Vstupenky online

Mládežnické extraligy jsou v plném proudu, junioři jedou v sobotu na derby do Zlína!

Dominik Tobola • 25.09.2013

Další kola mládežnických extralig budou od čtvrtka opět v plném proudu. Právě 26.9. odstartují maratón utkání mladší dorostenci utkáním v Opavě, poté v pátek od 16:30 přivítají starší dorostenci Vítkovice, kteří další den jedou do Havířova. Vrcholem pak bude utkání juniorů, kteří se představí na ledě Zimního stadionu Luďka Čajky v derby proti Zlínu. Nedělní derniéra představení mládeže o víkendu bude opět v režii mladšího dorostu, který přivítá od 15:00 Hodonín.

JUNIOŘI: Třízápasová venkovní štace je u konce, třešničkou na dortu bude derby ve Zlíně!

Po letech strávených v první lize se všichni těšili na návrat do extraligy juniorů. Dalším z lákadel, které nejvyšší soutěž pro Vsetín nabízí, je derby se Zlínem. V sobotu se oba rivalové utkají na ledě Beranů, což znamená že přes kopec Sirákov se vydají zelenožlutí Valaši. Ty čeká o víkendu právě jediné střetnutí, ale o to více je motivace získat body větší. "Pro mě osobně jako pro rozeného Vsetíňáka je to velká motivace, stejně jako pro tým. Ty, kteří tu atmosféru zatím v týmu nezažili, si to myslím užijí velmi. Chceme body," hlásá sebevědomě kapitán týmu Dalimil Zvonek.

Historie těchto utkání je opravdu pestrá, v mnohých případech šlo o velké zápasy rozhodující o titulu, či utkání v play-off, a to jak v juniorské, tak seniorské kategorii. To první velké finále se událo právě na začátku vsetínské éry v roce 1995, kdy kapitán Rostislav Vlach (dnes trenér HC PSG Zlín, A-tým) v prodloužení rozhodl památnou brankou. V juniorském hokeji nemusíme chodit až zas tak daleko, v roce 2007 získal valašský celek ze Vsetína kolem tahounů Martina Podešvy a Erika Hrni před zaplněným Lapačem svůj poslední titul v této kategorii. O rok později byla Zbrojovka taktéž blízko postupu do čtvrtfinále, v prvním kole je však zradila chyba v počtech startů distancovaného Podešvy, čímž tak o boj o titul přišla.

Poslední derby se datuje do sestupové sezóny 2008/2009, obě utkání však zelenožlutá skvadra nezvládla, nejprve podlehla na stadionu Luďka Čajky 1:7 a poté doma 2:5. Doufejme, že nyní si zástupci valašské metropole povedou lépe a nějaké body přivezou. Ač první utkání mimo svůj hrad Lapač juniorští hráči příliš nezvládli a po debaklech v Liberci, Mladé Boleslavi a Olomouci, se svěřenci trenéra Jenáčka dokázali otřepat. V posledním měření sil na ledě brněnské Komety padli až na samostatné nájezdy. "Utkání v Brně nám ukázalo, že se dá hrát i venku, pokud přistoupíte k celému zápasu naplno, ne jen dvě třetiny či jednu jako tomu bylo v předchozích případech. Na výkon z minulé soboty bychom chtěli navázat i ve Zlíně," řekl po utkání v Kajot Aréně Luboš Jenáček.

Hráči PSG se však nehodlají bavit o tom, kdo bude vítěz. Mimo prvního utkání v Mladé Boleslavi, kde svěřenci Roberta Svobody prohráli 2:5, je zatím tým Beranů neporažen a vede celou NOEN extraligu juniorů. O branky se prozatím stará trio hráčů Matula, Karola a Kovařík. Prosadí se tito šutéři i v sobotu 28.9. na Václava? Utkání začíná na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně od 12:30.

Předpokládaná sestava VHK Vsetín:

Vsetín: Veselý (Vlach) – Zuzaník, Hruška J., Ščotka, Hryciow, Žabčík Z., Vašíček, Hajda – Zvonek, Pokorný, Neuwirth – Račický, Tobola, Jirušek – Klečka, Klíma, Abdul – Páncza, Forch.

Předpokládaná sestava HC PSG Zlín:

Zlín: Svoboda – Stuchlík, Macharáček, Zbořil M., Andrýsek, Buchta, Kužílek – Galuška, Hlaváč, Kratochvíl, Dalajka, Gremlica, Zaremba, Karola, Popelka, Stránský, Matula, Mika, Sedláček.

SDO: Vyústí zlepšené výkony z minulého víkendu v první tříbodové vítězství?

Starší dorostenci se po nevydařeném startu dostávají čím dál do lepší formy. A i když se Vám to v tabulce nepozdává, utkání již vypadají trochu jinak. Samozřejmě, hraje se ale o body a ty chce tým pod vedením Viktora Hlobila a Jana Dědka již tento víkend. A nebude to mít valašský celek vůbec jednoduché. Nejprve v pátek přivítá tým Vítkovic, o den později se představí v Havířově. Právě AZ je jediným týmem, který doposud Vsetínu povolil brát body. Výhru 4:3 zařídil v nájezdovém thrilleru Jindřich Abdul, který určitě nebude chybět ani v pátek. Dalším navrátilcem do sestavy je reprezentační obránce Jan Ščotka, který nebývale rychle vyléčil přetrhané vazy v rameni.

