Vstupenky online

Valaši trénovali pod dohledem NIX

Redakce • 04.06.2021

Letní příprava je důležitou součástí hokejové sezony. Vsetínští hráči před nástupem na ledovou plochu nabírají kondici, kterou budou využívat po celou sezonu. Své poznatky a zkušenosti k tréninku jim přijeli předat odborníci z Centra zdravého pohybu NIX. „Právě u hokejistů je důležité, aby byli zdraví a mohli být výkonní. Tím, že mají jednostranné zatížení těla, potřebují dělat kompenzační a stabilizační cvičení,“ říká kouč Roman Alexa.

Můžete představit váš projekt?
Náš projekt se jmenuje Centrum zdravého pohybu NIX. Fungujeme ve Znojmě, kde mimo jiné také pomáháme tamnímu hokejovému klubu. Jde o skloubení kondiční stránky s fyzioterapií. Naším cílem je prevence vzniku zranění v kombinaci s maximálním výkonem. U sportovců je důležité, aby si uvědomovali, že tělo je může živit, a hlavně je nosit celý život. Musí se o své tělo starat, aby je předčasně nezradilo.

Co byste poradili začínajícím hokejistům?
U dětí je podstatný všeobecný pohybový rozvoj. Je to hrozně důležité pro vývoj těla dítěte. Je třeba se naučit veškeré pohybové dovednosti ať už k hokeji nebo k jiným sportům. Jako kompenzaci pohybu u hokejistů můžeme doporučit plavání nebo jakákoliv hra, ať už je to fotbal, nohejbal nebo tenis. Je toho mnoho.

Je možné vás nějak kontaktovat nebo sledovat?
Kdyby měl někdo zájem, nalezne nás na Facebooku nebo Instagramu #czp_NIX. Máme i YouTube kanál, kde lidé mohou najít naše videa z praxe. Budeme postupně přidávat i videa s radami, které by mohly dotyčným pomoct.