskotékách.

Jinak i já jsem psal, že dávám velký podíl viny vládě, pro Babiše to bezesporu bude politická poprava. Ale dej si ruku na srdce, kdyby Ti už na konci srpna nařídili nosit roušky, omezovali shromažďování apod., jak bys nadával a plival na politiky. Tady není jednoduché bezbolestné řešení... bohužel. Buď se uskromníme a omezíme, nebo nás sejme ne druhou vlnou, ale první tsunami.
 
Gerard | Vsetín
12.10.2020, 17:37
 
DíkZaTuVzpominku: to Ti gratuluji a samozřejmě i přeji, že jsi to přečkal bez ztráty kytičky a rozhodně nejsi první ani poslední, co to tak asi relativně lehce přečkal. Ale bohužel jsou i opravdu vysoké počty, které to trefí daleko zákeřněji. Když jsem před třemi týdny psal, že je zapotřebí sledovat čísla, která mluví naprosto jasně, tak jsem byl za plašáka a bůh ví co ještě. Ale ty čísla jsou opravdu šílené, jestliže před 10 až 14 dny bylo nakažených cca. 2 000 za den, tak teď z těchto číšel přibývá do nemocnic denně přibližně 150 lidí a denně zemře cca. 40 lidí. Jestliže teď už jsme reálně na číslech cca. šest až osm tisíc nových nakažených denně, tak i pokud by ještě nemocnice stíhali alespoň tak jako dnes, tak za těch 10 až 14 dnů, kdy tito dnes nově nakažení budou potřebovat nemocniční lůžko, tak bychom byli reálně na 500 až 600 "kusech". Když k tomu ještě zohledníme fakt, že testování a trasování už absolutně nestíhá a že před 14 dny měl pozitivní test cca. každý šestý až desátý, tak dnes už je to každý třetí. Z toho se dá lehce odvodit, že i těch šest až osm tisíc nových případů je reálné možná i dvojnásobný... To už znamená, že za těch 10 až 14 dnů to lůžko denně nebude potřebovat těch 500 až 600 lidí, ale klidně 1000. To absolutně naše ani žádné jiné nemocnice nemohou zvládnout. Pak tu opravdu dost reálně hrozí, že ty zimáky budou plnit trochu jinou funkci, než aby se na nich hrál hokej. A jestli se i třeba už ve středu zavře vše co půjde, tak než se to začne projevovat, tak uběhnou další dva až tři týdny... Kdy ty čísla velmi pravděpodobně spíše porostou.

Vím, že to zní asi dost drasticky, ale pokud se nestane nějaký zázrak, nebo se neprojeví ty prozatímní srandovní opatření, tak nás čekají zatraceně složité ne týdny ale měsíce... Takže se raději opravdu moc netěšte, že za 14 dnů půjdete na hokej, to je naprostá fantasmagorie.

A Prymula to teď schytává za neschopného a slabého Vojtěcha a sebestředného Babiše. Přitom je to neoddiskutovatelně opravdový odborník, ze ktereho teď s prominutím každý "pi.omec" dělá úplného hlupáka a nepřítele státu.

Omlouvám se za mimohokejový příspěvek, ale už konečně lidi vytahněte hlavy z pr.elí, jinak nás čeká opravdu dlouhá doba temna.
 
Gerard | Vsetín
12.10.2020, 15:07
 
DikZaTuVzpominku: Ten Tvůj otec, kapitán protivzdušné obrany na Tobě ale musel zanechat zatraceně hluboké psychické stopy, když máš až takové problémy se vším co řekne Prymula nebo plukovník, nebo guma, gumídek a zelený mozek, jak ho neustále tituluješ. Nechci Tě zklamat, ale řekl bych, že v současné situaci není už snad nikdo z řad zasvěcených odborníků, opozičních politiků, zástupců odborů apod., kteří by se stavili proti jeho krokům směřujícím k ještě výraznějším omezení ekonomiky a našich životů.

Situace je natolik závažná, že rizika které se na nás v horizontu 10 až 14 dnů hrnou, by si z nich nikdo na svá bedra určitě nevzal.

Je to důsledek zanedbání a podcenění situace především ze strany všemohoucího premiéra Babiše, ale taky důsledek vnímání nebezpečí, zlehčování možných následků ze strany všech rádoby odborníků a novodobých hrdinů, chripečkářů, kterým přeci nikdo nebude nic radit, natož přikazovat.
 
