Za nulu jsem slíbil prase, bude zabijačka, hlásí po úspěšném návratu Plšek

Pavel Tajzler • 15.02.2014

Celých osmnáct utkání musel čekat Lukáš Plšek na svou další šanci v soutěžním zápase. Naposledy se mezi tři tyče postavil 30. listopadu loňského roku v neúspěšném domácím představení s Orlovou. „Jsem strašně rád, že jsem si mohl zase zachytat,“ říká upřímně muž, který v letošní sezóně kryje záda ve fantastické formě chytajícímu Hromadovi. Jeho návrat na led byl excelentní. Pochytal všechny pokusy soupeře a svůj tým podržel několika skvělými zákroky. „Ze začátku mě něco trefilo, “ tvrdí až s přílišnou skromností borec s pětatřicítkou na dresu.

Lukáši, jak byste zhodnotil dnešní zapas?
„Dobře jsme zvládli systém, který hrajeme od doby, co přišel k mužstvu Jirka Weintritt. Dnes jsme jej dodržovali úplně excelentně na rozdíl od klání ve Frýdku. Duel jsme měli pod kontrolou od začátku do konce.“

Opava sem přijela jako třetí tým tabulky, ale nakonec z toho bylo docela snadné vítězství, souhlasíte?
„Opava hraje za ty roky ve druhé lize pořád stejně. Hrají dobrý hokej ze zadu, na brejky. Mají zkušené hráče, ale v této sérii jsme porazili Prostějov i Porubu. Máme lauf a ani Frýdek nám to nepokazil, když jsme tam prohráli. Dnes jsme se opět zvedli a doufám, že rozjedeme novou šňůru. Teď se pokusíme o zázrak v Prostějově a udržet se v první čtyřce.“

Kde se podle Vás utkání zlomilo?
„Asi v přesilovce pět na tři, kterou měl Slezan na začátku utkání. Kdyby se dostali do vedení, tak by se to asi těžko obracelo, protože velice dobře brání. Naopak my jsme svoji dvojnásobnou přesilovku využili a to byl podle mě klíčový okamžik pro další vývoj.“

Po delší době jste se objevil v brance a hned z toho bylo čisté konto. Převládá u Vás spokojenost s výkonem, co jste předvedl?
„Kluci mi hodně pomohli a já se cítil dobře už od rána. Ze začátku mě něco trefilo, což bylo povzbuzující do dalších momentů. Jsem strašně rád, že jsem si mohl zase zachytat. Takovou pauzu pamatuji naposledy někdy v žáčcích. Těžce jsem to nesl a nesu pořád, když nechytám. Starý trenér sázel na Hroudu, který se rozchytal do famózní formy. Všichni vidí, že už mu začíná být tahle liga malá a měl by zkusit štěstí někde výš. Nicméně trenéři nás chtějí mít rozchytané před play-off oba dva. Takový byl plán už před Frýdkem, že nastoupím proti Opavě a zřejmě i v Prostějově. Péťa si pak dá poslední zápas s Břeclaví.“

Bude Vás vychytaná nula něco stát?
„Klukům jsem asi před týdnem, když jsem se dozvěděl že budu chytat řekl, že pokud to bude nula, tak dám prase. Už mi to samozřejmě připomínají. Máme dvě stě korun prémie za vyhrané utkání a prase mě bude stát asi pět tisíc, ale nevadí mi to. Klukům to dám rád, protože máme skvělou partu a jsem vděčný zato, že můžu být součástí týmu.“

Vraťme se k duelu ve Frýdku. Proč se nepodařilo protáhnout vítěznou šňůru?
„Frýdek na nás umí dlouhodobě. Letos nám vzal dvanáct bodů. Mají zkušeného Ivana s Ovšákem, a ti dva nás vždy porazí. Většinu zápasu čekají na šanci a v momentě, kdy jí dostanou, tak se nemýlí. Jsou mančafty, které nám nesedí a Frýdek je určitě jedním z nich.“

Mezi lidmi se hodně diskutuje o startu Marka Ivana v zápase, jelikož v tu dobu měl již potvrzený transfer do Senice. Můžete fanouškům nastínit jak to vlastně bylo?
„Vůbec nevím, jak to je, protože přestupy jsou do konce ledna. Nevím jak to bylo domluvené, ale ve Frýdku určitě nejsou žádní blbci, aby nasadili hráče co nemůže hrát. Myslím, že to měli nějak zajištěné. Určitě by neriskovali kontumaci. Neznám tyhle pravidla dopodrobna, ale myslím si, že hrát mohl.“

Do konce sezóny zbývají už jen dva zápasy a vysněné čtvrté místo máte ve svých rukou..
„Je to tak. Dívali jsme se na los a máme asi nejtěžší soupeře oproti našim přímým konkurentům. Jdeme ale zápas od zápasu a v Prostějove se určitě pokusíme urvat nějaké body.“

Máte osobně nějaký tým, který byste si přál do vyřazovací části a nebo naopak nepřál?
„Já bych chtěl jít do play-off ze čtvrtého místa a zahrát si s Hodonínem, Je to atraktivní soupeř i pro diváky, kteří mě, musím říct, dnes zklamali, protože začali fandit až tři minuty před koncem za rozhodnutého stavu. Do té doby vůbec nevím, že tady někdo byl a je to škoda po minulé fantastické atmosféře s Valmezem a Přerovem. Jménem celé kabiny můžu říct, že dnes to bylo slabé. Těžce to neseme, když máme takovou fazónu. Z dvanácti zápasu jsme jedenáct vyhráli. Pak příjdeme na zápas, kde je tisíc ospalých lidí a někteří ani nefandí. Samozřejmě jsme rádi i zato. Tisícovka je ve druhé lize strašně moc, ale čekali jsme víc. Na Vsetín patří určitě více než tisíc lidí. “

Ve středu Vás čeká lídr tabulky, který je obzvláště doma velice silný. Jak se na něho nejlépe připravit?
„Na Prostějov se moc připravit nedá. U nich to bude velice těžké, ale budeme hrát ze zadu, bránit střední pásmo, tak jak to teď hrajeme. Budeme na ně čekat a snažit se dát z brejku nějaký gól. Pojedeme tam v klidu, aby jsme neměli svázané nohy z toho, že musíme vyhrát, aby jsme byli ve čtverce. Navíc letos hrajeme dobře i venku, takže si to tam jedeme užít.“