Vstupenky online

Vsetín poprvé před sezonou trénoval na ledě

Filip Bazala, Kristýna Zigmundová • 24.07.2017

Poslední roky byli hráči zvyklí nastupovat na led až v srpnu, ale s vyšší soutěží přichází i vyšší nároky. Vsetínské áčko tak naskočilo na led už v pondělí 24.7. podobně jako spousty dalších prvoligových či extraligových týmů. Hráči se rozdělili na dvě poloviny, které se postupně vystřídali jak na ledě, tak i v tělocvičně. Trenérům Lubošovi Jenáčkovi a Jiřímu Dopitovi by se během přípravy mělo na ledě představit celkem 34 hráčů, včetně vybraných ze staršího dorostu či hráčů na zkoušku. Jejich seznam si můžete prohlédnout níže.

Odpolední tréninky budeme hrát proti sobě, přibližuje Luboš Jenáček

Jak hodnotíte první trénink?
Tak ty první tréninky jsou každý rok stejné. Kluci mají většinou novou výstroj, brusle, takže je to hlavně o tom si ty brusle prošlápnout, nějakým způsobem se seznámit s ledem. Ještě to nebylo v nějakém zběsilém tempu, ale samozřejmě chceme od kluků hned na začátku, aby měli dobý přístup, aby ty věci dělali, tak jak mají a myslím si, že dnešní trénink měl slušnou úroveň. Samozřejmě led není ještě 100 %, takže tam bylo i pár karambolů, pádů, ale i třeba hůř nabroušených bruslí. To k tomu samozřejmě patří, ale osobně si myslím, že každý další trénink to bude lepší a lepší.


Je někdo, kdo se prvního tréninku neúčastnil?
V podstatě jsme zatím kompletní. Je tady i pár kluků na zkoušku a zítra se k nám připojí i dva starší dorostenci, ale jinak ten kádr zatím čítá 26-27 hráčů. Na odpolední tréninky, kdy chceme hrát proti sobě, tak chceme, aby byly tři a tři pětky, takže zhruba 30 hráčů, takže se k nám přidají i nějací starší dorostenci.


Jsou ještě nějací hráči v jednání?
Tak ty nabídky se objevují neustále. Samozřejmě pokud by se objevil pro nás někdo zajímavý, tak by se o tom určitě jednalo. Ten kádr se může v první lize upravovat a doplňovat až do konce ledna. Naše filozofie ale spočívá v tom, že kdo bude chtít s námi jít, pracovat a nějakým způsobem být v té přípravě poctivý a ukáže nějakou kvalitu na ledě, tak s námi půjde dál, a kdo by s tím měl problém, nechtěl by pracovat tak, jak si my představujeme, tak by tady asi musel skončit a místo něj by nastoupil někdo jiný.

Hráči připravující se na ledě s A-týmem:

Brankáři: Luboš Horčička, Michal Šurý, Daniel Bechný.
Obránci: Tomáš Frolo, Filip Dundáček, Radim Ostrčil, Ondřej Holomek, Jakub Teper, Martin Janáček, Michal Hryciow, Jiří Weintritt, Michal Žák (zkouška), Tom Ondračka (SD), Martin Lašák (SD).
Útočníci: Martin Podešva, Radim Kucharczyk, Radim Hruška, Lukáš Finsterle, Vojtěch Šilhavý, René Kajaba, Tomáš Vávra, Ondřej Slováček, Dominik Pokorný, David Vítek, Adam Hořanský, David Březina (zkouška), Ondřej Švaňhal (zkouška), Adam Rufer (zkouška), Jiří Karafiát (zkouška), Dominik Tobola (zkouška), Jakub Vrána (zkouška), Michal Matiaško (SD), Roman Půček (SD), Daniel Klimek (SD).

Fotogalerie z prvního tréninku:

pondělí 24.7.2017


banner pod článkem
×
Dnes v 13:15 | Dor.
HC RT TORAX Poruba 2011
VHK ROBE Vsetín