Gerard | Vsetín
30.09.2020, 11:21
 
Vajdiku máš pravdu, pojďme se vykašlat na malichernosti dnešní doby a pojďme se věnovat opravdové tragédii - dnešní dost pravděpodobné, ale pro někoho jistě šokující prohře v Litoměřicích. Z venku jsme sice, od alespoň trochu kvalitního soupeře, body dovezli naposledy snad před 15 lety, ale dneska to bude určitě extra šokující Smajlík .

Ještě, že Tě tu máme, jenom Ty to tady dokážeš tak krásně odlehčit Smajlík .
 
Gerard | Vsetín
30.09.2020, 00:18
 
VSH: to že zatím snad nejsou žádné nákazy z Lapače je zatím především dílem toho, že ta epidemiologická situace na Vsetínsku je spíše dobrá... Což ale ovšem může být taky jenom otázka času. Nebo si to tam taky zatím třeba předávají jenom ti bezpříznakoví, nebo jen ti lehce chřipečkoví. Jestli se ale všude ve světě snaží omezit rizikové kontakty a počty návštěvníků, tak to hold pak musí být plošné a dotkne se to i těch míst, kde to riziko je prozatím relativně nízké. Jít teď ale hromadně na stadion někde v Praze, Hradišti, na Pelhřimovsku je prostě epidemiologicky značně rizikové.
 
Gerard | Vsetín
30.09.2020, 00:10
 
Asterisk: shrnul si ten půl rok víceméně přesně, i když by se na některé Tebou vypíchnuté události dalo nahlížet i lehce diskutabilně, ale to by bylo na další asi nekonečnou debatu ;-). Psal jsem to tu již i dříve, že hlavním viníkem současné situace je samolibý ješita Babiš, který se nechal uchlácholit, že cely covid je už za námi a nic nám na podzim nehrozí. Již dříve jsem i psal, že bude jedině dobře pokud mu to v nadcházejících volbách alespoň nalomí vaz. Jako neohrožený vůdce nabyl v létě falešné jistoty, že to celé perfektně zvládl a ještě přitom dokázal udržet ministerském křesle svého věrného "Pátka" A. Vojtěcha. Kterého samozřejmě při první facce hned od sebe odřízl a nahradil ho pro něj jedinou volbou Prymulou. To že výrazně zhoršená situace na podzim na 99% musí přijít muselo být jasné každému alespoň trochu znalému odborníkovi, který se zabývá viry a jejich chováním. Tyhle hlasy se ale Babišovi poslouchaly špatně a tak jsme teď připraveni tak jak jsme... Chytrá karanténa - naprosto nevyužitá a nepochopená. I když její plně fungování a využití v našem státě, kdy se nikdo nechce nikým omezovat a sledovat, je téměř nemožné. Hygiena - léty zanedbávaná a naprosto nepřipravená na druhou vlnu a nárůst nakažených. Navýšení kapacit žádné a teď se to tak nějak honí na poslední chvíli. Testování - navýšení kapacit a stanovení srozumitelných podmínek k testování zase neskutečně podceněné a zanedbané. Trasování a dohledávání kontaktů, což je samozřejmě nejdůležitější, abychom epidemii udrželi v rozumných mantinelech, je tak v troskách a proto se musí zase omezovat. Za mě zatím snad rozumně a jenom na nezbytnou dobu... I když to jenom o dvou týdnech asi určitě nebude.

Jak jsem psal, když to alespoň s Babišem otřese a ztratí nějaká ta procenta, jedině dobře. A ať si kdo chce co chce myslí, v současné situaci uvidím u kormidla mnohem raději dvojici Hamáček - Prymula, než byla dvojice Babiš - Vojtěch, nebo by případně byla jakákoliv jiná dvojice Babiš - XY.
 
Gerard | Vsetín
29.09.2020, 23:16
 
Muhehee: i když je to někdy opravdu jako házení perel sviním, nebo jako boj s větrnými mlýny, tak musím říct, že mi ta diskuze, kdy mám na věc odlišný názor, než "lehce" zaslepená většina baví mnohem více, než když si jenom hezky člověk notuje s 90% okolí.
 
Gerard | Vsetín
29.09.2020, 22:52
 
VSH: je mi jasné, že své příspěvky píšeš tak trochu v nadsázce, ale je Ti doufám jasné, že rozdíl v sezení na stadiónu a v divadle je diametrálně odlišný... V divadle si tu hoďku a půl odsedíš v naprosté tichosti, bez jakéhokoliv projevování, navíc tam ti diváci mnohem zodpovědněji dodržují povinnost roušek. Kdežto na stadiónech to vře mnohem, mnohem víc. Každý si tam zakřičí, při gólech se objímá s okolím, zapíjí to z jedné flaše a když už si někdo nasadí roušku, tak jenom aby prošel bez problémů u vstupu. A tohle všechno říkám jako zarytý sportovní fanoušek a současně jako kulturní barbar, který se do divadla dostane cca. jednou za tři roky a to ještě spíše z donucení.
 
