Takhle dobrý výsledek jsme nečekali, říká po zápase s Třincem deváťák Vlk

Hana Skupinová • 14.12.2022

Sobotní zápas proti Kometě se deváťákům nepovedl a prohráli o čtyři branky. V úterní dohrávce ale opět ukázali, že hrát umí. Porazili vedoucí Třinec, a to hned 4:0. Filip Vlk za Vsetín hraje od srpna a stihl už i jeden zápas za dorost, v kterém dvakrát skóroval. Proti lídrovi nadstavbové skupiny 13 si připsal jednu asistenci a podělil se o své dojmy po vydařeném zápase.

Filipe, jak jste spokojený s výsledkem zápasu proti Třinci?
Dnešní zápas se nám povedl, hráli jsme opravdu dobře. Všichni jsme plnili to, co jsme měli, a nechali jsme na ledě všechno.

V čem byl tento zápas jiný než poslední utkání se Třincem, které jste prohráli 2:4?
Byl to úplně jiný zápas. Chyběli nám nějací hráči a přišlo mi, že v Třinci jsme si nebyli tak jistí. Nehráli jsme tak, jak jsme měli, a podle toho to taky dopadlo.

Očekávali jste, že zápas vyhrajete?
Věřili jsme, že vyhrajeme, ale až takto dobrý výsledek jsme nečekali. Hodně jsme trénovali a celý tým je opravdu spokojený s tím, jak zápas dopadl.

Jak hodnotíte svůj výkon v zápase?
V dnešním utkání jsem hrál na dva centry s Lukášem Vinklárkem a připsal jsem si jednu asistenci. V zápase jsem hodně bojoval, takže osobně jsem se svým výkonem velmi spokojený.

Dodala vám výhra sebevědomí?
Myslím, že určitě ano, ale budeme stále makat, abychom takové výkony podávali i v dalších zápasech.

V sobotu jste ovšem prohráli s Kometou. Čím to bylo?
Kometa na nás byla opravdu dobře připravená a my jsme nehráli, jak jsme měli. Neukázali jsme takovou hru jako dneska proti Třinci.

Patří vám čtvrté místo tabulky, co na to říkáte?
Myslím si, že bychom mohli být výš, třeba na druhém místě. Ale ještě bude dost zápasů, abychom to vytáhli nahoru. Určitě do toho dáme všechno.

A jak jste zatím spokojený se svými výkony?
Mé výkony se teď hodně zlepšují. Když jsem do Vsetína přišel, tak byly slabší, ale postupem času se zlepšuji.

Přiblížil byste nějak svůj příchod na Vsetín?
Hokej hraju odmalička, začínal jsem v Uherském Ostrohu a na Vsetíně hraju od srpna letošního roku. Je to tady úplně jiné, ale jsem spokojený a rád, že jsem sem přestoupil.