Prodlouží Vsetín vítěznou šňůru?

Viktor Krus • 31.01.2009

V s e t í n – V neděli přijede do Vsetína celek Žďáru nad Sázavou, jehož výsledky jsou jako na horské dráze. Doma docela úspěšně sbírá body, jenže na venkovních stadiónech již čtyřikrát za sebou prohrál a bude to mít proti skvěle hrajícímu VHK velmi těžké. Ale pozor, letošní dvě vzájemná utkání vyhrál právě podceňovaný Žďár, doma 2:1 po prodloužení a na Lapači 5:3. Valaši poslední tři zápasy vyhráli a nenápadně začínají splétat šňůru neporazitelnosti. Připletou svěřenci Viktora Hlobila další vítězství do šňůry výher? Zápas můžete sledovat v rámci změn stavu od 17 hodin.

Z posledních desíti zápasů byl Žďár pouze čtyřikrát úspěšný, navíc všechny čtyři zápasy venku, hrané v tomto období, prohrál. Skóre z těchto venkovních utkání je až zrak beroucí, 3:26. Poslední duel venku Žďár prohrál na ledě předposlední Břeclavi 0:7, vůbec nejvyšší prohru z poslední doby si pak odvezl z ledu Opavy – 0:9. Vsetín je tedy jasným favoritem, i když v této sezóně Žďáru pokaždé podlehl. VHK poslední tři utkání vyhrál s úctyhodným skóre 15:5, k tomu góly nestřílí pouze jeden nebo dva hráči, ale střídají se prakticky všichni. Nejvíce se ovšem prosazují Podešva, Mikeš, Knebl či Vaněk. Vsetínu se hraje skvěle i díky gólmanovi Lukáši Plškovi, který ostražitě hlídá svou branku. Ještě připomeňme, že po minulé prohře se Ždářem nastartoval Vsetín svou sérii výher, která dosáhla čísla sedm.

I tým, který je až na 12. místě má své tahouny. Jasně prvním hráčem v tabulce týmové produktivity je Jiří Plachý (27+15). Za ním s velkou ztrátou je Martin Sobotka (13+21) a na třetím místě je Jakub Vránek (6+13). Nejproduktivnější obránce Žďáru se jmenuje Aleš Koželuh (6+12). Branku proti vsetínským dělovkám zřejmě bude bránit Vratislav Vajner (89.26%).

Poslední dvě vzájemná utkání:

Žďár nad Sázavou – Vsetín 2:1 pr. ( 0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)

V rámci čtvrtého kola se vypravilo vsetínské A-mužstvo na pomezí Čech a Moravy. Cíl byl jasný - pokusit se tamní kádr Žďáru nad Sázavou okrást o co možná největší počet bodů. Už úvodní třetina však naznačila, že to nebude nic lehkého. První branka zápasu nakonec padla až v 34. minutě, když přihrávku Dítěte zužitkovat domácí útočník Plachý. Hosté z Lapače však dokázali v 49. minutě prostřednictvím Klabačky srovnat krok a do poslední vteřiny tak bylo o co hrát. Základních šedesát minut ale tajenku o vítězi utkání nerozluštilo. Rozhodlo až napínavé prodloužení, za nímž udělal vítěznou tečku žďárský Martin Sobotka.

Vsetín – Žďár nad Sázavou 3:5 (0:2, 3:1, 0:2)

Na vsetínském zimním stadionu zažili diváci gólovou přestřelku. Vsetínští první třetinu prohráli 0:2, ve druhé však dokázali srovnat a zásluhou Josefa Mikeše šli dokonce do vedení 3:2. Přesto jim to nebylo nic platné. Hosté ještě do konce druhé dvacetiminutovky srovnali a ve třetí převzali otěže zápasu. Po závěrečné siréně tak na ukazateli svítilo skóre 3:5. Utkání vyšlo zejména dvěma žďáreckým hokejistům: Pět bodů si připsali Martin Sobotka (2+3) a Jiří Plachý (3+2).