Gerard | Vsetín
29.09.2020, 22:39
 
Majkl111: sorry Majkle, ale opravdu si myslíš, že by mohl být někdo na Prymulově místě oblíbený? A opravdu si myslíš, že jde v současné situaci dělat, že se nic neděje a že ten "kašlík" se jen tak přežene, vezme si sebou jenom pár "staroušků a tlouštíků" a nás ostatních si kromě té lehké "rýmečky" ani nevšimne? Nikdo rozumný by si tohle na jeho místě na svou zodpovědnost nevzal. A je jasné, že pokud člověk na jeho místě začne jednat a začne vydávat nepříjemná nařízení a omezení, tak prostě oblíbený být nemůže. Čísla, ačkoliv už třeba ty absolutní nerostou tak rychle jako na začátku září, jsou čím dál víc problémová. A to ať už jde o počty nakažených v nejzasaženějších okresech, nebo o pětinásobný nárůst hospitalizovaných jenom za měsíc září a nebo taky o cca. 1.700 aktuálně nakažených zdravotníků v celé republice.

Navíc ty kroky, které Prymula dělá nejsou zatím nijak devastační a přehnaná. I když se to tak těm nejzasaženějším oblastem (kam samozřejmě patří i sportovní kluby) určitě nejeví. Mnohé jiné státy mimochodem zpřísňují podmínky podobně, nebo i razantněji a to jsou přitom zatím na mnohem příznivějších číslech.

Zkus se na celou situaci podívat i z jeho pohledu a možná pochopíš, že ty nařízení nedělá jenom proto aby nějaká odvětví tady přivedl "na buben". Přijde mi až úsměvné, jak si někdo myslí, že si to ti Prymulové, Babišové, Vojtěchové a spol. užívají. Že dneska přišel Prymula hezky ve čtyři domů, v šest si pustil ČT sport a kochal se při pohledu na prázdné tribuny v Plzni tím jak to těm pitomcům hokejistům hezky zavařil...
 
Gerard | Vsetín
22.09.2020, 23:15
 
Lisaj: sorry Lisaj, ale Ty jsi opravdu "epidemiolog" asi jako češtinář Smajlík . "Covid je jen slabší chřipka". "Vakcína z usmrceného viru je natolik nepřirozená, že oslabuje imunitu". "Covid neustále mutuje a mění se"... ano mutuje, ale natolik zanedbatelně, že by to na účinnost vakcíny nemělo mít vliv, chřipka mutuje mnohem závažněji. "Rouška víc uškodí než pomůže"... Bomba, co tam máš ještě. Tohle předčí i odborníky na covid a epidemie z řad fyzioterapeutů a zubařů Smajlík .

Flašar: těch osm tisíc nakažených taky trochu zveličili a "správně" použili média. Pokud vím, tak Prymula řekl, že pokud nijak nezasáhneme a necháme vir bezpovšimnutí dál exponencionálně růst, tak že tu brzo máme 6 až 8 tisíc. Doufám, že k tomu (i v důsledku snad rozumných opatření) nedojde. I když to nám ještě teprve ukážou nejbližší dny a týdny. Ty si klidně přej ať mu těch 8000 vyjde, ale pamatuj čísla a statistiky nelžou a ty nároky na lůžka by pak naskakovaly denně o cca. 200 denně.

DíkZaTuVzpominku: no já z Prymuly jako ministra taky nejsem úplně odvařený a taky vojáky zrovna dvakrát nemusím. Ale myslím si, že pro Babiše to byla jednoznačná volba. A co si budeme nalhávat, s Čechy (a Moraváký a Slezany) se bohužel většinou moc po dobrém nedá. Na doporučení, rady, prosby moc nedají, tak pak musí přijít příkazy, zákazy a opatření. Mimochodem pokud zůstane jen u omezení zavíračky barů a omezení kapacit stadionů, případně vyšších stupňů škol a ještě k tomu na jenom co nejnutnější dobu, tak to není nic až tak drastického a ekonomiku ničícího. Mimochodem třeba v takové Británii na to jdou daleko přísněji a to jsou zatím v mnohem lepší startovací pozici.

