Vstupenky online

Spasí neproduktivní vsetínský útok Jestřáb Lukáš Říha?

Aleš Koňařík • 02.12.2006

V s e t í n – Po předčasné mikulášské nadílce, kterou si vsetínští hokejisté přivezli z Karlových Varů, přijíždí na vsetínský led soupeř z Třince. Oceláři byli také v minulém kole velmi štědří vůči svým fanouškům, které sedmkrát rozjásali trefami do znojemské sítě. Zoufale neproduktivní Valaši si o takových dárcích mohou nechávat jen zdát. Statistika z posledních čtyř kol hovoří jasnou řečí 4 zápasy, 4 porážky a skóre 4:19. K pozvednutí vsetínského útočného praporu by v neděli mohl dopomoci start nejproduktivnějšího hráče 1. ligy, prostějovského útočníka Lukáše Říhy.

Třinec se momentálně drží přesně ve středu tabulky, v posledních třech kolech navíc získal skalpy vedoucích týmů extraligy. Po vítězství nad Českými Budějovicemi (2:1) dokázal jako vůbec první tým v základní části zvítězit na ledě liberecké Tipsport Arény. Ocelářům k tomu navíc stačila jediná branka, která padla už v první minutě. Povzbuzen těmito úspěchy smetl Třinec na svém ledě ospalé Orly ze Znojma v poměru 7:2.

Ve vyrovnaném kádru Třince lehce vyčnívají Jan Peterek (13+11) a Jiří Polanský (9+13). Oceláři před nedávnem dali vale bývalému vsetínskému brankář Radovanu Bieglovi, jenž nyní hájí barvy Prostějova. Na postu jedničky se tak uvelebil věčný náhradník Martin Vojtek.

Obrat, který se už nikdy neopakoval

Duel 4. kola přinesl na Lapači jedno z letošních nejdramatičtějších hokejových představení, ve kterém domácí tým dokázal během šesti minut smazat tříbrankovou ztrátu a nakonec nad Třincem triumfovat v nájezdech. V Třinci šlo pro změnu od začátku do konce o jednoznačnou záležitost domácích.

Vsetínská hokejová a.s. - HC Oceláři Třinec 5:4sn (1:2, 0:1, 3:1)
Branky:
1. Grill (Demel), 54. Dubec (Rob), 56. Demel (Stantien), 60. Stantien (Hrabal), rozhodující sam. nájezd Demel - 6. Razingar, 20. Polanský (Bartoň), 38. Martynek, 45. Skořepa (Výtisk).

HC Oceláři Třinec - Vsetínská hokejová a.s. 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Branky:
4. Polanský (Kudrna), 37. Skořepa (Pácal), 53. Martynek (Pácal), 55. Martynek (Hašek), 60. Martynek (Korhoň) - 43. Demel (Grill).

Sestavy v posledním kole:

Třinec: Vojtek - Kroupa, Frolo, D. Seman, Pácal, Tesařík, Výtisk, Kundrátek - Korhoň, Polanský, Tomas - Vůjtek, Peterek, Martynek - Steber, Štefanka, Skořepa - J. Daneček ml., Kolusz, Vrba.

Vsetín: Vehviläinen Vehviläinen (21. - 52. Štefl) - Kučný, Šmach, Horák, Ostrčil, Balčík, Bolf, od 21. navíc Bobček - D. Květoň, Stantien, Demel - Rob, Sabol, Dubec - Grill, Berzinš, Sakrajda - od 21. navíc Kraus a Hrňa

banner pod článkem