Opět na výletě: Vsetín vyzve Spartu, pak Karlovy Vary

Aleš Koňařík • 11.01.2005

V s e t í n – Podruhé v sezóně je před Vsetínem série tří venkovních zápasů, která ovšem původně nebyla v plánu. Zatímco zbytek extraligy bude vzhledem k turnaji Super Six odpočívat, vsetínské hokejisty čekají v úterý a v pátek dohrávky na Spartě a v Karlových Varech. Začátek nového roku nezastihl Vsetín v nejlepším rozpoložení a především zbytečná porážka s Jihlavou zkomplikovala snahu Valachů promluvit do závěrečných bojů o play-off.

Sparta se po nedávném úspěchu v podobě finálové účasti na turnaji Spengler Cup opět dotahuje na vedoucí Zlín a pokud by obě její dohrávky dopadly (proti Vsetínu a Jihlavě) dopadly stoprocentně, vyšvihnou se Sparťané opět do čela. Pražané zároveň potřebují doléčit šrámy čtveřic hráčů, kteří do boje proti Vsetínu určitě nezasáhnou: Petr Bříza, Jindřich Kotrla, Jan Melichar a Jan Marek. Vyloučen není návrat Netíka, Olesze a Chabady.

Vsetínští se postupně dávají dohromady po chřipce, která se podepsala především na silovém fondu hráčů. Vyrovnaná bilance posledních zápasů navíc dokazuje, že Vsetín proti Spartě nastupuje docela rád. V listopadu se radoval po výhře 5:2, což pro Spartu až dosud představuje nejvyšší porážku v této sezóně.

Letošní zápasy:

Sparta – Vsetín 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky:
32. Hlaváč (Broš, Pilař), 47. P. Nedvěd (D. Výborný), 48. Pilař (Dobroň, Netík) - 3. Brabenec (Pavliš).

Vsetín – Sparta 5:2 (2:0, 2:0, 1:2) Branky: 20. Gřegořek (Somík), 20. Vak (Demel, Radivojevič), 35. Somík (Klesla), 37. Veselý, 59. Selingr (Radivojevič)- 45. Chabada (Netík), Kotrla (Hlaváč, Majeský).

Pravděpodobné sestavy:

Sparta: Pöpperle - Pilař, Jan Hanzlík, Dobroň, J. Řezníček, Majeský, Richter, od 22. navíc Schnábel - Kratěna, D. Výborný, Hlaváč - Ton, Nedvěd, Kašpařík - Netík, Broš, Sivek - Vrbata.

Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Gýna, Gřegořek, Jaškin, Hrabal Spitzer, Němec (?) - Veselý, Brabenec, Somík - Radivojevič, Hudler, Demel - Selingr, Vak, Vlach.