Musíme se z toho poučit, shodují se trenér Hlobil a René Kajaba

Ondřej Konvičný • 08.02.2013

Poslední valašské derby této sezóny přineslo nejvyrovnanější hokej, který byl letos mezi mužstvy VHK Vsetín a HC Bobři Valašské Meziříčí k vidění. Domácí šli ze začátku utkání do vedení, hosté však do konce třetiny stačili srovnat stav a v druhé třetině se dostali do vedení. Když na začátku třetí třetiny odskočili na dvoubrankový rozdíl, zdálo se být o vítězi rozhodnuto. Bobři však dokázali snížit a v závěrečných sekundách dokázali otočit stav utkání na konečných 5:4. Zelenožlutí na branku, která padla šest vteřin před koncem, už nemohli nijak reagovat.

Jen těžko hledal Viktor Hlobil po tomto zápase slova: „My děláme zbytečné fauly, já sem neviděl ten poslední, zrovna sem něco říkal třetí lajně, takže nevím. Ostatní fauly byly a my si tohle nemůžeme dovolit v takovém zápase, v jakémkoli zápase. Děláme zbytečné útočné fauly, místo toho abychom byli v pohybu, tak nás to v závěru stojí strašně moc sil.“ K tomu se připojuje i René Kajaba, který má jeden z těchto faulů na svědomí: „My v posledních zápasech máme strašně moc vyloučených ve třetí třetině, stojí to hodně sil a nemůžeme prostě utáhnout v každém zápase třetí třetinu ve čtyřech, to prostě nejde. Kdybychom nefaulovali, hráli víc s klidem, tak by to šlo líp a třeba bychom vyhráli. My si říkáme už několik zápasů, že musíme méně faulovat. Některé fauly jsou, některé nejsou, ale stejně jsou odpískané. Můj faul na konci zápasu – já sem ho trošku potáhl, lehce, ale odstavil sem ho ramenem a normálně jsem mu sebral kotouč, řekl bych, že to bylo čisté, ale sudí to odpískal, tak to byl faul.“

Při hodnocení zápasu se šéf vsetínské lavičky pozastavuje hlavně nad absencí bojovnosti, která zařídila vítězství v Opavě či s Novým Jičínem: „Dneska 50 minut si myslím, že jsme měli hru pod kontrolou. Soupeře jsme do ničeho nepustili, i když šance samozřejmě nějaké měli. My místo abychom padli do střely v posledních vteřinách, abychom to nějakým způsobem ubojovali, tak uděláme ty samé chyby, co v první třetině a na které jsme hráče upozorňovali. Ten čtvrtý gól padl po čistě prohraném buly, což se prostě nemůže stát. No a pátý gól, my nevyhodíme kotouč, nepokryjeme ho... Soupeř za tím vítězstvím šel v závěru víc jak my.“

Do konce základní části zbývají už jen tři zápasy, ve kterých, vzhledem k našlapané tabulce, půjde o každý bod. „Do dalších zápasů se z toho musíme poučit, protože takhle k tomu přistupovat, blíží se play-off a když vezmu to, jak jsme k tomu přistoupili v zápasech s Opavou nebo Novým Jičínem a srovnám to s dneškem, tak tam bojovnost tam prostě dnes chyběla“ potvrzuje kouč Hlobil to, že nejen poslední zápasy, ale hlavně play-off bude hlavně o bojovnosti a že je třeba hrát podobně, jako ve zmiňovaných duelech proti Opavě a Novému Jičínu.

„Začátek zápasu byl dobrý, ve třetí třetině jsme moc lítali a z našich chyb, co jsme se nevraceli, moc jsme napadali, přesto, že jsme vedli, tam napadaly dva rychlé góly a bylo po zápase. Já jsem mohl dát na začátku góla, ten už sem nedal pět zápasů, to je špatně. Můj výkon mohl být dnes lepší. Dnes jsme to měli dotáhnout do vítězného konce, bohužel“ uzavírá hodnocení nepovedeného zápasu René Kajaba.