Rozhodnutí DK ČSLH: Vsetín bude platit pokutu za vhození předmětu na led a pokřiky fanoušků

Redakce • 24.01.2020

VHK ROBE Vsetín bude platit pokutu v souhrnné výši 15 tisíc korun za rasistické pokřiky fanoušků, ke kterým mělo dojít v domácím utkání s Porubou 28. prosince 2019, a vhození předmětu na led v duelu s Českými Budějovicemi 18. ledna 2020. Rozhodla o tom Disciplinární komise ČSLH. Přinášíme celé znění rozhodnutí a vyjádření vedení klubu k celé situaci.

Plné znění rozhodnutí DK ČSLH si můžete přečíst zdezde.

Vyjádření vedení VHK ROBE Vsetín:

Velmi si vážíme toho, že se nám v této sezoně doposud vyhýbaly finanční pokuty disciplinární komise za chování našich diváků při utkáních Chance ligy. Nyní jsme obdrželi dvě pokuty v celkové výši 15 000 Kč za vhození zapalovače při utkání s Českými Budějovicemi na led a za rasistické pokřiky na hráče hostí při utkání s Porubou. Vedení Českého hokeje již druhou sezonu avizuje, že takovéto prohřešky bude nekompromisně trestat, tudíž se nemáme čím obhájit a nemůžeme čekat žádného prominutí trestu. A navíc asi všichni naši hokejoví příznivci vnímají, že v této době se náš klub netěší příliš velké oblibě u vedení Českého hokeje vzhledem k trvajícímu soudnímu sporu ohledně vyloučení našeho klubu z nejvyšší juniorské soutěže. Proto žádáme všechny naše fanoušky, aby byli s námi loajální a vyvarovali se těmto přestupkům, jelikož tím potrestají pouze náš klub, ne tak soupeře či kohokoliv jiného.

Daniel Tobola
jednatel VHK ROBE Vsetín