Vsetín hraje poprvé venku, přiveze body z Poruby?

Jan Tajzler • 20.09.2013

Nová sezona začíná nabírat tempo a již v sobotu bude na programu 3. kolo druholigové soutěže. Vsetínské hokejisty čeká první vystoupení mimo domácí stadion a bude to na ledě, kde jim skončila loňska sezona. Valaši míří do Ostravy, kde v sobotu odpoledne vyzvou místní celek RT Torax Poruba. Utkání startuje v 17:00 a připravujeme z něj online přenos.

Celek RT Torax Poruba se stal osudným vsetínským hokejistům v loňském čtvrtfinále play off. Původně nejvyrovnanější série zvrátila všechny předpoklady a ostravský celek pod taktovkou Tomáše Sršně dokázal Vsetínu vystavit stopku v nejkratším možném termínu, když zelenožluté smetl 3:0 na zápasy. Postup mezi elitní čtveřici se mužstvu z Lapače nepovedl. Nová sezona však s sebou přináší i nové výzvy.

Bilance Poruby: 1 výhra, 1 porážka

Po dvou odehraných kolech mají Ostravané vyrovnanou bilanci. Nejprve hostili v domácí premiéře ambiciózní Prostějov, kterému však podlehli 3:6. Hosté z Hané nebyli sice v úvodu tolik aktivní, ale postupem času si dokázali vypracovat jednoznačný náskok 5:0. Poruba stihla pouze korigovat a utkání nakonec skončilo poměrně jasně ve prospěch hanáckého celku.

Další utkání zavedlo Porubu na půdu jihomoravské Břeclavi. Zde už se Ostravanům dařilo a v první třetině rozvlnili síť soupeře celkem třikrát, Poruba přidala branku ještě v prostřední části a celkově přehrála Břeclav poměrem 4:2.

Stejně jako loni, i letos se v porubském celku spoléhají na zkušenosti Luďka Krayzela, kterého doplňuje dravé mladí ostravských borců. V brankovišti jistí Porubu velezkušený Radek Tihlář. V Ostravě mají na zelenožluté příjemné vzpomínky, vždyť právě přes Vsetín se svěřenci trenéra Sršně dokázali probojovat do semifinále play off, v němž dokázali hodně potrápit pozdějšího vítěze z Havířova. Dá se očekávat, že Poruba bude letos opět silná, ale jak ve čtvrtečním rozhovoru zmínil Robin Ševčík, soutěž bude letos mimořádně vyrovnaná a žádná kalkulace s výsledky nepřipadá v úvahu. Nechejme se tedy překvapit, jak sobotní duel v Porubě dopadne.

VHK Vsetín chce lepší venkovní bilanci než loni

Vsetín zahájil sezonu dvěma zápasy na domácím ledě, z nichž dokázali zelenožlutí vytěžit čtyři body. V 1. kole se Vsetín střetl s nováčkem soutěže z Orlové, Valaši se však s houževnatým soupeřem dlouho trápili a po první dvacetiminutovce prohrávali rozdílem jedné branky. Zlom nastal v prostřední části, kdy se vsetínským podařilo během jediné minuty zvrátit vývoj utkání a Slezanům dokázali nastřílet šest branek, Orlová dokázala v závěru už pouze korigovat na konečných 6:2 pro valašský celek.

Druhé představení nabídlo střetnutí Vsetína s Technikou Brno. Účastník loňské baráže o 1. ligu na Lapači představil svou údernou formaci, která má jihomoravský celek táhnout za brány play off, je pravda, že formace ve složení Česnek – Fadrný – Jurča dělala vsetínským problémy pokaždé, když se objevila na ledové ploše. Technika se dostala do vedení, ale Vsetín držel se svým sokem krok a utkání dospělo až do samostatných nájezdů, kde ovšem své umění předvedli tři stoprocentní střelci Techniky konkrétně Fadrný, Česnek a Zábranský. Za Valachy se prosadil pouze Martin Ambruz, a Technici si tak připsali bonusový bod.

Vsetín se v letní přípravě na ledě soupeřů trápil, ale v nové sezoně se chce trenér Jakubík i celý tým polepšit a vozit body pravidelně i z ledu soupeřů. Vsetínští se však musí v Porubě obejít bez bratrského dua Vrbových, kteří v sobotu zřejmě nebudou k dispozici z rodinných důvodů. Vsetínu mimo jiné budou i nadále chybět obránci Juraj Tichý s Danielem Tesaříkem a počítat se nedá také s Filipem Okuliarem. Z důvodu absence dvou obránců se dá také kalkulovat s faktem, že Robin Ševčík si znovu zkusí zahrát v defenzivních řadách, dle trenéra Jakubíka se totiž jedná o nejvhodnější alternativu jak zalepit případné absence v obraně.

Zda se podaří Vsetínu započít venkovní bilanci vítězně, můžete sledovat v sobotu 21.září na zimním stadionu v Porubě a nebo máte možnost sledovat utkání i formou online přenosu, repríza loňského čtvrtfinále startuje v 17:00.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Hromada – Farda, Vrba F., Vrba L., Vodák, Žák, Báchor – Mikšovský, Vaněk, Ambruz - Kajaba, Kubo, Hruška P. - Hruška O., Ševčík, Vítek - Janeba, Podešva, Štrbík.

Poruba: Tihlář – Javín, Prokop L., Slavík, Šindelář, Wolf, Vajda – Krayzel, Buček, Pavlačka, Chaloupka, Seidler, Vaněk, Zachar, Vrána, Zuber, Piják.