Nic není hotové. Musíme být obezřetní a makat jeden za druhého, říká před sobotou Miroslav Holec

Redakce • 24.03.2023

Hokejisté VHK ROBE Vsetín ve čtvrtek zvítězili v Prostějově 3:2 a v semifinálové sérii se ujali vedení 3:1 na zápasy. K postupu do finále jim chybí udělat poslední krok, o kterém se často říká, že bývá ten nejtěžší. „Musíme být obezřetní a hrát svoji hru,“ má jasno útočník Miroslav Holec, jenž ve čtvrtek vstřelil důležitý druhý gól Valachů. Ti vyzvou soupeře z Prostějova v rámci pátého semifinálového duelu v sobotu od 17 hodin na Lapači.

Kudy ve čtvrtek vedla cesta ke třetímu bodu v sérii?
Je to jednoduché, dali jsme o jeden gól víc, než soupeř. Ve čtvrtek nás zdobila velká obětavost. Sice to ve druhé třetině nebylo ono, ale třetí část jsme sehráli zodpovědně. Nemůže se nám však stávat, abychom dvě třetiny hráli dobře a jednu špatně. Také nás to může stát zápas. Utkání play-off jsou o jednom gólu, o obětavosti. O tom, kdo to urve.

Čím si vysvětlujete nevýraznou druhou periodu?
Špatně jsme střídali a rozhodčí nám zapískali šest hráčů na ledě. Musíme si na to dát pozor. Všichni musí vědět, kdo koho střídá. Jinak do dopadne tak, že darujeme soupeři přesilovku, ten dá gól a utkání se zdramatizuje. Naštěstí se nám podařilo vstřelit o jeden gól víc a vyhrát.

Váš gól vypadal z tribuny nenápadně, jak jste viděl celou situaci na ledě?
Roman Půček skvěle napadal, vypíchl soupeřovu hráči puk. Ten se odrazil a já to napálil na první tyč. Prošlo to za brankovou čáru, zaplať pámbů za ty dary. Pak jsme dali na 3:1, trochu se to zklidnilo. Ale bohužel jsme inkasovali na 3:2 a při útočné akci soupeře v posledních vteřinách zápasu se mi skoro zastavilo srdce. Ale naštěstí to dobře dopadlo.

Čekali jste, že závěr utkání bude dramatický?
Řekl bych, že závěry všech utkání s Prostějovem jsou dramatické. Tak to je, to je play-off. Stejně vyrovnaný zápas očekávám na Lapači.

Pátý domácí zápas vás čeká už v sobotu. Na co si dát největší pozor?
Na vlastní chyby. Musíme hrát tak, jak jsme hráli ve čtvrtek prví třetinu. Dodržovat systém a hledět spíš na zadek. V této fázi soutěže rozhoduje obrana, vidíme to ve všech soutěžích. V extralize takto vyhrál tituly Třinec i Kometa.

Takže hlavně zodpovědnost směrem dozadu…
Přesně tak. Nesmí to být žádný hurá hokej. Play-off se hraje na jeden dva góly. Jasně, jsou zápasy, kdy to uletí, ale Prostějov je silný soupeř a my musíme být obezřetní a makat jeden za druhého.

Říká se, že udělat poslední krok bývá nejtěžší, souhlasíte?
Rozhodně nic není hotové, chybí nám udělat poslední krok. V minulosti jsem zažil sérii, která byla 3:1 pro soupeře, a podařilo se nám ji otočit, takže je to možné. Musíme být obezřetní a hrát svoji hru.