Nechci se tady zbytečně hádat, je mi jasné, že je to tady nic neřešící a asi nikdy nekončící diskuze. Mým záměrem je jen to, aby alespoň někteří zapřemýšleli, jestli přeci jenom nebude rozumnější být trochu obezřetnější a opatrnější... a to klidně ne jenom kvůli sobě a svým nejbližším, ale především kvůli celé společnosti. Už jenom to, že jsme teď pro ostatní státy za covidového otloukánka a raději před námi zavírají hranice je nepříjemné a ekonomice jednoznačně neprospívající.
 
Gerard | Vsetín
21.09.2020, 21:20
 
Lisaj: kdy to skončí? Věřím, že snad brzo, tj. snad na jaře, v létě a ano bude to tehdy až nám s covidem pomůže i ta Tebou zatracovaná vakcína. I když my Češi jsme mistři konspiračních teoriích a vakcína je pro mnohé samozřejmě jenom byznysem farmaceutických společností a ve skutečnosti nám spíše jenom ubližuje, tak v tomto případě se očkovat nechá určitě značné procento (osobně bych tipoval 40 až 50%), které s postupným promořením pomůže ke kolektivní imunitě a k návratu k běžnému životu bez omezení. Přirovnávat zdravotnictví Španělska a Itálie ke zdravotnictví třetího světa je víc než odvážné. Obzvlášť když to zasáhlo především oblasti Lombardie, Madridu a Barcelony, kde jsou ty nejšpičkovější nemocnice těchto států. Navíc nebylo to jenom o kolapsu těchto dvou zemí, ale třeba i o Británii, USA, Rusku apod. O zemích skutečného třetího světa raději ani nepíšu.

Jo a covid opravdu, ale opravdu není jenom lehčí chřipka... Tohle je opravdu velmi nebezpečná dezinformace. Ano, není snad až tak nebezpečný, jako se odborníci obávali na jaře, ale taky to ani náhodou není jenom lehčí chřipka. Už jenom kvůli jeho infekčnosti, smrtnosti, ale taky kvůli prozatím neexistující vakcíně a účinné léčbě. A ano, vím, i na chřipku se umírá, i když vakcína a léčba existuje.

Majkl111: věř, že to když člověk má opačný názor, než ten, že se nic neděje, pojďme zase žít naplno apod., ještě automaticky neznamená, že žije ve stresu a zavřený někde ve sklepě... Ano covid mi vzal březnové italské Alpy, i teď zářijové Kanáry, ale věř, že jinak jsem celé léto prožil ve skoro úplně normálním režimu... Dokonce i to Chorvatsko bylo ;-), ale poněkud klidněji a rozumněji, tj. bez návštěv hromadných akcí a návštěv nejpřelidněnějších pláži. Znovu opakuji, já nechci, abychom zůstali jenom zavření doma a chodili znovu i sami do lesa s rouškami. Tohle je už snad moc dobře vyhodnoceno, kdy nám nákaza nehrozí, kdy nám hrozí a kdy nám hrozí velmi pravděpodobně. A ty zaplněné bary, diskotéky, ale třeba i právě stadióny jsou bez debat ty nejrizikovější místa.

Flašar: sorry, ale tak jak mi přijde směšné a smutné zároveň, když internetoví hrdinové, pivní skauti a celoživotní remcalové vyhazují a urážejí hokejové mistry jako třeba celou loňskou sezónu tady Jirku Dopitu, tak mi přijde směšné, když ti samí celoživotní remcalové urážejí a zesměšňují takové kapacity, jako je třeba právě p. Prymula. Můžeme mít výhrady k formě jeho vyjadřování, ale jeho odbornost je neoddiskutovatelná a nerozporujuje ji ani opozice. Ale jsem rád, že jsem Tě pobavil Smajlík .

Jinak ačkoliv dnes počet hospitalizovaných lehce klesl (překvapivě) a ačkoliv nás p. Šmucler (samozvaný mluvčí"opoziční strany") uklidňuje jak jsou naše nemocnice perfektně připravené na mnohem větší nápor, tak nám začíná značně narůstat počet nakažených lékařů a sester. Za poslední měsíc ze 4 na 259 doktorů a ze 3 na 433 sester. Ano je to zase jenom poplašná zpráva, ale...
 
Gerard | Vsetín
21.09.2020, 12:09
 
Ace81: ano máš pravdu, ty naše eso na všechno, od trénování, přes sportovní marketing, až po epidemiologii, když se nedostává argumentů, tak je dobré oponenta umlčet Smajlík .
 
Zobrazit od data:
Počet příspěvků na stránku:

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.