Vstupenky online

Trenéru Hlobilovi chybí jedenáct hráčů, přesto nebyl s výkonem proti Opavě spokojen

Václav Trávníček • 28.09.2008

V s e t í n – V utkání proti Opavě nevyšlo Vsetínu takřka nic, na co svěřenci kouče Viktora Hlobila sáhli – sedm inkasovaných branek je toho dokladem. Co je horší, trenérský tandem Hlobil – Plachtovič čítá nebývalé ztráty na hráčích: Dnes na marodku přibyl obránce Černý, který si natáhl tříslo a nedohrál. Zařadil se tak k Pšejovi (žloutenka) a Rajnohovi (poraněné rameno), kteří už v lazaretu figurují. Trenéři nemohou počítat ani s výpomocí juniorských obránců: Farda má poraněný meniskus, Kapr onemocněl chřipkou, Sznapku trápí poraněné vazy v koleni. V útoku tým postrádá Gergelu (operace menisku) a Mikeše s Kořístkou (problémy s transferkartou). Ašer hrál dnes s teplotou, Filip Čech zase stabilně nastupuje za Zlín.

Kouč Hlobil tak měl po utkání těžkou hlavu. Napůl z divokého výsledku, napůl z nebývalé marodky. „Takový zápas se mi těžko hodnotí. Na začátku jsme měli dvě přesilovky, které jsme měli proměnit, ale nestalo se tak. Hra se nám zbortila jako domeček z karet, některé góly jsme si nafackovali sami. Nehráli jsme dobře ani dopředu, ani dozadu, byla to opravdu hrůza a děs,“ zlobil se.

Je to náhoda, že se utkání proti Opavě zlomilo opět ve druhé třetině?
Nedovedu si to vysvětlit. Chyby, které jsme dělali, musel soupeř zákonitě potrestat. Kdyby ne, museli by to být hráči opravdu jiné úrovně. Vzadu jsme měli obrovské díry, vyráběli jsme chyby, které jsme dřív nedělali. A když ano, pak v menším množství. Dnes to ale dolehlo obrovským způsobem na celý mančaft. Pochválit mohu pouze dva juniory, kteří do utkání nastoupili a neztratili se, a Pepu Štrauba. Ten mladým ukázal, jak se bojuje.

Mluvil jste o dírách v obraně. Máte na mysli určitě beka Černáka, který byl u tří inkasovaných branek…
Promiňte, k tomu se nechci vyjadřovat.

Do utkání pak naskočil nový obránce, junior Petr Štindl. Přesvědčil vás ve své ligové premiéře?
Ano, on i další junior Surovčík hráli parádně. Bruslili a přistupovali rychle k soupeři, což naši hráči jinak nedělali. Lítali jsme tam jak na holi. Před zápasem jsme věděli, že Opava dobře bruslí a připravovali jsme se na to. Bohužel si někteří hráči nedají říct.

Určitě velmi postrádáte beka Rajnohu. Jak vypadá situace s jeho zraněním?
Má pořád problémy s ramenem. Hráči, kteří stojí na střídačce ve druhé řadě v civilu, nám momentálně velice chybí. Jejich absence je na mužstvu cítit, někteří hráči totiž asi hrát nemůžou.

Co uděláte proto, aby se dnešní výkon neopakoval?
Musíme si sednout a vyříkat si to, protože takhle to dál nejde. Samozřejmě že dneska to byl jeden zápas, který se nám bohužel podařilo odehrát mizerně, ale to se rozhodně nesmí opakovat. Vsetínský fanoušek si určitě nezaslouží to, co jsme dneska předvedli.

Máte náročný program, už ve středu zajíždíte do Nového Jičína. Dá se mužstvo do té doby do pořádku?
Uvidíme, co bude. Tento týden jsme totiž trénovali netrénovali. Někteří hráči byli nakřáplí a přesto dnes museli přijít, abychom mohli utkání nějak odehrát. Třeba Kuba Ašer. Michal Černý si zase natáhl tříslo a utkání ani nedohrál. V pátek nás trénovalo dvanáct, v sobotu patnáct, ale to včetně hráčů, kteří momentálně hrát nemůžou. Lepíme to teď jak můžeme, junioři navíc hrají ještě svoji soutěž…

Jak vypadá situace kolem Filipa Čecha?
Filip hraje za Zlín ve třetí pětce, takže se nedá očekávat, že by nám jej půjčili. Dnes třeba hrál extraligové utkání a v úterý bude hrát také. Takže nemůžeme spoléhat na to, že by jej Zlín uvolnil na středeční zápas v Novém Jičíně.

Takže určitě budete souhlasit s tvrzením, že by tým potřeboval posílit – a to především do obrany.
Určitě, ale také do útoku. Dnes jsme si tolik šancí nevytvořili, ale třeba s Uničovem nebo ve Žďáru nad Sázavou jsme ztroskotali na tom, že jsme navzdory tlaku neproměnili šance. Dnes jsme ale selhali ve všem, i ve hře dozadu.

banner pod článkem