Zápas měl tempo, byl jsem mile překvapený, říká Jan Srdínko o premiéře na střídačce Vsetína

Redakce • 14.08.2020

Coby nekompromisní obránce zažil na přelomu milénia zlatou éru vsetínského klubu, ve čtvrtek se Jan Srdínko postavil poprvé na střídačku Valachů jako trenér. Přípravné utkání proti Frýdku-Místku jeho svěřenci zvládli, když otočili nepříznivě se vyvíjející skóre a zvítězili 3:2. „Zápas měl vysoké tempo, byla tam spousta hokejových věcí,“ těšilo Srdínka po premiéře v roli hlavního kouče VHK.

Jaký pro vás byl první zápas v roli trenéra Vsetína?
Tím, že znám místní prostředí, jsem se v této roli necítil nijak divně. S klukama mě to baví. Jsme spolu od léta, prošli jsme společně dva měsíce letní přípravy na suchu. Díky tomu jsem necítil nějakou nervozitu. Na střídačce si s kolegou Lubošem Jenáčkem vyhovíme. Utkání s Frýdkem-Místkem bylo naše první v přípravě, ale byl jsem mile překvapený. Zápas měl vysoké tempo, byla tam spousta hokejových věcí.

Hlavním trenérem jste poprvé v kariéře. Je pro vás velká výhoda, že je to právě v prostředí, které dobře znáte?
Jsem za to hrozně rád. Říkal jsem to už ve chvíli, kdy mě Vsetín oslovil. Na druhou stranu je to sport a jakékoliv hodnocení trenéra i týmu je závislé od výsledků. Je skvělé, že se tady cítím dobře a prostředí velmi dobře znám, zároveň je ale potřeba, abychom hráli dobré zápasy a dobrý hokej. A hlavně abychom na Lapač nalákali co nejvíce fanoušků a ti aby mohli na hokej přijít.

Máte nějaký recept nebo rituál, jak se připravujete na zápasy?
Jeden rituál máme v rámci realizačního týmu, ale to nebudeme rozebírat (smích). Člověk má zápas v hlavě, především jak začne sezona, to se budeme připravovat na konkrétního soupeře. Teď do kluků musíme dostat určité věci, které by se měly projevit v naší hře. Na to se v přípravném období zaměřujeme víc než na soupeře.

Ukázalo vám už první přátelské utkání něco směrem k dalšímu průběhu přípravy?
Co se týká přípravy na ledě, jsem s klukama teprve týden. Nicméně tým jsme nějak skládali a víme, jaké typy hráčů tady máme. Víme, co od každého můžeme očekávat. Kluci nás v ničem nepřekvapují, spíše chceme pracovat na tom, aby byli ve svých přednostech ještě lepší. A také zapracovat na tom, kde mají třeba slabiny. Tým jsme si takto vybrali a budeme s ním pracovat, jak nejlépe budeme umět.

Budete hledat jednotlivé vazby, souhry, formace?
Samozřejmě. Málokdy se stane, že vám zůstane složení všech čtyř pětek od první přípravy až do konce sezony stejné. Teprve po nějaké době začne krystalizovat složení jednotlivých spojení hráčů, kteří by si mohli různě vyhovět.

V duelu s Frýdkem-Místkem dostalo šanci velké množství mladých hráčů. Jak na vás působili?
V zápasech nerad hodnotím jednotlivce. Hokej je týmová hra. Kluci se s tím popasovali velice dobře a bude jen na nich, jak budou pracovat a jak se o to budou rvát. Zázemí tady je a my budeme pracovat se všemi hráči. Bude na každém, jak se bude chtít dál zlepšovat a posouvat.

Je pro vás velká komplikace, že se někteří soupeři pro přípravu ocitli v karanténě?
Jsme moc rádi, že na vzájemný čtvrteční zápas přistoupil Frýdek-Místek, se kterým nás čekají ještě další dvě přípravy v rámci poháru. V současné chvíli nám totiž odpadlo pět přáteláků – polské Jastrzebie, Poruba, Jihlava a dvakrát Trenčín. Ze seznamu všech přípravných zápasů je to už velká porce. Proto jsme rádi, že přijeli kluci z Frýdku a mohli jsme si zahrát takto kvalitní zápas. Situace ve sportu se s ohledem na různá nařízení mění. Doufáme, že se to začne uklidňovat a nebude se kolem toho vyvolávat velká hysterie.

Odehrané v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno