Vstupenky online

O víkendu se na Lapači představí pouze starší dorostenci, juniory a mladší dorost čeká výjezd

Václav Trávníček • 13.01.2011

Junioři míří do Hodonína, mladší dorostenci zase do Ostravy. Kromě žákovských kategorií se tak o víkendu na Lapači představí pouze starší dorostenci VHK. Ti hostí v pátek i v sobotu nevyzpytatelné soupeře: Plzeň a Litvínov. Po nevydařeném minulém dvojkole, v němž Jenáčkovi svěřenci nezískali ani bod, chtějí mladé vsetínské naděje konečně zvítězit. Přijďte je o víkendu povzbudit na Lapač – a posoudit, zda Západočeši nebo celek z pod Krušných hor představí ve Vsetíně nového Straku, Reichela či Ručinského.

Juniorský tým Vsetína zažívá zvláštní sezónu. Svěřenci kouče Miroslava Kubo na jedné straně sbírají body proti silným soupeřům, ale ztrácejí je proti outsiderům z ligového podpalubí. Pravda, soupeř z Orlové minulý týden v pátek nepatřil zrovna k tabulkovému suterénu, přesto byli v utkání favoritem Valaši. A protože prohráli vysoko 1:7, museli den na to bezpodmínečně urval dva body proti osmému Frýdku-Místku. To se jim sice podařilo, jenže na vedoucí Třebíč nyní ztrácejí zelenožlutí bodů pět. A to má celek z Vysočiny zápas k dobru a vítězství v 1.lize je honorováno pouze dvěma body. Chtějí-li tedy Vsetínští stále pomýšlet na metu nejvyšší, měli by se po zbytek sezóny vyvarovat výkonnostním výpadkům. A to už v nedělním klání proti Hodonínu.

Drtiči jsou sice jednoznačně poslední, ale vhledem k výše uvedenému není o vítězi před utkáním vůbec rozhodnuto. Jihomoravští Oranjes letos uhráli pouze pět utkání (z toho jednou porazili první Třebíč!), zbytek jejich klání tvoří pouze výčet proher. Se Vsetínem změřili Hodonínští síly dvakrát a i když první zápase prohráli jasně 1:6, v odvetě už sahali po bodech a podlehli jen těsně 3:4. Naposledy svěřenci trenéra Josefa Doležala vyhráli 3. prosince v Uherském Hradišti (4:1) a tak i nadále zůstávají přikováni ke dnu tabulky.

Nedělní utkání Vsetína v Hodoníně startuje v 17:00 na tamním zimním stadionu.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Hromada (Šenk) - Ondra, Boháčik, Galia, Kubo, Zbranek, Stupka, Skýba, Klimek, Romanov, Pokus, Gromus, Sochora, Urban, Lechner, Martyčák, Lukeš, Motloch.

Hodonín: Rajčák (Jež) - Mokráň, Směřička, Kulyk, Miklík, Bilický, Nekoranec, Hlavačka - Smetana, Lenkovič, Juránek - Zelinka, Pekar, Charvát - Běloch, Koubek, Navrátil.

Na soupeře z blížícího se víkendového dvojkola nemají starší dorostenci Vsetína zrovna nejlepší vzpomínky. V prvních dvou zápasech nadstavbové části měřili Valaši rovněž síly s Plzní a Litvínovem a přestože dokázali na západě Čech naplno bodovat (5:3), přišli tam o střelce Martina Ptáčníka. Ten utrpěl po sporném zákroku jednoho z domácích hráčů otřes mozku a v následujícím duelu proti Litvínovu znatelně chyběl – Vsetín na Stadionu Ivana Hlinky prohrál 3:4. Dnes už je střelec elitní formace zelenožlutých v plné síle a nominace na obě utkání by jej neměla minout.

Valaši do nového roku nevstoupili dobře. Minulý týden absolvovali výjezd do Prahy, ale nepodařilo se jim bodovat ani v duelu se Slavií (3:4) ani v bitvě proti Spartě (2:5). Starší dorostenci se museli v hlavním městě obejít bez hlavního trenéra Luboše Jenáčka, jenž ve stejném čase zaskakoval u A-týmu. „Myslím, že na oba dva týmy jsme měli, ale hrubými chybami nám oba zápasy utekly. Není možné, aby extraligový tým inkasoval během dvou zápasů tři góly ve vlastních přesilovkách,“ zlobil se brankář Tomáš Kohn. Možnost spravit si chuť po nevydařeném dvojkole dostanou Vsetínští v pátek proti Plzni a v sobotu proti Litvínovu.

Utkání s Plzní, která důrazným stylem hokeje vyhrála čtyři z posledních pěti utkání, začne na Lapači v pátek v 16:30. Stejné místo bude i dějištěm sobotního duelu Vsetína s Litvínovem, jehož úvodní buly proběhne v 14:00. Z obou zápasů přineseme podrobné online reportáže.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Kohn (Bača) - Pelc, Žák, Kovář, Báchod, Hradil, Štědrý - Daněk (C), Janeba, Ptáčník - Tobola, Kohout, Pokorný - Vašíček, Kývala, Brida - Surý, Štrbík, Žabčík.

Plzeň: Polívka - Tichý, Farný, Kubík, Šmíd, Marcel, Moravčík - Tolar, Pejchar, Šimandl, Mašek, Schleiss, Kopta, Zimmermann, Noga, Kubalík, Faschingbauer, Váchal, Pour, Tulačka.

Litvínov: Horák (Soukup) - Kasal, Strejček, Kuriljak, Fučík, Cvrk, Svoboda, Machač, Křepelka - Písařík, Řehulka, Malec, Procházka, Zdeněk, Trübenekr, Čeřovský, Musil, Mical, Kauschitz, Válek, Malík.

Vsetínští mladší dorostenci prožívají poměrně úspěšné období, přelom roku je zastihl v dobré formě. Vždyť v posledních čtyřech zápasech inkasovali pouze tři branky a získali v nich devět bodů. Díky tomu se družina trenérů Žilky a Štrauba pohybuje na pátém místě se ztrátou pěti bodů na čtvrtou Olomouc a šesti bodů na druhý Zlín. A právě ke druhé pozici, ze které tým postupuje na závěrečné mistrovství republiky, by se za jistých okolností mohl Vsetín v neděli přiblížit. Základ je jednoduchý: porazit v neděli dopoledne ostravskou Porubu a čekat na výsledky ostatních.

Poruba se letos hodně trápí. Výběru kouče Petra Rambouska se nedaří pravidelně bodovat, což dokládají i výsledky týmu z přelomu roku. Ostravští naposledy naplno bodovali 12. prosince v Přerově (8:4), od té doby jdou ale od porážky k porážce. Výjimku tvoří pouze utkání s Opavou, které dokázali Porubští minulý týden ve čtvrtek vyhrát na samostatné nájezdy (4:3sn). Už v neděli ale severomoravané utrpěli debakl 11:1 od městského rivala z Vítkovic.

Jak bude vypadat nedělní střet Poruby se Vsetínem? Podaří se Ostravanům ukončit neúspěšné období, nebo se naopak Valaši přiblíží na dostřel druhého místa v tabulce a naváží na předchozí dvě výhry nad soupeřem? Úvodní buly zápasu bude vhozeno v 10:00 na zimním stadionu v Porubě.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Vlach (Svododa) - Žabčík, Hajda, Hryciow, Vašíček, Ščotka, Svozílek, Skalák, Malý, Helešic, Forch, Grygar, Kuchařík, Abdul, Hořanský, Tydlačka, Mikula, Christov.

Poruba: Maček (Sroka) - Demel, Hranoš, Pitřík, Síkora, Ščurek, Šípek, Široký - Csomor, Gelnar, Gola R., Gola P., Gřeš, Havránek, Kropka, Mládek, Pěnčík, Rajnoch, Seget, Boleslavský.