Vstupenky online

Lukáš Finsterle: Ambice postoupit? Chtěl bych být se Vsetínem u toho

Filip Bazala • 08.08.2015

Vsetínští muži jsou pár dní na ledě a mezi známými tvářemi se prohánějí i hráči, kteří bojují o místo v sestavě, jako například Lukáš Finsterle. Vsetínskému fanouškovi však může být povědomý, protože pětadvacetiletý útočník působil na Lapači už v sezoně 2009/10. „Byl jsem mladý a rád, že můžu hrát za muže,“ vzpomíná hokejista ze Slušovic. „Jsem s trenéry domluvený, že pokud nepřijde lepší nabídka, tak budu moc rád nosit vsetínský dres,“ sděluje bývalý hráč Zlína.

Lukáši, jak vzpomínáte na sezonu 2009/10, kdy jste na Vsetíně působil?
Byl jsem mladý a rád, že už můžu hrát v mužském týmu. Vzpomínám na to v dobrém, v lecčem jsem se zlepšil a zdokonalil. Pamatuji si hned první zápas s Frýdkem-Místkem, kdy jsme přijeli s klukama hrát za Vsetín a prohráli jsme. Po zápase na nás fanoušci pořvávali „Gottwaldov, Gottwaldow,“ (směje se) ale jinak to bylo úplně v pohodě.

Poslední dvě sezony jste nastupoval postupně za Znojmo, Martin, třetiligový německý Peiting a nakonec druholigový rakouský tým Kapfenberg. Čím to, že jste se nikde dlouho neusadil?
To bych taky rád věděl. Když jsem hrál v Martině, tak se prohrálo 13 zápasů v řadě a začali se propouštět hráči ze zahraničí. Do Německa jsem šel jako záskok za zraněného Zbyňka Hrdela a po jeho vyléčení mi měli najít nový tým. Jenomže po třech týdnech v Peitingu jsem dostal těžký otřes mozku, převáželi mě helikoptérou a já byl na měsíc mimo hru. V lednu dva dny před koncem přestupů mi agent našel Kapfenberg a tam jsem sezonu dohrál. Klub po sezoně zanikl a bohužel jsem neviděl ani výplatu včetně dalších kluků. Ta poslední sezona tedy nebyla úplně dle mých představ.

Kudy vedla cesta z Rakouska zpět na Vsetín?
Proběhla nějaká komunikace s trenéry a panem Tobolou. Po sezoně jsem nic neměl, na Vsetín to mám ze Slušovic blízko, jsou tady ambice postoupit do první ligy a já bych rád byl se Vsetínem u toho. Věřím, že bych tomu mohl pomoci.

Klub i trenéři vás avizovali jako hráče na zkoušku, ale asi by byla škoda nevyužít vašich zkušeností…
S klubem a trenéry jsem domluvený, že pokud nepřijde nějaká lepší nabídka třeba ze slovenské extraligy, tak budu rád, když budu moct hrát za Vsetín a oblékat zelenožlutý dres.

Poznal jste ostatní kluky v kabině?
Jo, jsou tady úplně v pohodě. Některé již znám déle, jako třeba Vaňouse, mladý Čurda (David Jurík) s ním se znám téměř odmalička a samozřejmě i Kubu Řezáče, Michala Hlaváče nebo Petra Hromadu. Ostatní jsem poznal teď během tréninků. Parta je tady super a jde vidět, že všichni tahají za jeden konec.

Máte za sebou první tréninky na ledě, tak jak jste na tom?
Zvykáme si na novou výstroj, dlouho jsme nebyli na ledě a musíme se do toho opět dostat. Myslím si, že to nevypadá zatím nějak špatně, trenéři nám dávají do těla, ale to je potřeba.

Vnímáte nějaké rozdíly v přípravě na Vsetíně?
To je všude podobné. Začátky jsou klasické powerskatingy, bruslení, zapracování se a později, kdy se bude blížit sezona, začneme pilovat taktické prvky hry.

Sledoval jste minulé sezony dění ve druhé lize?
Příliš ne, ale vloni jsem navštěvoval zápasy finále Vsetína s Přerovem a atmosféra na Lapači byla perfektní, taky bych si v ní chtěl se Vsetínem zahrát.

Myslíte, že je reálný cíl postup do první ligy?
Určitě ano. Tým už má určité zkušenosti včetně loňského finále s Přerovem a myslím si, že tady to srdíčko je. Všichni tady chtějí tento cíl splnit a první ligu si uhrát, dostat se tam, udržet se a za pár let třeba i zpět do extraligy.

Největším konkurentem bude nejspíš Frýdek-Místek…
To asi ano, ale myslím si, že Třinci v sezoně budou hráči třeba chybět a budou si muset z Frýdku hráče i občas stáhnout. Nicméně každý tým se dá porazit a my se musíme na všechny zápasy dobře připravit, i když za ně bude hrát třeba Zbyněk Irgl.

Proslýchá se, že jsou v případě nutnosti připraveni nastoupit i veteráni Peterek a Marek Malík…
Jen ať nastoupí, je pomotáme (směje se).

V úterý vás čeká první přípravné utkání se Šumperkem, s čím do zápasu půjdete?
Všichni už se těšíme na přípravné zápasy a proti prvoligovému soupeři se budeme chtít všichni ukázat. Jde sice o přípravu, ale do zápasů jdeme rozhodně s tím, že chceme zvítězit. Půjdeme do toho naplno, protože je nás tady sedmadvacet a je jisté, že tolik nás tu na sezonu zůstat nemůže, takže se o své místo půjdeme porvat.

Akce se přehoupla do svého druhého (a posledního) měsíce!

Posted by VHK Vsetín on 5. srpen 2015