Vsetínský dorost se v následujícím týdnu střetne se třemi soupeři

Anna Pavlína Sedláčková • 09.01.2022

Na vsetínský dorost v tomto týdnu čekají dohromady tři utkání. Nejprve odehraje odložený zápas s Přerovem, ve čtvrtek se střetne s Havířovem a v sobotu vyzve Porubu. Vsetínský dorost se v tabulce nachází na nepříznivém pátém místě s dvaceti body.

Vsetínští dorostenci za sebou mají neúspěšný týden. V prvním utkání v novém roce se na domácím ledě setkali s Olomoucí, ta vedla již od první třetiny. Ve druhé periodě soupeř ze severu Moravy přidal ještě jeden gól, po němž se poprvé prosadil Koláček. Vsetínský útočník se pak prosadil ještě v poslední minutě utkání, ale to na vítězství nestačilo. Druhým protivníkem vsetínského dorostu byl Šumperk, kterému se podařilo otevřít skóre již v první minutě utkání. Vsetínský celek se prosadil pouze dvakrát ve druhé třetině, zatímco Šumperk nasázel do vsetínské brány celkem 5 gólů.

Zápas: 11. 1. Přerov – Vsetín 18:00

Vzájemné zápasy v sezoně:
14. 10. 2021 Přerov – Vsetín 7:3 (2:1, 3:1, 2:1)
Soupeř se dostal do vedení už v první periodě, a to držel až do konce. Postupně navyšoval své vedení a Vsetínu se povedlo v každé části vstřelit pouze jednu branku. Na bodový zisk to nestačilo.
25. 11. 2021 Vsetín – Přerov 2:7 (0:0, 2:2, 0:5)
První třetina zápasu byla bezbranková, ve druhé oba týmy vstřelily dva góly. Ve třetí třetině se však Přerov rozjel a nastaly doslova gólové hody. Vsetínu nadělil pět branek a odvezl si body.

V prvním utkání minulého týdne se Přerov nejprve utkal s Porubou. V tomto utkání se dostal do dvoubrankového vedení, ve druhé třetině však došlo na vyrovnání a třetí třetina rozhodla o vítězi zápasu, kterým se stala Poruba. Druhý duel se odehrál na ledě Havířova, který se Přerovu podařilo gólově přestřílet 5:1. Mezi Vsetínem a Přerovem je nyní v tabulce rozdíl osmnácti bodů. Odložené utkání se odehraje na ledě Přerova.

Zápas: 13. 1. Vsetín – Havířov 19:15

Vzájemné zápasy v sezoně:
11. 9. 2021 Vsetín – Havířov 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Havířov na ledě Vsetína dvěma rychlými brankami ve druhé třetině odskočil na dvoubrankový rozdíl, i když se předtím vedlo spíše domácím. Valaši už na vyrovnání nestačili, problém měli hlavně se zakončením.
16. 10. 2021 Havířov – Vsetín 2:5 (0:0, 1:1, 1:4)
Druhý vzájemný zápas dopadl úplně opačně, ale přesto stejně. Jako první se totiž dostali do vedení domácí a hosté předvedli rychlý obrat v podobě čtyřech gólů během čtyř minut ve třetí třetině.
4. 12. 2021 Havířov – Vsetín 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Vsetín se na led Havířova vypravil v oslabené sestavě. Havířovu se tak podařilo prosadit celkem čtyřikrát a z ledu odejít bez inkasované branky.

Havířov se v předešlém týdnu utkal s Šumperkem, který se dostal do vedení již na počátku první třetiny. Ve třetí periodě bylo dvakrát na chvíli vyrovnáno, Draci se však ani jednou nevzdali a Havířov tak dokonce utkání ještě dvakrát inkasoval. Ani v utkání proti Přerovu se Havířovským nepoštěstilo, jejich soupeř se dostal do vedení již v první třetině a ani jednou z něj polevil. Havířov a Vsetín dělí v tabulce pouze jedna příčka s rozdílem čtyř bodů a utkání mezi celky bývají vyrovnané, očekáváme tak zajímavé utkání.

Zápas 15. 1. Poruba – Vsetín 12:15

Vzájemné zápasy v sezoně:
18. 9. 2021 Poruba – Vsetín 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)
Utkání bylo vyrovnané až do třetí třetiny. Vsacané se vždy dostali do vedení, ale soupeř rychle srovnal. Pak už vzal zápas do svých rukou a Vsetín už se nedokázal prosadit.
23. 10. 2021 Vsetín – Poruba 5:4 (2:2, 0:1, 3:1)
Duel nabídl mnoho branek, ale rozhodla až třetí třetina. V té Valaši srovnali a vytvořili si dvoubrankový náskok. Ostravský celek ještě v závěru snížil, ale Vsetínští nakonec zvítězili s jednobrankovým náskokem.
9. 12. 2021 Vsetín – Poruba 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Vsetínští a Porubští dorostenci hráli nejprve vyrovnaně. O konečném výsledku utkání tak rozhodly dvě minuty ve třetí třetině, v nichž se Vsetínští dostali do dvougólového vedení.

Poruba nejprve stanula proti Přerovu, s kterým v úvodu prohrávala o dva góly, ve druhé třetina však přišel zvrat a bylo vyrovnáno. Nakonec se Porubským podařilo prosadit a získat tak tři body do tabulky. Druhým soupeřem byla Ostravanům Olomouc. S tou se jim již tak moc nezadařilo, protože se jim podařilo prosadit pouze dvakrát, zatímco od svého soupeře inkasovali dohromady 5 gólů. I v případě Poruby je bodový rozdíl se Vsetínem velmi nízký, a to pouhé dva body.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Konečný – Kučný, Šedlbauer, Kotrla, Herman – Ürge, Koláček, Juráň, Vaněk, Kovář, Budín, Frolo, Pejchal, Raušer.
Přerov: Vojtek – Škňouřil, David Svozil, Janek, Harásek, Nášel – Galnor, M. Hanák, J. Hanák, Paska, Kolařík, Toman, Dobša, Kuchta, Šindler, Svoboda.
Havířov: Maňásek – Lička, Valouch, Zielinski, Maršálek, Jurček, Pilíšek, Vadovič – Karas, Ungr, Kubečka, Middleton, Hansel, Jelének, Jung, Daniel Svozil, Loza, Toma.
Poruba: Chylík – Jeřábek, Kalužík, Kršík, Glos, Michalčík, Pavlíček – Stasiuk, Sobol, Konečný, Vendelín, Moravec, Šrubař, Wardas, Vehovský.

Lídři kanadského bodování Bodující mezi obránci Gólmanská jednička Postavení v tabulce
Vsetín Matěj Juráň (6+10) Matěj Šedlbauer (1+10) Martin Konečný (91,77%) 5. (20 b.)
Přerov Tobiáš Kuchta (11+18) David Svozil (5+18) Vojtěch Ryšavý (89,36%) 2. (38 b.)
Havířov Adam Middleton (8+5) Aleš Zielinski (3+5) Tomáš Maňásek (89,84%) 6. (16 b.)
Poruba David Moravec (11+18) Štěpán Kršík (1+6) Jakub Chylík (90,64%) 4. (22 b.)