Vstupenky online

Ostrá zkouška před play-off, Valaši míří bojovat o 3. místo do Přerova

Jan Tajzler • 06.03.2020

Nadstavba Chance ligy alias skupina O pořadí v play-off je v cíli. V sobotu se naposledy bude hrát o body do tabulky. Valaši budou v Přerově bojovat o udržení aktuálního 3. místa před dotírajícím Chomutovem. Zelenožlutým stačí v Přerově uhrát remízu, ale s tímto cílem určitě nebudou Vsacané nastupovat do autobusu. Svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka pojedou na Hanou s cílem zvítězit a připravit se na blížící start čtvrtfinále. Utkání v přerovské Meo aréně startuje již v 16:00.

Zubři se vrací do domácího prostředí, kde jsou silní

Přerov má za sebou úspěšnou dlouhodobou fázi sezony, po návratu do druhé nejvyšší soutěže připsali Hanáci nejúspěšnější výsledek, když skončí na 2. místě za suverénním Motorem. Přerov sice od poslední konfrontace na Lapači klopýtal, ale Vsetín zaváhání Zubrů nevyužil. Po sérii tří zápasů na ledě soupeřů přivezl Přerov pětibodový zisk a ve čtvrtfinále se střetne se soupeřem, který vzejde z předkola play-off.

Přerov na domácím ledě skolil Motor 4:2 a pak vyrazil na venkovní minitour. V Havířově Hanáci padli 1:3, aby ztratili také v Litoměřicích, kde prohráli v samostatných nájezdech 4:5. Chuť si mužstvo trenérů Kočary a Grofa napravilo v pražském Edenu, odkud na Hanou putoval tříbodový zisk za vítězství 4:2. Nyní se Přerov vrací do domácího prostředí Meo arény, kde je mimořádně silný, naposledy zde vyšel bodově naprázdno 8. ledna proti Českým Budějovicím.

Zubři se mohli v dlouhodobé fázi sezony opřít o zkušeného tahouna Romana Pšurného (26+26), dá se očekávat, že produktivní bude Pšurný i v play-off. Daří se také Jakubu Navrátilovi (16+30), trio nejproduktivnějších Zubrů uzavírá Radek Číp (12+13). Přerov ovšem umí předvádět kompaktní výkony, jeho síla se tak dá rozložit do všech útočných formací, koneckonců specialistou na Vsetín je třeba Darek Hejcman, jenž se proti Valachům v posledních dvou střetnutích trefil třikrát.

Výbornou má Přerov také defenzívu. Jejími pilířy jsou Jakub Kubeš (9+18) a také velezkušený Jiří Krisl (4+21). Mimořádnou oporu má Přerov v brankovišti, kde úřaduje brněnský odchovanec Lukáš Klimeš, proti Vsetínu letos nikdy nepřipustil inkasování více než dvou branek, úspěšnost zákroků na skvělých 94,32% mluví za vše, stejně tak i průměr inkasovaných branek na zápas 1,61.

Valaši v Přerově zjistí jméno čtvrtfinálového soupeře

Vsetínu se v závěru nadstavby příliš nedaří, na vině může být částečně viróza, která zasáhla kabinu Valachů, určitě je to však nemohoucnost v přesilových hrách, které Vsetínské trápí dlouhodobě. Zelenožlutí momentálně evidují tři porážky v řadě, když postupně podlehli Havířovu 2:5, Porubě 2:3 a naposledy českobudějovickému Motoru 2:5. Vsetínského zavahání využil Chomutov, Piráti jsou na dostřel, na Vsetín ztrácejí pouhý bod a na dálku budou s Valachy bojovat o 3. místo. Podotkneme, že Chomutov hraje zápas v Havířově.

Bez ohledu na úspěch či neúspěch v Přerově, odstartuje Vsetín play-off na domácí půdě ve čtvrtek 19. března. Jméno soupeře je zatím těžké odhadovat, vzhledem k situaci v tabulce připadá v úvahu trio kandidátů. Zda to bude Havířov, Slavia nebo Litoměřice se dozvíme v sobotním podvečeru. Utkání v Přerově startuje v 16:00, fanoušci Vsetína cestují na zápas hromadně vlakem, dá se tedy očekávat, že na Hané bude panovat hustá atmosféra, která k tomuto derby odjakživa patří.

Vzájemné zápasy v letošní sezoně:

Moravské derby mezi Vsetínem a Přerovem přineslo v letošní sezoně celkem pět tuhých bitev. Dvakrát se rozhodovalo až v samostatných nájezdech a vítěz utkání většinou slaví po jednobrankovém rozdílu. Jak jsme již zmínili výše, přerovský brankář Klimeš Vsetínu nepovolil vstřelit více než 2 branky a to i v případě jediného vsetínského vítězství, které se zrodilo na začátku roku 2020. Podaří se Valachům tuto bilanci z letošních derby ještě před startem play-off alespoň vylepšit a vybojovat 3. místo v tabulce? Odpověď přinese sobotní podvečer.

Základní část:

O pořadí v play-off:

Sestavy v minulém kole:

Přerov: Klimeš – Krisl, Kubeš, Weinhold, Zbořil, Šnajnar, Forman – Berger, Pšurný, Dvořák – Moučka, Hejcman, Číp – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Svoboda, Süss, Ryšavý.

Vsetín: Bláha – Slováček (A), Kudělka, Smetana, Hunkes, Jeřábek, Teper, Holomek (C) – Jonák, R. Vlach, Gorčík – Březina, Pechanec, Vítek – Procházka, Kucharczyk, Karafiát – Hořanský, L. Volf.