Právě tento chlapík se představil již v utkání na ledě Olomouce, kde Zbrojovka v pondělí padla - 6:5. Ve velmi vyrovnaném a zajímavém utkání byl urostlý a šikovný obránce jednou z úhlavních postav, vstřelil dvě branky a společně se svým kolegou z juniorky, Abdulem, zařídili čtyři branky z pěti. Povede se to tomuto duu společně s celým týmem i tentokrát a dosáhnou hráči Vsetína na kýžené vítězství za tři body?

Vítkovice potvrzují roli velkého suveréna a opět jasně kralují skupině Východ v RAKO extralize staršího dorostu. Jediný bod ztratil tým číslo jedna v Ostravě v utkání na ledě brněnské Komety, kde vyhrál 5:4 po nájezdech. Jinak Steel doposud spanile prochází soutěží, naposledy to odnesl jejich městský rival z Poruby, který byl na ledě ČEZ Arény zdolán v poměru 7:3. Tým havířovského AZetu zas až takový suverén, spíše naopak. Ovšem, nějaká vítězství tým z města postaveného na zelené louce na kontě má. Naposledy vyhrál tým vedený Martinem Janečkem na domácím ledě, kdy zdolal právě pondělního soupeře Vsetína z Olomouce v poměru 6:2. Sobota a pondělí se však ve prospěch havířovského celku nevyvedla. Celkové skóre 1:11, 0 bodů a prohry na ledě Vítkovic a Komety hovoří jasně. Který z klubů tedy prolomí neúspěšnou sérii a posune blíž k lepším zítřkům? Utkání proti ostravskému týmu startuje v tradiční mládežnický čas v pátek 27.9. od 16:30, na ledě K&K Pneu Arény se začíná o den později v 13:30

Předpokládaná sestavy:

Vsetín: Gottwald (Gerža, Bechný) – Ščotka, Svozílek, Hohl, Leiska, Metelka, Rýpar, Haničák, Konopka – Tydlačka, Hořanský, Janošek, Willert, Škrabánek, Mikula, Blahunek, Miko, Dobiáš, Grygar, Abdul.

Vítkovice: Zavadil – Šendera, Puzič, Krenželok, Fajkus, Charvát, Čechman, Krčmář, Rudl – Beneš, Malina, Ollender, Stoklásek, Horvát, Korec, Spratek, Jáchym, Stupka, Volný, Hartmann, Stránský.

Havířov: Šimeček – Kalus, Heinzl, Chroboček, Dudek, Štefko, Kiss, Trombik, Ďurkáč – Orság, Polak, Fejko, Wróbel, Moravčík, Hendrych, Pořízek, Bednář, Cihlář, Stružík

MDO: Tým s nejvyrovnanějšími výkony má před sebou utkání v Opavě a doma s Hodonínem

Svěřenci trenéra Weintritta si prozatím počínají v ELIOD extralize mladšího dorostu velmi dobře. Poté, co si hráči vsetínského celku poradili a dokázali se měřit s favority soutěže, se zelenožlutý tým vložil do utkání se soupeři, kteří budou úhlavními rivaly v boji o záchranu. Husarský kousek, který se Valachům podařil, tedy porazit na Lapači Vítkovice, jistě dodal mladým nadějím vervu a sebevědomí do dalšího pokračování. Naposledy zdolali tým Warrioru Brno, jasným poměrem 5:1. Ten podtrhl skvělým výkonem v brance Jiří Matoušek. Nyní se Zbrojovka chystá na led Opavy a v neděli se představí proti Hodonínu na vlastním ledě. Jak toto měření sil dopadne?

Opavský Slezan je však také na koni, v dosavadních čtyřech utkáních dokázal brát plný počet bodů hned ve třech. Naposledy to odnesl právě nedělní soupeř VHK, Hodonín odjel z Opavy nejen s prázdnou, ale také s přídělem jedenácti branek (11:6). Že to nebude jednoduché, napovídá také to, že slezský klub dokázal zdolat na ledě Warrioru místní tým 9:1. Ve čtvrtek 26.9. od 11:00 tedy Valachy nečeká pranic jednoduchého.

V neděli na Lapač přijede stejný soupeř, který bude k vidění ve středu na utkání mužů. Drtiči z Hodonína však zatím formu a body spíše hledají v neznámu. Úvodní utkání prohráli na ledě Olomouce děsivým debaklem, porážka 17:0 je v této kategorii na extraligové scéně spíše raritou. Jediné body se Baníku podařily získat na domácím ledě proti Warrioru, jenž zdolali 3:2 po samostatných nájezdech. Poslední utkání na ledě přerovské Meo Arény skončilo vítězstvím Zubrů 5:1. Jak tomu bude tentokrát? Utkání začíná v neděli 29.9. od 15:00 na Lapači.

Předpokládaná sestavy:

Vsetín: Matoušek – Augustin, Kollár, Kostka, Krůžela, Nadymáček, Ševčík, Spálovský – Čechmánek, Dubnický, Gharibyar, Janošek, Koňařík, Kovář, Maniš, Šarman, Weintritt J.

Opava: Huzlík – Kupka, Cibulka, Štěpánek, Lelek, Janošek, Šafarčík, Hadamczik – Bohanos, Langer, Frydrych, Fajkus, Hladoník, Kvasnica, Kosina, Blecha, Döhner.

Hodonín: Holík – Bureš, Polák, Škorec, Štěpanovský, Ščecina, Obrtlík, Hrachovský, Veselský, Sedláček, Pavka, Lindner, Mudrych, Mičík, Machálek, Špírek.

banner pod článkem
×
Dnes v 18:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov
VHK ROBE Vsetín