Zopakuje Mokrejš proti Uničovu střeleckou kanonádu?

Václav Trávníček • 19.02.2010

V posledním utkání Vsetína s Uničovem nastřílel útočník Petr Mokrejš pět branek. Podaří se mu podobný kousek i tentokrát, ve čtvrtém vzájemném duelu hraném na Hané? Trenér Jurík by určitě ocenil i kanonádu menší kadence – důležité jsou především body. A ty jede vsetínský celek z uničovského ledu sebrat. „Zápasy s Uničovem a Prostějovem pro nás prostě musí představovat šest bodů,“ hlásí další vsetínský forvard Daniel Vaněk před sobotním kláním.

Valaši se ovšem budou muset obejít bez pětice zraněných hráčů. Veterána Josefa Štrauba zlobí poraněné rameno, v důsledku čehož bude Vsetínským chybět zřejmě i na další utkání s Prostějovem. Druhým marodem je zkušený obránce Pavel Rajnoha, jenž si poranil třísla. Dalšího beka Davida Kapra skolily vysoké teploty, stejně jako štírka Václava Klabačku, který kvůli horečce nedohrál už poslední zápas s Orlovou.

Rozhodně nejvíce bude absence v sobotním duelu mrzet střelce Robina Ševčíka. Ten totiž na Valašsko zamířil před sezónou právě z Uničova, kde se mu loni střelecky výrazně dařilo. Letos dvaadvacetiletý snajpr léčí zranění kolena.

Kouč Jurík má však k dispozici hráče, kteří v poslední době nedostávali příliš prostoru – Josefa Mikeše, Jakuba Ašera nebo Jiřího Korčáka. Ti by právě v Uničově mohli dostat šanci. Jisté je, že se do sestavy vrací obránce Jozef Šimek, jenž úspěšně vyléčil virózu, a že do utkání zasáhne i starší dorostenec René Kajaba. Ten byl na střídačce připraven už ve středečním klání, ale do hry se dostane až v sobotu. Podobně jako v minulosti jeho spoluhráči ze staršího dorostu Jan Podešva a Jiří Kozák, kteří se coby členové čtvrté pětky podíleli na výhře v Blansku.

Uničov se pohybuje na nepostupovém devátém místě a žehrat může především na odchod velezkušeného Petra Pavlase, jenž před play off posílil už tak nabitý kádr Přerova. Uničov tak přišel o dirigenta přesilových her, z jehož nápadů těžil v loňské sezóně právě Robin Ševčík. „Jestliže jim Pavlas odešel, o padesát procent jim klesla efektivita v přesilovkách. To by mohla být naše výhoda,“ myslí si Daniel Vaněk.

Zda tomu tak bude, můžete sledovat v sobotu od 17:00 v rámci změn stavu.

Předchozí vzájemné zápasy:

28.kolo, 9.1.2010
Valašský hokejový klub - HC Uničov 9:3 (4:0, 3:1, 2:2)
Branky: 1. Mokrejš (Štraub, Horák), 4. Sakrajda (Bořuta, Šimek), 12. Bořuta (Sakrajda, Plachtovič), 14. Mokrejš (Sakrajda), 25. Mokrejš (Štraub, Rajnoha), 26. Zavrtálek (Bořuta, Hrňa), 37. Mokrejš (Horák, Štraub), 42. Mokrejš (Tesařík, Štraub), 45. Ševčík (Matula) - 33. Drábek (Handl), 48. Drábek (Hrčka.), 57. Frieb (Přikryl, Hrčka).

Řekli po zápase: „Chtěli jsme hrát aktivně. Některé naše vstupy do utkání jsou takové jalové, pořád čekáme, co se bude dít. Co si pamatuju, na Lapač se vždycky jezdilo s rozklepanýma rukama a nohama, protože Vsetín na to vždycky vletěl a začal to řezat a mlátit. Těžko se tu hrávalo v pozici soupeře. My se k tomu musíme vrátit a být doma aktivnější.“ Petr Mokrejš

17.kolo, 21.11.2009
HC Uničov - Valašský hokejový klub 4:5sn (1:1, 2:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 18. Novotný (Komínek, Handl) , 29. Diviš (Novotný) , 30. Holík (Diviš, Handl), 54. Frieb (Diviš, Drábek) - 16. Tesařík (Štraub), 26. ševčík (Klabačka), 28. Štraub (Rajnoha, Ondráček), 39. Vaněk (Ašer). Rozhodující sam. nájezd Ševčík.

Řekli po zápase: „Je škoda, že jsme si neodvezli tři body, za stavu 3:1 jsme měli hezky našlápnuto. Potom jsme během chvilky dostali dva zbytečné góly, kvůli tomu, že jsme se zbláznili. Měli jsme to výborně rozehrané a je velká škoda, že jsme to nedotáhli do vítězného konce. Zase na druhou stranu - dva body jsou lepší než jeden.“ Robin Ševčík

6.kolo, 3.10.2009
Valašský hokejový klub - HC Uničov 2:3sn (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 26. Knebl (Šimek, Mikeš), 47. Zavrtálek - 52. Drábek (Diviš), 57. Sršeň (Diviš, Malý), rozhodující sam. nájezd Malý.

Řekli po zápase: „Trápíme se v koncovce. V první třetině jsme soupeře přehrávali, ale neskórovali. Ve druhé části jsme dali branku, ale to je na naše šance málo. Měli jsme vést alespoň 3:0, aby se mužstvo trochu zklidnilo. Pak hrajeme pořád pod tlakem. Jenomže v mančaftu není nikdo, kdo by to vzal na sebe a dal nějaký gól, takže se trápíme v koncovce.“ Viktor Hlobil

Sestavy v minulém kole:

Uničov: Koloušek - Heča, Hodulák, Molota, Jambor, Fryč, Řezáč, - Diviš, Drábek, Handl, Skoumal, Sršeň, Frieb A., Sedlář, Šnejdar, Šenk, Anděl, Jeřábek, Frieb D.

Vsetín: Hromada (4. Plšek) - Farda, Bořuta, Tesařík J., Kapr, Zavrtálek, Vodák, Matula - Ondráček, Sakrajda, Mokrejš - Hrňa, Vaněk, Ševčík - Knebl, Klabačka (21. Korčák), Tesařík D.