Ondřej Steiner slaví první zásah. Nalezl střeleckou formu?

Václav Trávníček • 31.10.2005

V s e t í n – Z první branky ve vsetínském dresu se ve včerejším utkání s Plzní radoval útočník Ondřej Steiner. Dvaatřicetiletý forvard zužitkoval Jenáčkův pas a z bezprostřední blízkosti nedal Romanu Málkovi šanci. „Věřím, že jsem si střeleckou formu přivezl z Finska a že se teď budu trefovat i za Vsetín,“ řekl po zápase Steiner, který se před několika dny vrátil ze zkoušek ve Skandinávii.

Nechybělo mnoho a Steiner mohl ve finské Raumě zůstat do konce sezony. Dařilo se mu a chytil se i střelecky. „Trenéři mi řekli, že se mnou byli spokojení. Dal jsem pár gólů a měl i nějaké přihrávky. Ale vyskytly se nějaké administrativní problémy. Přece jen mám nějakou cenu. Tím nemyslím svoji výplatu, ale Finové by museli dát nějaké odstupné a na tom to zřejmě celé ztroskotalo,“ říkal Steiner, jenž krátké skandinávské anabáze rozhodně nelituje. „Vyhovoval mi tamní hokej, který je rychlejší a fyzicky náročnější. Hodně se to řeže, protože ve finské lize působí hodně Kanaďanů. Kromě hokeje se mi líbí i skandinávská příroda. I lidé jsou tam dobří. Prostě – mám to tam rád,“ usmíval se Steiner. Před sezonou přišel do Vsetína ze sousedního Norska, před lety působil také v Plzni. A proti Západočechům včera nastoupil.

Prémie za vítězství však před utkáním nevypisoval. „Já je nevypisuji před zápasem, ale raději až po něm. Když se něco vypisuje dopředu, obvykle to pak dopadne špatně. Ještě to ale s kluky proberu,“ usmíval se šibalsky. Trenéři Kopřiva s Vlachem postavili Steinera do útoku s křídly Pavlem Janků a Martinem Jenáčkem. Jejich formace byla jednou z nejlepších v utkání. „S oběma kluky se mi hraje výborně,“ chválil spoluhráče Ondřej Steiner. „Oba jsou to zkušení hráči. A dneska už naše spolupráce vypadala myslím solidně…“

Podle Steinera rozhodla o výsledku utkání druhá branka Plzně pět vteřin před koncem druhé třetiny. Kdyby Západočeši nesnížili na 3:2, klání by se pravděpodobně vyvíjelo jinak. „Vždycky je špatné, když dostanete gól takovou chviličku před koncem třetiny. Branka do šatny tým vždycky nalomí. I dnes se to potvrdilo,“ smutnil Steiner, podle kterého ale závěry třetin nejdou natrénovat. „Musíme si jen každý zodpovědně hrát svůj post. Tím se takové chyby eliminují. Kdyby každý odehrál to, co má, nemohlo se to stát,“ řekl výmluvně.

Plzeňským se ve třetí části podařilo srovnat a nadějně rozehraný zápas skončil pro Vsetín remízou. Ondřej Steiner z toho ale těžkou hlavu neměl. „Je velká škoda, že se dneska nevyhrálo, ale musíme to brát z té lepší stránky. Dali jsme góly, což se nám zatím nedařilo - dali jsme jeden, maximálně dva góly za zápas. Snad to bude takto pokračovat i nadále.“ Tomu by měla napomoct znovunalezená psychická pohoda mužstva. „Když jsem se vrátil z Finska, postřehl jsem mnoho změn. Kromě nových hráčů přišel jako trenér Rosťa Vlach, dlouholetý výborný a zkušený hráč. Změny tady jsou, ale hlavní je, že už existuje nějaký systém, každý ví, co má hrát. Když ho budeme dodržovat, budeme hrát lépe a lépe,“ věří Ondřej Steiner.